فردا همه می آییم تا بخشی از تلاش این آتش نشانان را جبران کنیم و قدری از داغ نشسته بر دل خانواده های شهدای آتش نشانان را بکاهیم. فردا همه می آییم.

تهران آماده بدرقه ققنوس‌ها

به گزارش رویش نیوز فردا؛ دوشنبه ۱۱ بهمن، پیکر شهدای آتش نشان ساعت ۸:۳۰ تشییع خواهد شد. پیکر نجاتگرانی که با شهامت خود درس فداکاری را به هموطنان خود آموختند. ایثارگرانی که با مجاهدت خود همدلی و همراهی را بار دیگر در میان ملت ایران شکوفا کردند.
 
حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو موجب تاثر ملت ایران شد و کشور را به سوگ و عزاداری نشاند. اما بدون شک اقدام شهدای آتش نشان در پیشگاه حق تعالی ثبت و در حافظه ملت ایران اسلامی ماندگار خواهد ماند.
 
فردا تهران شاهد حضور پررنگ مردم ایران خواهد بود، تا با شرکت در مراسم تشییع شهدای حماسه ساز از آنها تجلیل و تکریم و از خانواده هایشان دلجویی شود. فردا همه می آییم تا بخشی از تلاش این آتش نشانان را جبران کنیم و قدری از داغ نشسته بر دل خانواده های شهدای آتش نشانان را بکاهیم. فردا همه می آییم.
 
مجتبی عبدالهی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در رابطه با تشییع پیکر شهدای آتش نشان گفت: مراسم تشییع 16 شهید آتش نشان از ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه از مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران پس از قرائت نماز و قرآن بر پیکر شهدا به سمت بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

وی با تأکید بر اینکه سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده است که تا یکشنبه احراز هویت پیکرهای آتش نشان حادثه پلاسکو به پایان می رسد، تصریح کرد: بعدازظهر یکشنبه (امروز) پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو از سوی پزشکی قانونی به شهرداری تهران تحویل داده خواهد شد.

رئیس ستاد تشییع شهداى آتش‌نشان در حادثه پلاسكو ضمن عرض تسلیت خدمت مقام معظم رهبری و امت مسلمان و خانواده شهدای آتش نشان و شهرداری تهران، ادامه داد: این شهدا در قطعات شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شوند.

مجتبی عبدالهی همچنین اعلام کرد که چهارشنبه 13 بهمن ماه نیز از ساعت 14 لغایت 16 بعدازظهر در مدرسه عالی شهید مطهری مراسم بزرگداشت شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو به منظور تکریم دوباره خانواده های شهدا برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ضمن دعوت از همه شهروندان نوع دوست که در روزهای پس از وقوع حادثه پلاسکو با حمایت های عاطفی شان دل آتش نشانان را گرم کرده است، اضافه کرد: شهرداری تهران به منظور ارائه خدمات به شهروندانی که قصد حضور در مراسم تشییع شهدای آتش نشان را دارند، در صبح مراسم تشییع، اتوبوس هایی را در میادین اصلی شهر به صورت رایگان مستقر کرده، همچنین از ابتدای صبح خطوط 1 و 3 متروی تهران نیز آمادگی انتقال شهروندان به مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به صورت رایگان را دارد تا این مراسم هرچه باشکوه تر برگزار شود.

وی در ادامه افزود: از 30 میدان پایتخت اتوبوس ها آماده خدمات رسانی به شرکت کنندگان در این مراسم هستند.

عبدالهی با بیان اینکه تمامی درب های مصلی از صبح زود باز هستند، تصریح کرد: نماز میت به امامت آیت الله امامی کاشانی برگزار می شود. سپس پیکر شهدا از مصلی بزرگ تهران و در ادامه در خیابان مفتح شمالی تا خیابان شهید مطهری تشییع شده و از آنجا به بهشت زهرا(س) انتقال داده می شود. 
 
 

آتش‌نشانان خاطرات فداکاری‌های دفاع مقدس را زنده کردند/ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند/ در غم آن عزیزان شریکم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند که خانواده‌های داغدار و همه‌ ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان آتش‌نشانان ببالند و صاحبنظران، این پدیده را در تحلیل‌ها و محاسبات خود درباره‌ ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با بزرگداشت فداکاری با شکوه و مظلومانه آتش‌نشانان مؤمن و با اخلاص در حادثه پلاسکو و با تشکر از همه دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه‌روز تلخ با همه‌ی توان، کار بزرگی را به پایان رساندند، خاطرنشان کردند: این شهیدان، یک بار دیگر خاطرات فداکاریهای دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان باشد، عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسّم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اکنون پس از شبها و روزهای تلخ نگرانی و کاوش، نوبت آن است که یاد فداکاری با شکوه و مظلومانه‌ آتش‌نشانان مؤمن و شجاع ملت ایران ثبت و بزرگ داشته شود و مردانی را که حقاً باید قهرمانان کم‌ادّعا و با اخلاص نامیده شوند همگان بشناسند و درس آنان را در خاطر نگه دارند.

این جوانمردان برای نجات جان و مال هم‌میهنان خود، با شهامتی شگفت‌انگیز به درون آتش و آوار رفتند و جان خود را در خطر نهادند و خود را فدا کردند.

آنان یک بار دیگر خاطرات فداکاریهای دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان است عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسّم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کند.

خانواده‌های داغدار و همه‌ ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند و صاحبنظران، این پدیده را در تحلیلها و محاسبات خود درباره‌ی ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند.

این حادثه از سوئی غم‌انگیز و از سوئی افتخارآمیز است. اینها شهیدان راه خدمت دشوار و انجام وظیفه‌ی پر خطرند و هرگز فراموش نخواهند شد ان‌شاء الله.

اینجانب در غم آن عزیزان و دیگر جان‌باختگان حادثه‌ پلاسکو با خانواده‌ها و بازماندگان آنان شریکم و از خداوند متعال برای آنان رحمت الهی و برای اینان صبر و اجر مسألت می‌کنم.

همچنین از دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه‌روز تلخ با همه‌ توان برای نجات جان آتش‌نشانان و گرفتارشدگان، کوه سنگینی از کار و تلاش و همت و نگرانی را بر دوش کشیدند و با همکاری و صمیمیّت، کاری بزرگ را به پایان رساندند تشکر میکنم و پاداش الهی را برای آنان می‌طلبم.

سیّدعلی خامنه‌ای
10 بهمن ماه 1395

افزودن نظر

captcha