در حاشیه حاشیه‌آفرینی‌ جدید علی مطهری و هتاکی‌های دنباله‌دار او؛
دولت سخنرانی منتقدین را لغو می‌کند؛ مطهری هوچی‌گری
دوشنبه 01 آذر 1395, 15:12

 

به گزارش رویش نیوز لغو سخنرانی مطهری در مشهد بهترین دستاویزی بود که می‌توانست به کمکشان بیاید تا هم با جوسازی و هجمه، انتقام ماجرای کنسرت‌ها را از جریان ارزشی مشهد و آیت‌الله علم‌الهدی بگیرند؛ هم افکار عمومی را از کمکاری دولت در ماجرای آلودگی هوا و مرز مهران منحرف کنند و هم تلاش برای تغییر رحمانی‌فضلی در آستانه انتخابات را کلید بزنند.
 واکنش متکبرانه و غیرقانونی علی مطهری به لغو سخنرانی‌اش در مشهد به دستور دادستانی، بازهم حاشیه‌ساز شد.
 
 دولت یازدهم و طرفدارانش کارنامه درخشانی در هوچی‌گری بر سر موضوعاتی دارند که خودشان، مسئول مستقیم آنها هستند؛ رویکردی که آخرین نمونه پررنگ آن را در ماجرای فشار به قوه قضاییه از سوی حسن روحانی برای توقیف نشریات منتقد و فریاد آزادی بیان سر دادن در افتتاحیه نمایشگاه می‌توان مشاهده کرد.
 
حالا و طبق معمول چند سال اخیر، علی مطهری سرمدار یک حاشیه‌سازی در کشور برای به فراموشی سپردن کم‌کاری‌های دولت در زمینه رفع مشکلات اساسی مردم شده است.
 
پس از آن‌که سخنرانی علی مطهری در مجمع اصلاح‌طلبان مشهد در روز اربعین به دستور دادستانی لغو شد، اولین واکنش مطهری این بود که طبق معمول دست به قلم ببرد و نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس‌جمهور بنویسد و به آیت‌الله علم‌الهدی حمله کند. او که با ادبیاتی توهین‌آمیز و هتاکانه، این اقدامات را «داعش‌گونه» توصیف کرده بود در بخشی از نامه اش نوشت«همان طور که مستحضر هستید برنامه سخنرانی اینجانب در مشهد در روز اربعین تحت عنوان "تحلیل واقعه کربلا" به دستور دادستان مشهد و به قول خودش بر اساس نامه‌ای که به او رسیده است لغو شد. امیدوارم این نامه از آقای علم الهدی امام جمعه مشهد نباشد. ارتباط این موضوع با دادستان و احیانا امام جمعه برای من روشن نیست. آن که در این موارد مسئولیت دارد استاندار و شورای تامین است که ظاهرا مسلوب الاختیارند. لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟»
 
در حالی که منع برگزاری برخی مراسمات  آن هم توسط یک تشکل -که هنوز معلوم نیست مجوز دارد یا نه- توسط دادستانی درحیطه قانونی این نهاد بوده و امری مسبوق به سابقه است؛ در عرض چندساعت فضاسازی سنگینی علیه قوه قضائیه و آیت‌الله علم‌الهدی آغاز شد. رحمانی فضلی جزو اولین کسانی بود که به این مساله واکنش نشان داد و  ضمن اعلام خبر «تهیه و تنظیم نامه ای به رئیس قوه قضائیه در این خصوص» این اقدام دادستانی را «سلیقه شخصی» دانسته و از لزوم رعایت «حق‌الناس» سخن گفت.
 
وزیرکشور افزود: «به معاون سیاسی دستور داده ام بلافاصله با تشکیل تیم تحقیقاتی این موضوع را بررسی کند و گزارش آن را ارائه دهد و در صورت تخلف و اهمال مدیران اجرایی با آنها برخورد قاطع شود و چنانچه اقدامات خارج از اختیارات دولت و وزارت کشور می باشد در قالب گزارشی به استحضار مقامات ذیصلاح برسد.»
 
جنجال بر سر لغو سخنرانی مطهری توسط دادستانی در حالی است که طی سه سال گذشته، سخنرانی‌های متعدد منتقدان دولت از جمله سعید‌جلیلی، حجت‌الاسلام نبویان، سعید زیباکلام و حسن عباسی توسط دولت لغو شده است و نه دولتی‌ها و نه حامیان دولت کوچکترین واکنشی به آن نشان ندادند.
 
 
اما ساعتی پس از بالاگرفتن جوسازی‌ها علیه آیت‌الله علم‌الهدی که با ادعای مطهری در نامه‌اش آغاز شده بود، دفتر آیت‌الله علم‌الهدی به ان واکنش نشان داد. در متنی که توسط سایت رسمی امام‌جمعه مشهد منتشر شد آمده بود « با کمال تاسف امروز شخصی که در جایگاه هیات رییسه مجلس قانون گذاری این نظام قرار دارد از قدرتی که بواسطه برقراری مردمسالاری دینی در این کشور از مردم به امانت گرفته و جزو یکی از قدرتمداران این نظام است، استفاده کرده و رییس جمهور را تهدید می کند که اگر پیگیری برای کشف علل انحلال سخنرانی من در مشهد را نکنی، مجلس فلان و بیسان می کند! و با تکیه بر قدرت خود به هر که می خواهد تهمت و افترا می زند که “ امیدوارم این نامه از آقای علم الهدی امام جمعه مشهد نباشد .... لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟" و گویا می خواهد با این جملات اینطور القاء کند که آیت الله علم الهدی جلوی سخنرانیش را گرفته است. بدینوسیله اعلام می دارد آیت الله علم الهدی اصلا به چنین سخنرانی و مراسمی توجهی نداشته است و این حق را دارد که علیه شخص مفتری اقدام قضایی کند و در صورت عدم جبران تشویش اذهان عمومی توسط این شخص ، اقدام خواهد شد
 
البته مطهری سال گذشته نیز پس از لغو سخنرانی خود درکرج، با نامه‌نگاری به رئیس جمهور این اقدام را به امام جمعه آن شهر منتسب کرده بود اما بعد از فهمیدن علت لغو سخنرانی (رزرو قبلی سالن برای مراسم دیگر) از امام جمعه کرج عذرخواهی کرد.
 
 
به نظر می‌‌رسد با توجه به فضاسازی‌های دوماه اخیر علیه آیت‌الله علم‌الهدی در ماجرای کنسرت توسط مطهری و تبدیل شدن این مساله به رویه سیاسی مطهری و اصلاح‌طلبان، همانگونه که در اطلاعیه دفتر ایشان آمده؛ «پیگیری قضائی» راه حل مناسبی برای مبارزه با « تشویش اذهان عمومی توسط این شخص» باشد.
 
نتیجه بازیِ یک تیر و سه نشان اصلاح‌طلبان
 
بی‌مسئولیتی دولت و سازمان محیط‌زیست درماجرای آلودگی هوا و کم‌کاری در رسیدگی به مشکلات مرز مهران در ایام اربعین؛ آنقدر غیرقابل انکار بود که رسانه‌های حامی دولت نیز مهر سکوت بر لب زده‌بودند. نیاز به یک حاشیه‌ی مهمتر از متن بود که افکار عمومی را از این قضایا منحرف کند.
 
شاید به همین خاطر بود که صبح امروز روزنامه‌های اصلاح‌طلب حامی دولت ماجرای لغو سخنرانی مطهری و حواشی‌آن را تیتر کردند و سایت‌ها و خبرگزاری‌هایشان نیز کوشیدند با مصاحبه های متعددی با نمایندگان و سیاسیون مختلف، همچنان این فضا را پررنگ نگه دارند.
 
 
 
واکنشهای متعدد و متوالی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت به ماجرای لغو سخنرانی مطهری در کمتر از یک روز، به خوبی نشان داد که آنها تا چه حد دنبال دستاویزی برای برون‌رفت از انفعال یک هفته اخیر بوده‌اند. لغو سخنرانی مطهری در مشهدهم بهترین دستاویزی بود که می‌توانست به کمکشان بیاید تا هم  با جوسازی و هجمه، انتقام ماجرای کنسرت‌ها را از جریان ارزشی مشهد و آیت‌الله علم‌الهدی بگیرند؛ هم افکار عمومی را از کمکاری دولت در ماجرای آلودگی هوا و مرز مهران منحرف کنند و هم تلاش برای تغییر رحمانی‌فضلی در آستانه انتخابات را کلید بزنند.
 
نامه تشکل‌های دانشجویی به دادستان مشهد: مطهری را محاکمه کنید
 
به دنبال حاشیه‌سازی برخی افراطیون در این زمینه، تشکل‌های دانشجویی در سراسر کشور نسبت به رفتارهای غیرقانونی و غوغاسالارانه علی مطهری اعتراض کردند و خواستار برخورد دادستانی مشهد با وی شدند. در این نامه آمده است:
 
دادستان محترم استان خراسان رضوی جناب آقای غلامعلی صادقی
سلام علیکم
 
همانطور که مستحضر هستید پس از اقدام قانونی جناب عالی مبنی بر لغو سخنرانی علی مطهری، وی در نامه ای سراسر افترا به رئیس جمهور، نماینده ی ولی فقیه در استان را نشانه گرفته است و به دنبال جمله ی وی در نامه، هجمه ای از پیش هماهنگ شده و سراسری علیه آیت الله علم الهدی توسط ایادی آگاه یا عوامل ناآگاه استکبار به راه انداخته شده است.
 
انسانی که پیش از این به حضرت امام رضا «علیه السلام» نسبت نا روا داده است چه عجب که امروز به نوکر حضرتش بهتان و افترا ببندد که همین مسبب واکنش های مردم متدین به  مواضع جناب  مطهری شد. این تیر زهرآگین چند نشان دارد. همانطور که گفته شد نشان اول این تیر آیت الله علم الهدی و  البته وزیر کشور که جرمش عدم هماهنگی 100% با اصلاح طلبان افراطی است نشان دوم این تیر است. نشان سوم و مهترین نشان اربعین حسینی است که باید با این جنجال ها به فراموشی سپرده بشود، چه حماسه ی 25 میلیونی آن و چه بی تدبیر و ناکارآمدی دولت تدبیر.
 
همانطور که مستحضر هستید قانون گذار در ماده ی 697 قانون مجازات اسلامی مقرر می دارد: «هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی امری را صریحاً نسبت دهد یا آنها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد.»
 
اکنون ما به عنوان جمعی از فعالان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، ضمن حمایت از تصمیم قانونی جنابعالی و استقبال از اعلام رسمی مستندات آن مقام محترم در لزوم جلوگیری از اجرای آن میتینگ سیاسی در روز اربعین، خواستار این هستیم که ضمن بررسی افترای آقای علی مطهری  به نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی که در نامه ی ایشان به ریاست جمهوری اعلام شده، این موضوع سریعا  مورد رسیدگی قضائی قرار بگیرد و نامبرده مستندات ادعای خود را که دستمایه هجمه به شخصیتها و نهادهای انقلابی استان شده است، در محکمه قضائی ارائه دهد. 
 
والسلام علیک و رحمت الله
 
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های صنعت نفت اهواز، علوم پزشکی کاشان، منتظری مشهد، فردوسی مشهد، فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه بناب، علوم پزشکی کرمان
 
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انجنن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه زاهدان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید باهنر کرمان
 
بسیج دانشگاه صدا و سیما
جمعیت رهروان راه امام(ره)
جوانان حامی گفتمان انقلاب اسلامی
جبهه وحدت زنان انقلاب اسلامی خراسان رضوی
 
منبع: رجا
 

نظرات

- مسعود فقیه ایمانی
علی مطهری فردی قابل ترحم است. او هم چنان از عقده های دوران کودکی و نوجوانی رنج می برد. در کودکی او فرصت چندانی برای درک محبت و تربیت پدرانه علامه شهید مرتضی مطهری را نیافت. چرا که بیشتر اوقات آن شهید بزرگوار که نقش محوری در ابعاد فرهنگی نهضت اسلامی داشت به مبارزه و سفر و سخنرانی و یا نگاشتن کتابهای مفید می گذشت. ظاهرا والده علی مطهری تلاش فراوانی کرد که به بهترین نحو فرزند خود را بزرگ کند و فشار بار خانواده را بر همسرش کاهش دهد تا آن شهید بزرگوار فرصت بیشتری برای فعالیتهای ارزشمند خود داشته باشد. اما همین مساله سبب شد که نوعی شخصیت لوس و از خود راضی از علی مطهری شکل بگیرد. چیزی که متاسفانه در بسیاری از فرزندان دور از پدر که صرفا در تربیت مادر هستند دیده می شود. عاطفه مادری هیچ گاه جای برخورد قدرتمند و تربیت جدی پدرانه را نمی گیرد. پس از انقلاب هم که فشار کار و فعالیتهای آن شهید مضاعف شد و سر انجام به شهادت ایشان انجامید. همین مساله سبب شد که مطهری جوان که پیش از این دچار فشار عاطفی شده بود ، بیش از پیش فشار نام پدر را روی زندگی خود حس کند. او به عنوان جانشین پدر کمترین درجه علمی و یا سابقه انقلابی را نداشت که از خود استقلالی داشته باشد و جز عنوان پسر شهید مطهری هیچ شاخصه قابل ذکر دیگری را نداشت. اکنون حس غریزه تمایل به استقلال از زیر سایر پدر از یکسو و عقده های عاطفی کودکی از سوی دیگر از علی مطهری شخصیتی پرخاشگر ساخت که سعی می کرد در همه عرصه ها با مخالف خوانی خود را نشان دهد و خلاصه نمک هر آشی بشود. او به دلیل همان شخصیت لوس به قول خودش هرگز وظیفه خود را در رفتن به جبهه تشخیص نداد! اما بعد از ارتحال بیانگذار انقلاب اسلامی ، علی مطهری بیش از گذشنه احساس مغبون شدن می کرد. چرا که به درستی تصور می کرد اگر پدر ساعتی زودتر به خانه می آمد و ترور نمی شد اکنون بی چون و چرا بر کرسی ولایت فقیه و رهبری قرار می گرفت. لهذا تمام سعی و تلاش مطهری این شد که این ناکامی را با مبارزه منفی با شرایط موجود جبران کند. لهذا شاهد بودیم در دوره که آقای هاشمی رییس جمهور بود و حداقل از ظواهر امر بر می آمد که بین ایشان و رهبری اخوتی پایدار وجود دارد - و به فرموده رهبری هیچ کس برای ایشان هاشمی نمی شد- مطهری همه تلاش خود را بر حمله به هاشمی و تخریب او متمرکز کرد. بهانه اصلی او عدالت و ارزشهای انقلاب بود و البته چون هاشمی اشرافیت و مانور تجمل را به راه انداخته بود، مواضع آن روز مطهری از او یک قهرمان عدالتخواه بسیجی تراشید که به سرعت محبوب جریان حزب اللهی و انقلابی قرار گرفت. این رویه تا پایان دوره خاتمی ادامه داشت. یعنی تا وقتی که مطهری فکر می کرد هاشمی و بعدا خاتمی مورد اعتماد رهبری محسوب می شوند. با آمدن احمدی نژاد به طور طبیعی مطهری به حمایت از او برخاست و اساسا با حمایت شخص احمدی نژاد در لیست کاندیداهای مجلس هشتم قرار گرفت و رای آورد. اما به تدریج همان چیزی که سبب پرخاش مطهری به هاشمی شد گریبان احمدی نژاد را هم گرفت. آن روزها مخصوصا در سالهای 86 تا 88 به نظر می آمد که احمدی نژاد به طور فوق العاده و خاص مورد عنایت ویژه رهبری قرار دارد و اظهارات رهبری هم چنین می نمود. لهذا مطهری بتدریج رویکرد خود به احمدی نژاد را تغییر داد و به موازات افزایش حمایتهای رهبری از احمدی نژاد بر حملات خود به او افزود. حملات مطهری به احمدی نژاد بعد از انتخابات 88 و جمله مشهور رهبری که - نظرات رییس جمهور به من نزدیکتر است- به اوج خود رسید تا جایی که رسما مطهری وارد فاز حمایت علنی از فتنه گران 88 شد. ماجراهای مشایی بهانه کافی به دست مطهری داد که در عین کوبیدن احمدی نژاد دلایل ظاهرا موجه هم برای خود بتراشد. چرا که متوجه شد رهبری حاضر به برخورد تند با احمدی نژاد در قضیه مشایی نیست و اجازه استیضاح و نظایر آن را نمی دهد. در ماجرای حجاب دعوا شدیدتر شد و مخصوصا بعد از آنکه رهبری فرمود بی حجابی صرفا نقض ظاهر است ، مطهری به عنوان حامی درجه یک اسلام و حجاب ظاهر شد و با ماهها جو سازی احمدی نژاد را به مجلس کشاند و رسما او را به تلاش برای ایجاد کاباره در کشور متهم نمود! چیزی که برای خود اصلاح طلبان هم باورنکردنی بود که چطور حامی سرسخت آنها در فتنه 88 اینطور در ماجرای حجاب مواضع انقلابی و ضد لیبرالی دارد! اما نمی دانستند دلیل این حب و بغض ها چیز دیگری است. بعد ماجرای وزارت اطلاعات پیش آمد و مطهری به این نتیجه رسید که الان مصلحی بیش از هر کس دیگری مورد علاقه رهبری است تا جایی که بر سر او بین رهبری و احمدی نژاد به هم خورده است! لهذا ناگهان یاد حمله به وزارت اطلاعات افتاد و ماجرای شنود اطاقش را مطرح نمود و آن را به یک بحران ملی تبدیل کرد. بعد مطهری که به طور رسمی چهره حامی اصلاح طلبان محسوب می شد به یکی از پادو های تبلیغاتی آقای روحانی و سپس برجام او تبدیل شد. چرا که از مخالفتهای مکرر رهبری و هشدارهای پیاپی و خطوط قرمز کشیدن های پر رنگ ایشان متوجه بود که این مذاکرات مخالف نظر رهبری است پس بشدت از آن حمایت کرد. سپس ماجرای مینو خلقی پیش آمد و مطهری این مدافع سابق حجاب به ناگاه با فراموش کردن همه ادعاهای قبلی خود به مدافع سینه چاک خالقی تبدیل شد! فقط و فقط به خاطر اینکه از میزان حمایت و علاقه رهبری به شورای نگهبان و حمایت جدی ایشان از این نهاد آگاه است. سپس مساله موسیقی و کنسرت پیش آمد که باز هم مطهری خود را پیش انداخت و چون می دانست این مساله تا چه حد مورد نارضایتی ائمه جمعه منصوب رهبری است حامی سینه چاک آن شد تا جایی که گستاخی را به حدی رساند که رسما به مقام امام رضا علیه السلام جسارتی نمود که قلم از نوشتن آن شرم دارد. و همه اینها فقط و فقط به خاطر ریشه همان عقده دوران کودکی. ای کاش شهید مطهری وقتی را که صرف نوشتن کتاب اصول فلسفه کرد صرف تربیت این فرزند نموده بود.
1395-09-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهدی
جناب فقیه ایمانی: این شیوه نقد شما بر مطهری، جدا از اینکه آیا حقیقت دارد یا خیر، کاملا غیر اخلاقی و بی تقوایی است. ما مجاز به تخریب شخصیت نیستیم، فقط باید اندیشه ها را نقد کنیم. با نقد اندیشه ها دیگر کسی تهمت مخالفت سیاسی را هم نمیتواند بزند.
1395-09-08 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
شما اخلاق و تقوا را با سوسول بازی اشتباه گرفته اید. رفتار و گفتار مطهری چیزی مخفی نیست که من افشا کرده باشم یا تهمتی زده باشم. صرفا قطعات پازل را کنار هم گذاشته ام. اگر شما می توانید به من ثابت کنید حرفهایم اشتباه است. در واقع اندیشه ای در کار نیست که نقد شود. با شخصیتی مواجهیم که سراسر وجودش حسد و عقده است. نسبت به شخص رهبری و دقیقا برنامه خود را حرمت در خلاف مسیر ایشان قرار داده است.
1395-09-08 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهدی
آهان پس اخلاق از نظر شما این است که بگوییم فلانی نتوانست بچه اش را تربیت کند و مادرش هم او را لوس بار آورد؟ نکنه با اینها فامیلید و از نزدیک آنهم از دوران قبل از انقلاب در خانه شان بودید؟ اصلا سنتان به انقلاب قد میدهد؟ حتما از نظر شما حضرت نوح هم که فرزندش ناخلف از آب درآمد، در تربیتش کوتاهی کرد؟ چطور میفرمایید اندیشه ای در کار نیست؟ هر حرفی که هر کسی میزند قابل نقد است، آنهم با اصولی مشترک که همه قبول دارند. کافیست در مورد علی مطهری مواضع قبلی را یادآور شویم و دلیل تناقضات را سوال کنیم، این خود بهترین نقد است. یا اینکه حرفهایش را با اصولی که خود از آن دم میزند تطبیق دهیم و نشان دهیم واقعی نیست. نه اینکه برویم سراغ خانه و زندگی طرف و بگوییم لوس بار آمده! من نیازی ندارم ثابت کنم حرفهای شما اشتباه است، شاید هم درست باشد و البته اثباتش باید با شما باشد. البته اینکه به شدت مخالف علی مطهری هستم ولی نمیشود چند تا اتفاق را کنار هم چید و به طور دلخواه نتیجه گیری کرد. حتی اگر نتیجه شما درست هم باشد، شیوه استدلال شما نادرست است. و البته یادتان باشد که تمام اینها بازی است، که مردم را سرگرم نگه دارند. وگرنه اصلا مطهری هر روز برود و در هر مسجد و شهر و دانشگاه و شهرستانی صحبت کند، چه کسی به حرفش گوش میدهد و چه کسی برایش تره خورد میکند؟ اصلا شما برو وسط مردم ببین چه کسی علی مطهری را میشناسد؟ واقعا چه راحت مدعیان انقلاب و دست اندرکاران بازی اصلاح طلبان را میخورند!
1395-09-10 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
آری. تحلیل و استنباط رفتار یک شخص کاری کاملا اخلاقی است. اگر جز این باشد کلا شغل روانشناسان کاری غیر اخلاقی است. ما باید دقیقا بفهمیم ریشه برخوردهای به ظاهر متضاد یک فرد از کجا است. شما نشان دهید کجای آنچه گفته شد اتهام زنی و بی اخلاقی است؟ ضمنا این مساله هیچ ربطی به سن و سال ندارد. این استدلال سنی ها است که می گویند چون ما در زمان صدر اسلام نبودیم حق نداریم در مورد صحابه قضاوت کنیم! اما اینکه حضرت نوح علیه السلام در امر تربیت پسرش کوتاهی کرده باشد مطرح نیست. چرا که می دانیم او همه تلاشش را برای نجات پسرش کرد. اما شما مصاحبه مادر آقای علی مطهری را بخوانید و ببینید چطور چشمش را روی همه واقعیتها بسته و صرفا از پسرش حمایت می کند و قربان صدقه اش می رود تا بفهمید درد از کجا است. و چرا من می گویم رفتار مطهری نتیجه نازپرودگی و ندیدن تربیت جدی پدرانه است: http://www.shafaf.ir/fa/pages/?cid=19376 اما اینکه شما معتقدید مواضع علی مطهری متناقض است و باید این را از او سوال کرد فایده ای ندارد. چرا که تغییر مواضع افراد در طول عمرشان طبیعی است. آنچه مهم است فهمیدن ریشه این نظرات به ظاهر متفاوت است. شخصیت شناسی و دشمن شناسی یعنی همین. ضمنا مطهری با رای بالایی که در انتخابات مجلس آورد نشان داد که بر خلاف حرف شما حداقل در جذب اقشار شهرنشین و اصلاح طلب کاملا موفق عمل کرده است. او اگر برای ریاست جمهوری هم کاندیدا شود بیشک رای بالایی خواهد آورد. یقینا بیش از روحانی.
1395-09-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
با اینکه انتقادهای جدی به مواضع علی مطهری دارم. اما سخنان اقای فقیه ایمانی از نظر من بیشتر شبیه به داستانسرایی است.
1395-09-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
پس عجب داستانسرایی است که به طرز عجیبی همه مواضع علی مطهری را توضیح می دهد! شما فقط یک مورد را نشان دهید که مطهری دقیقا بر خلاف جهت گیری اعلام شده توسط رهبری اقدام نکرده باشد!آن وقت همه حرفهایم را پس می گیرم.
1395-09-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.