عضو کمیسیون امور اقتصادي،حقوقي و گردشگری شورای اسلامي شهر اصفهان گفت: خشكي زاينده رود و عملي نشدن وعده ها براي جاري ماندن اين رودخانه همچنین عدم تحقق و وعده ها در بخش حمل ونقل عمومي اصلي ترين مشكل اصفهان است.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از ایمنا، عباس حاج رسولیها صبح شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان مهمترين مشكل شهر اصفهان را آلودگي هوا و خشکی رودخانه دانست و گفت: كم مهري ها به اصفهان همچنان ادامه دارد و دولت بايد برای زاینده رود کاری انجام بدهد تا اصفهان از شرايط كنوني خارج شود.
وی ادامه داد: تنها راه برون رفت از مشكل خشكي زاينده رود تكميل پروژه بهشت آباد است كه پس از 8 سال با حركت لاك پشتي جلو مي رود.
 وي خاطرنشان كرد: در صورتي كه دولت 5 هزار ميليارد تومان اعتبار براي تونل و 5هزار ميليارد تومان اعتبار براي سد بهشت آباد در نظر بگيرد قفل پروژه باز مي شود و مشكل بي آبي اصفهان در كمتر از 5 سال حل مي شود.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهارکرد: نبود رودخانه زاينده رود باعث شده تا مردم اصفهان با مشكلات متعددي دست و پنجه نرم كنند و تنها در صورتي مشكل اين رودخانه حل مي شود كه اعتبار كافي از سوي دولت براي طرح هاي نيمه تمام در نظر گرفته شود.
حاج رسولیها افزود: چند سال پیش رییس جمهور در جمع مردم اصفهان قول داد که زاینده رود خشک نماند اما اين وعده هم مانند گذشته عملي نشده است.
وي در ادامه نطق پيش از دستور اين هفته خود از تلاش مديريت شهري و شورا براي رساندن درخواست مردم به گوش مديران پايتخت نشين گفت و ياد آور شد: اصلي ترين درخواست شهروندان از مديران شهري جاري شدن زاينده رود است به همين خاطر اعضاي شورا به صورت مداوم با نمايندگان مجلس جلسات مختلف برگزار كرده اند اما واقعيت اينجاست كه دولت با قاطعیت وارد ميدان نشده در حالي كه کلید جاري شدن رودخانه به دست آقای روحانی است.
بدقولي دولت در بخش حمل و نقل عمومي ادامه دارد
وي در ادامه به مشكل آلودگي هوا و بد قولي هاي دولت در بخش حمل ونقل عمومي اشاره كرد و افزود: دومين مشكل اصفهان بعد از آب آلودگي هوا و حمل و نقل عمومي است.
به گفته وي، هيچ كمك دولتي براي حمل و نقل عمومي صورت نمي گيرد و علي رقم وظيفه اي كه دولت به عهده دارد سالهاست برای خرید اتوبوس کمکی به كلانشهرها نرسيده است.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان كرد: قرار بر اين بود كه دولت 17 هزار اتوبوس خريداري و به کلانشهرها تحويل دهد اما این اتفاق هم نیفتاده است.
وي با بيان اينكه 4 سال است که از بودجه و اعتبار دولتی در بخش حمل ونقل عمومی خبری نیست گفت: 70 درصد آلودگي هوا به دليل تردد خودروهای شخصی درخيابان هاي شهر است و اگر امكانات در بخش حمل و نقل عمومي به روز باشد و پروژه هايي مانند مترو به بهره برداري برسد قطعا استقبال مردم از حمل و نقل عمومي بيشتر مي شود و دود آلودگي هوا كمتر به چشم مردم مي رود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست