عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی به اشتباه خود در اعتماد به حرف وزیر خارجه آمریکا اعتراف کرد و تصریح کرد که مسئولیت این اشتباه را می‌پذیرد.

به گزارش رویش نیوز جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو به بیان آخرین اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در موضوع برجام در جلسه روز 28 آذر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پرداخت.

رئوس سخنان ظریف در این جلسه که از سوی عضو کمیسیون امنیت ملی در اختیار فارس قرار گرفت به شرح ذیل است:

* من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم

* به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم

* اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم

* می‌پذیرم اشتباه کردم

* مسئولیت آن را می‌پذیرم

* ما با صحبت و قول آقای کری اظهار نظر کردیم

* این اشتباه بزرگی بوده که من کردم

* به جان کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم: «شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است»

* قبلا جان کری وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم

 

حاجی‌دلیگانی: با اعترافات ظریف باید فاتحه برجام را خواند

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اعترافات وزیر امور خارجه بیانگر آن است که باید فاتحه برجام را خواند و امضاکنندگان و مجریان برجام در کشور باید به مردم پاسخ دهند.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اعضای کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه گفت: با اعترافاتی که وزیر امورخارجه در این جلسه داشته باید فاتحه برجام را خواند و تمام کسانی که برجام را امضا کرده و آن را در کشور اجرا کردند، ازجمله شخص رئیس‌جمهور باید نسبت به مردم پاسخگو باشند.

وی افزود: آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی گفته است که من می‌پذیرم اشتباه کردم‌ و اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم. درواقع قصد داشته تا این‌گونه مطلب را منتقل کند که دیگران به وی گفته‌اند این کار را بکند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزیر امورخارجه با بیان اینکه من مسئولیت اشتباه خود را می‌پذیرم عنوان کرده؛ ما با قول آقای کری اظهارنظر کرده‌ایم و این درحالی است که مقام معظم رهبری در ابلاغ رسمی خود عنوان کردند که تعهدات پذیرفته‌شده در مذاکرات باید به صورت کتبی بوده و به‌امضای شخص رئیس‌جمهور آمریکا برسد.
 
منبع: فارس

نظرات (2)

  1. ناشناس 1395/10/01 16:20

    آقاس حاجی بدان این اعتراف چیزی از جرم ظریف وتیم ...ش کم نمیکند.اینها ورییسشان باید محاکمه شوند تمام ظرفیت سی ساله جمهوری اسلامی را به تاراج بردندوفقط توانستند تحریم هاراتشدید کنند..

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست