رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس، ضمن انتقاد مجدد از توافق هسته‌ای با ایران، اظهار داشت که ایرانی‌ها به ما احترام نمی‌گذارند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «فاکس‌نیوز» به موضوع ایران و توافق هسته‌ای با آن پرداخت.

ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره توافق هسته‌ای با ایران، گفت: «فکر می‌کنم این بدترین توافق اتمی ممکن بود. فکر می‌کنم این توافقی بود که هرگز نباید در مورد آن مذاکره می‌شد. از نظر من خجالت‌آور است که توافقی مانند آن داشتیم و باید آن را امضا می‌کردیم و هیچ دلیلی نداشت این کار را بکنیم. اگر قرار است این کار را بکنیم (امضا کنیم)، باید توافقی خوبی داشته باشیم.»

ترامپ گفت: «ما به آن‌ها (ایرانی‌ها) 1.7 میلیارد دلار پول نقد دادیم.»

دونالد ترامپ، در زمان رقابت‌های انتخاباتی خود بارها از توافق اتمی انتقاد و نیز بارها اتهام‌هایی را نظیر فرستادن پول نقد به ایران، از طرف دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، مطرح می‌کرد.

دونالد ترامپ، در پاسخ به این پرسش، که آیا او توافق اتمی را لغو خواهد کرد، می‌گوید «خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد… من می‌توانم این را بگویم که آن‌ها کاملا به کشور ما بی‌احترامی می‌کنند.»

رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد: «ایران، دولت شماره یک حامی تروریسم است. آن‌ها پول و اسلحه به همه جا می‌فرستند.»

ترامپ سپس با اشاره به رویارویی‌های دریایی در خلیج فارس و موارد دیگری از رویارویی‌های نظامی میان نیروهای ایران و ارتش آمریکا در منطقه، افزود: «آن‌ها نه تنها احترامی به ما نمی‌گذارند بلکه دنبال هواپیماهای ما می‌کنند. با قایق‌های کوچکشان دور کشتی‌های ما می‌چرخند و احترامشان را از دست داده‌اند، چون باورشان نمی‌شود کسی آن‌قدر ابله باشد که چنین توافقی با آن‌ها امضا کند.»

مقام‌های آمریکایی اخیرا لحن‌ها و اظهارات خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تندتر کرده‌اند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست