آیت الله مهدوی به همراه جمعی از طلاب و روحانیون به بهانه حادثه پلاسکو از ایستگاه مرکزی آتش نشانی اصفهان دیدن کردند.

به گزارش رویش نیوز، در این دیدار که به همت جامعه‌ی مبلغین انقلاب اسلامی، دوشنبه گذشته 4 بهمن‌ماه ساعت 30/9 صبح با حضور آیت‌الله مهدوی- نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری- جمعی از طلاب و روحانیون و اعضاء جامعه مبلغین انقلاب اسلامی در ایستگاه مرکزی آتش‌نشانی اصفهان واقع در پل بزرگمهر صورت پذیرفت، بزرگزاد مدیرعامل محترم سازمان آتش‌نشانی اصفهان ابتدای این دیدار در فضائی صمیمانه درباره‌ی فعالیت‌های آتش‌نشانی و آتش‌نشانان، سختی کار، عشق و علاقه در این کار، صحبت نمود و نمونه هائی از ایثار و فداکاری آتش‌نشانان را روایت کرده و به‌طور خاص از جامعه‌ی روحانیت و مبلغین دینی تبلیغ و تأکید بر رعایت موارد ایمنی و پیشگیری توسط مردم را در منابر و سخنرانی‌ها خواستار شد.

 

 

در ادامه جناب آقای دکتر جمالی نژاد شهردار محترم اصفهان نیز درباره‌ی چرائی و چگونگی حادثه‌ی پلاسکو و برخی بایدها و نبایدهای فرآیند ایمن‌سازی و فرهنگ شهروندی مطالبی را ارائه نمودند.

 در ادامه‌ی این دیدار حضرت آیت‌الله مهدوی ضمن عرض تسلیت و تبریک به مناسبت حادثه‌ی پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان فداکار فرمودند: از جهتی فقدان این عزیزان و خسارات وارده، انسان را متأثر و اندوهگین می‌سازد بایستی این مصیبت را تسلیت گفت، ولی از جهتی هم ایثار، شهامت و شهادت این بزرگواران مایه مباهات و فخر هست وجای تبریک و تهنیت دارد.

 امام‌جمعه‌ی موقت اصفهان در ادامه افزودند: گاهی انسان از اضافه‌ی مال و دارائی خویش به دیگران می‌بخشد که به آن انفاق میگویند، اما گاهی انسان در حالی که خودش به آن چیز نیازمند است آن را به دیگری می‌بخشد که به آن ایثار می‌گویند و به‌مراتب از انفاق بالاتر والاتر است. گاهی اوقات آدمی مال خود را ایثار می‌کند، گاهی آبروی خود را، ولی گاهی جان خود را که ایثار جان بالاترین ایثارهاست.

 

 

 وی در بخش پایانی صحبت خودشان ضمن تأکید بر مبنای دینی در زمینه‌ی پیشگیری به موضوع رفع و دفع اشاره و فرمودند: در معارف دینی پیشگیری و دفع خطر به‌عنوان یک آموزه‌ی دینی مورد توجه است که بایستی در کنار تدبیر وجدّیت لازم مسئولان و متولیان امر و مدیران مربوطه، همگان و به‌ویژه مبلغین دینی در راستای فرهنگ‌سازی ایمنی و پیشگیری تلاش مضاعف نمایند. در پایان این دیدار ضمن اهداء لوح یادبود آتش‌نشانان کتاب ایثار نوشته آیت‌الله مهدوی به آتش‌نشانان عزیز اهداء گردید.

در حاشیه‌ی این دیدار طلاب و روحانیون نیز احساسات و دیدگاه‌های خود را در خصوص حادثه پلاسکو و ایثار آتش‌نشانان شهید اظهار نمودند.

 حجةالاسلام مهدی آقاجان فشارکی:

آتش‌نشان‌ها ایثار می‌کنند و مدیران نجومی استئثار

کشور و ملت با ایثارگرانی مانند آتش‌نشان‌ها آباد و قدرتمند می‌شود و با نجومی بگیرانِ بی‌درد، نابود و وابسته می‌شود.

 قوه‌ی قضائیه حقوق‌های نجومی را پس بگیرد و تجهیزات و منابع انسانی آتش‌نشان‌ها را تقویت کند تا کشور هرروز مصیبت نبیند

حجةالاسلام حمیدرضا امینی:

تجلی مهدی موعود، این بار در لباس آتش‌نشان‌ها

حجةالاسلام سید فتاح حکمت منش:

ما{روحانیون آتش‌نشانان } لباس‌هایمان دو تا بود و دل‌هایمان یکی

حجة الاسلام شاهین زیدی:

 وبذلو مهجتهم لیستنفذوا العباد...

یعنی برای نجات خلق فداکاری کنیم، گاهی نجات از آتش روح و گاهی از آتش جسم...

سعید صاعدی:

ماجرای پلاسکو لطف خفیه‌ی دیگری است که نقصان وجدان‌هایمان و عقب‌ماندگی‌های اجتماعی‌مان را تبدیل به یک مسئله عمومی کرد.

حجه الاسلام احمد فعال:

شهادت زیباترین پایان برای زندگی موقت دنیایی انسان‌هاست که نوای تفکر بسیجی آنان را به عرصه مقابله با آتش و فریادرسی هم‌وطنانمان کشاند.

ابراهیم مجیری:

حادثه پلاسکو هرچند تلخ بود، اما بهانه‌ای شد تا یک‌بار دیگر همانند سال‌های دفاع مقدس وحدت مردم و همة مسئولان را ملاحظه کرده و در جهت رفع بحران به صورت منطقی تدابیر لازم را اتخاذ کنیم.

احمد مقیمی:

یاد باد خاطره شهدای غواص، آنان به آب و اینان به آتش، آنان در بیابان و اینان در خیابان، آنان با دست‌بسته و اینان با پروبال سوخته، آنان با دشمنی غدّار و اینان با دوستانِ ... اما همه گِرد یک شمع، شمع توحید و عدالت، شمع انقلاب اسلامی....

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست