تندیس فیلم سینمای «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار توسط گروه هنری «الف- دال» ساخته و رونمایی شد.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از خبرآنلاین، تندیس فیلم سینمای «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار از سوی گروه هنری «الف- دال» با مدیریت امیر حسین دلبری به شکل داوطلبانه ساخته شد و قرار است در مراسم افتتاحیه فیلم «نفس» به همراهان این اثر سینمایی اهدا شود.

مدیر گروه هنری «الف - دال» درباره دلایل ساخت تندیس فیلم «نفس» گفت: آشنایی من با نرگس آبیار از طریق آثاری بود که پیش از فیلم «نفس» ساخته بود. زمانی که فیلم نفس برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد، علاقه‌مند شدم که این اثر سینمایی را ببینم.

او ادامه داد: در همان زمان نظر مثبتی نسبت به «نفس» داشتم و متوجه شدم این فیلم جوایزی چون بهترین بازیگر نقش مکمل زن در جشنواره ملی، بهترین بازیگر نقش اصلی از جشنواره جهانی فیلم فجر و همچنین جایزه بهترین فیلم از نگاه ملی را دریافت کرده است.

دلبری تاکید کرد: دریافت جایزه بهترین فیلم در بخش نگاه ملی و همچنین میزان استقبال مردم در اکران عمومی از فیلم «نفس» از مهمترین دلایل برای گروه هنری «الف - دال» در جهت همراهی داوطلبانه با فیلم «نفس» بود. ضمن اینکه عنوان این جایزه با اهداف این مجموعه هنری همسو بود. چون در طول همه این سال‌ها سعی کردم در ساخت آثارم در قالب جواهر و یا مجسمه، در جهت اعتلای فرهنگ و هنر بومی ایران زمین قدم بردارم. بنابراین تصمیم گرفتیم تندیسی با ویژگی های ملی و بومی برای این فیلم به صورت داوطلبانه طراحی و اجرا کنیم.

او با بیان این مطلب که در طراحی تندیس فیلم سینمایی «نفس» از نشانه‌هایی که در فیلم به مخاطب ارائه می‌شود، بهره برده است، گفت: قایق بهار و هدیه دادن آن به کسانی که بهار دوست شان می داشت و در نهایت سرنوشتی که قایق پیدا می کند برای من به عنوان یک تماشاگر تداعی کننده نمادی از سفیر صلح است.

مدیر گروه هنری «الف- دال» که به صورت داوطلبانه تندیس فیلم «نفس» را طراحی و ساخته است، درباره طراحی این تندیس توضیح داد: قایق بهار را به عنوان نماد، با فاکتورهای ذهنی خود برای ساخت تندیس این فیلم ترکیب کردم و در نهایت قایق در تندیس ساخته شده به دست یک انسان است که نماد هزاران کودک بی گناه و معصومی است که در گوشه به گوشه جهان با پیام صلح و دوستی چشم می گشایند ولی به دلیل جنگ دولت ها با یک دنیا آرزو از دنیا می روند.

امیر حسین دلبری در پایان گفت: تندیس فیلم «نفس» زیرنظر مهندس طبری ساخته شد و در تمام مراحل کار سعی کردیم اثری شایسته و در شان فیلم «نفس» و البته مجموعه هنری «الف - دال» ارائه دهیم. ضمن اینکه در طراحی تندیس سعی کردم، به طور مشخص در فضای فیلم «نفس» قرار نگیرم و دیدگاه خود را به بیان مفهوم کلی و جهانی جنگ و آرمان نشان دهم.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست