به گزارش رویش نیوز به نقل از انجمن اسلامی دانشجویان؛ فیلم سینمایی نفس به کارگردانی نرگس آبیار و با بازیگری مهران احمدی بعد از ظهر دوشنبه توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی با حضور گسترده دانشجویان در دو سانس اکران شد.

در زمان پخش فیلم در هر دو سانس، نرگس آبیار، کارگردان و مهران احمدی، از بازیگران این فیلم در جمع دانشجویان حضور داشتند.

پس از اکران فیلم این کارگردان با حضور بر روی سِن با بیان خوشحالی خود از استقبال دانشجویان اظهار داشت: استقبال و واکنش خوب دانشجویان باعث شد انرژی مضاعفی کسب کنم و عزمم را برای ساختن کارهای بعدی افزایش دهم؛ ارتباط برقرار کردن شما با فیلم بهترین هدیه برای من بوده و خستگی کار را از تن به در کردم.

وی افزود: امروز روز خیلی خوبی بود و قطعاً جایزه بزرگ من برای فیلم نفس همین انرژی خوبی است که شما می‌گذارید.

کارگردان فیلم سینمایی شیار ۱۴۳ خاطرنشان کرد: حتماً می‌دانید که این فیلم با محدودیت تبلیغات و سالن مواجه شده و در کل کشور تنها ۱۶ سالن برای اکران آن اختصاص داده شده است؛ اگر این فیلم را دوست داشتید، رسانه نفس باشید.

آبیار با اشاره به قربانی شدن ۳ هزار کودک در حمله جنگنده‌های عراقی به ایران، اضافه کرد: نفس داستان کودکی است که بسیار معصومانه قربانی جنگ می‌شود؛ این کودک هم به نوعی خودش قهرمان جنگ است.

وی همچنین درباره آینده کاری خود اذعان داشت: قطعاً علاقه دارم و می‌خواهم که کار جنگ انجام دهم و دوست دارم در هر کاری متفاوت‌تر از کار قبلی باشم و سعی شود که برش‌های واقعی از جنگ ارائه داده شود.

کارگردان فیلم سینمایی نفس تصریح کرد: نکته مهم پرداختن به جنگ است، بنابراین باید بی‌طرفانه به جنگ بپردازیم که چنین نحوه پرداختی موجب باور اثر توسط مردم می‌شود؛ خیلی‌ها شاید این فضاها را تجربه نکرده باشند ولی با چنین پرداختی باور می‌کنند.

آبیار ادامه داد: فیلمنامه این اثر بر اساس رمانی از بنده به نام «نفس» نوشته شده که در همین کار هم راوی دختر بچه‌ای با زبان شیرین است که در فیلم تصاویر و ویژگی‌های بصری هم به آن اضافه شده است.

در ادامه مهران احمدی نیز ضمن تشکر از دانشجویان برای استقبال از فیلم گفت: فیلم نفس باعث شد که نرگس آبیار در فستیوال درجه یک اروپا جایزه بهترین کارگردانی را کسب کند و من این افتخار را داشتم که در این سفر همراهی داشته باشم، اما حضور در این جمع خیلی بهتر از آنجا بود.

در این برنامه مهران احمدی و نرگس آبیار طوماری که جهت حمایت از کودکان کار تهیه شده بود امضا کردند.

در پایان اکران این فیلم در دو سانس النچری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان با تقدیم هدایایی از حضور این دو میهمان تقدیر کرد

نظرات (1)

  1. ناشناس 1395/09/26 10:17

    خانم نرگس آبیار باسلام.ازاینکه درساختن چنین فیلمهای فاخری از خودتان مایه میگذاریدمتشکرم.پیشنهاد من اینست از هم اکنون فیلمنامه ای را استارت بزنید با عنوان جنگ حلب.حلب هرچنددر کشور مااتفاق نیفتادامابخاطر مااتفاق افتاد.مردم سوریه وخصوصا مردم حلب به آتش کشیده شدند.سربریده شدند.درمقابل مردان به زنهایشان وحشیانه تجاوز شد.دخترانشان به اسارت رفتند.جهادنکاح که انسان ازگفتنش شرم دارد.اینها هر کدام یک فیلمنامه است که مستند است وتابه فراموشی سپرده نشده دست بکارشوید.هرچند ارشادتمایلی به همکاری نداردوفقط برای امثال فروشنده سرمایه گذاری میکند.خداقوت

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست