اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت 22 بهمن ماه بیانیه ای را صادر کرده اند که در ادامه می آید:

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَالَّذينَجاهَدُوافينالَنَهْدِيَنَّهُمْسُبُلَناوَإِنَّاللَّهَلَمَعَالْمُحْسِنينَ (سوره مبارکه عنکبوت، آیه 69)

«و آنان که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه­های خود، هدایتشان خواهیم کرد و خداوند با نیکوکاران است».

 

یوم الله ۲۲ بهمن، روزی است که نعمت ولایت و اتمام نعمت بر ملت ایرانتحققیافتومرحله­ای جدید در حیات اجتماعی مردم کشور آغاز شد که ثمره پانزده سال مبارزات و مجاهدت­های خالصانه یک ملت در راه آزادی، ظلم ستیزی، برابری و نفی وابستگی بود. طلیعه حرکت ضداستبدادی و ضد استعماری مردم مسلمان ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره)، نه تنها موجب بیداری جوانان در داخل کشور شد، بلکه بر جنبش­های دانشجویی خارج از کشور نیز تأثیر بسزایی داشت که از مهمترین آثار آن، تأسیس اتحادیه انجمن­های اسلامی دانشجویان در اروپا در سال 1344 بود.دانشجویان مسلمان ساکن اروپا، با مشورت و هدایت شهید آیت الله بهشتی، از ابتدای تشکیل اتحادیه تا پیروزی انقلاب اسلامی، به ایجاد یک «پناهگاه اجتماعی اسلامی» همت گمارده و با تکثیر و توزیع اعلامیه­ها، بیانیه­ها و نامه­های حضرت امام خمینی (قدس سره)، برگزاری تجمعات و اعتصابات و برپایی فعالیت­های فرهنگی و اجتماعی، همسو و همگام با نهضت انقلاب اسلامی به پیش می­رفت. حضرتامام (ره) نیز، اتحادیه را چون فرزندی عزیز می­داشت وبا پاسخ­های پرتفقّد و مسئولیت­آفرین خود به پیام­های اتحادیه، روشنگر و راهنمای جنبش دانشجویان مسلمان در خارج از کشور بود. بازخوانی نقّادانه تاریخ نهضت انقلاب اسلامی و به خصوص نقش آفرینی دانشجویان مسلمان در این حرکت، مشعلی برای آگاهانه­تر پیمودن راه آینده نیروهای متخصص کشور خواهد بود.

اینک، در سی و هشتمین سالگرد حیاتارزشمدارانه و عزتمندانه، استقلال طلبانه و آزادیخواهانه ملت ایران،اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن تجدید عهد با آرمانهای امام راحل(ره)، با ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمیخامنه­ای تجدید بیعت نموده ووجهه همت خود را معطوفبه برآوردن انتظار ایشان در جهت اثرگذاری بر محیط پیرامونی و افزودن بر رهروان راه خدا با گفتار و عمل شایسته،خواهد نمود، تا به یاری پروردگار متعال، هر یک از ما دانشجویان بتوانیم در نبرد نابرابر جبهه کفر و ایمان «چشمه بابرکتی از معرفت درست اسلامی و صراط مستقیم الهی باشیم».

اهمیت این امر، به خصوص در شرایط کنونی، که آرایش سیاسی جهانی در حال تغییر و تحول است، بیش از پیش هویداست. جهانیانشاهدندکه در کشوری که از سالیان دراز به دنبال ایجاد ناامنی و بی نظمی در داخل ایران جهت پيادهسازيدسيسههاي خودبود، رییسجمهوري جدیدکه خود را بالاتر از هر قانون می­داند، با برخوردهاینژادپرستانه و تبعیض نسبت به حقوق اتباع خارجی پا به صحنه گذاشته و کشور خود را درگیر نزاع و تفرقه داخلی ساخته است. اتحادیه انجمن­های اسلامی دانشجویان در اروپا، ضمن محکوم نمودن این حرکت غیرقانونی و تبعیض آمیز که نشانگر موضع ضعف دولت آمریکا در قبال حرکت رو به رشد اسلام حقیقی و تأییدی مجدد بر سخنان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر «برخورد دوگانة غرب با جنبش بیداری در جهان اسلام» است، مردم شریف ایران و مسئولین محترم کشور را به حفظ وحدت و یکپارچگی ملی برای مقابله با تهدیدهای دولت جدید آمریکا از طریق همگرایی و پرهیز از جدال­های غیرسازنده دعوت نموده، بر لزوم واکنش مقتضی از جانب دولت جمهوری اسلامی ایران و نقش آفرینی مجامع بی­طرف بین­المللی تأکید ورزیده وامید دارد با حمایت شایستهمتولیان امر ازدانشجویان متأثر از فرمان اجرایی اخیر دولت آمریکا، راه بازگشت برای نخبگان علمی کشور هموارترگردد.

در پایان ضمن تبریک و تهنیت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی، دفاع مقدس ودفاع از حرم اهل بیت(ع)،ملت غیور و فهیم ایران را به آفرینش حماسه­ای دیگر در بیست و دوم بهمن 1395 دعوت می­نماییم و پیشاپیش، این تجلّی وحدت، صلابت و اقتدار ایران و ایرانی را ارج می­نهیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا

بیستم بهمن ماه 1395

افزودن نظر

captcha