دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید حاتم حماده از فرماندهان حزب الله سخنرانی کرد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از المنار، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت حاتم حماده معروف به حاج علاء از فرماندهان بلندپایه حزب الله آغاز شد.

دبیرکل حزب الله در آغاز سخنانش شهادت این فرمانده شهید را به خانواده و برادران و دوستان همرزمش تبریک و تسلیت گفت.

نصرالله گفت: بخش اول سخنانم درباره این شهید و بخش دوم درباره تحولات داخلی و انتخابات ریاست‌جمهوری است، زیرا ما وارد مرحله مهمی شده‌ایم.

دبیر کل حزب الله گفت: اگر ما از نعمت امنیت در لبنان برخورداریم به برکت خون این شهدا و جان‌فشانی‌های آنها است. بنابراین باید قدر این شهدا را بدانیم و از خانواده‌های آنها بابت این فداکاری‌ها تشکر کنیم.

وی با بیان اینکه حزب الله لبنان نقشی فعال در مبارزه علیه تروریست‌ها در سوریه بازی می‌کند تاکید کرد: همه درحال پرداخت هزینه تروریسم در منطقه هستند.

سیدحسن نصرالله در ادامه گفت: از خارج نیز گروه‌های مسلحی از مرزهای ترکیه وارد شدند و حملات شدیدی علیه ارتش سوریه و همپیمانان

انجام دادند، اما ارتش سوریه مقاومت کرد و هر چند شماری از نیروهای ارتش و همپیمانان به شهادت رسیدند، اما پیروزی‌هایی نیز به دست آمد.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: ما در حلب حضور داشتیم و ضروری بود که کادرمان را با فرماندهان دیگری تقویت کنیم که شهید علاء از پیش‌قراولان بود و او در خطوط مقدم و نبردی حساس به شهادت رسید.

وی تاکید کرد: ما گفتیم که نبرد حلب نبردی سرنوشت‌ساز برای همه منطقه است همانگونه که نبرد موصل امروز سرنوشت‌ساز است. حوادث منطقه را کامل بررسی کردیم و بعد تصمیم گرفتیم که به سوریه برویم، کسی به ما دستور نداد و یا ما را ملزم به این کار نکرد.

نصرالله گفت: ترکیه می‌خواهد در موصل به بهانه دفاع از خود، مبارزه کند و این در حالی است که بر حشد‌الشعبی، جنگیدن در موصل ممنوع است. عراقی‌ها در مبارزه با داعش، موضع ملی یکپارچه و حقیقی اتخاذ کرده‌اند و برای آزادسازی موصل می‌جنگند.

دبیر کل حزب الله افزود: کلینتون اعتراف کرد که عربستان و کشورهای دیگر، داعش را به وجود آوردند، آیا کسی او را محاکمه کرد. آیا کسی در جهان خواستار تحقیق درباره کشورهای حامی داعش که مسئول جنایات این گروه تروریستی هستند، شد؟

وی همچنین گفت: اهل تسنن در منطقه بیشتر از همه از تروریسم در رنج و عذاب هستند.

نصرالله در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در این کشور گفت: نامزدی عون برای ریاست‌جهوری، زمینه را برای تحقق این دستاور در موعد بعدی فراهم کرد.

وی افزود ما درباره انتخابات ریاست‌جمهوری سکوت پیشه کردیم، زیرا می‌خواهیم این دستاورد محقق شود و نمی‌خواهیم چیزی بگوییم که کسی را تحریک کند.

دبیر کل حزب الله همچنین درباره سوریه گفت: اگر در سوریه پیروز شویم دیگر دلیلی برای باقی ماندن ما در این کشور وجود ندارد و به لبنان باز می‌گردیم. تنها در صورتی به لبنان باز می‌گردیم که در سوریه پیروز شویم. ما خسته نمی‌شویم و تا آخر مبارزه را ادامه می‌دهیم، بنابراین کسی به شکست و ضعف و عقب‌نشینی ما دل نبندد.

نصرالله تاکید کرد: هدف از ساخت داعش توهین به اسلام و نام پیامبر اسلام محمد (ص) است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست