به گزارش رویش نیوز، اردوی جهادی باهدف آموزش، پیشگیری، درمان و غربالگری در روستای ورزنه برگزار شد.

دبیر انجمن جهادگران سلامت ضمن بیان این خبر افزود: در روستاهای محروم کشور مباحث بهداشتی فراموش‌شده است و به طبع آن این مناطق نیازمند آموزش و پیگیری‌های بهداشتی و درمانی خواهند بود.

مهدی هادیان هدف از برگزاری این اردو را آموزش، پیشگیری، درمان و غربالگری عنوان کرد و افزود: این پنجمین اردوی جهادی است که با همکاری مرکز خیریه آلاء و انجمن جهاد گران سلامت بوده است که در این اردو بیش از 1300 نفر به‌صورت کاملاً رایگان ویزیت شدند.

وی تصریح کرد: در این اردوی دو روزه، 10 نفر از متخصصان، پزشکان، پرستاران و 25 نفر از دانشجویان پزشکی به‌صورت داوطلبانه تیم جهادی را همراهی کردند. 

وی ادامه داد: در این اردوی دو روزه خدماتی از قبیل چشم‌پزشکی، دندانپزشکی، داخلی، اورژانس، روان‌پزشکی، سونوگرافی و پزشکی عمومی به هم‌وطنان نیازمند منطقه ورزنه و برسیان ارائه گردید.

هادیان گفت: ارائه جلسات آموزشی گروهی با موضوعات مختلف آموزشی، پیشگیری و طب اسلامی در مکان‌های عمومی روستا از قبیل مساجد، حسینیه‌ها و بالاخص نماز جمعه توسط متخصصین این حوزه‌ها یکی از شاخص‌ترین فعالیت‌های این اردو قلمداد می‌شود.

وی در پایان از حمایت‌های مرکز خیریه آلاء و حضور داوطلبانه متخصصین، پزشکان و دانشجویان پزشکی تقدیر و تشکر نمود تأکید کرد: دعای خیر مردم روستا و استقبال ایشان از این طرح ما را در ادامه راه دلگرم می‌کند و امید است بتوان در گام‌های بعدی پرتوان و باانرژی بیشتر قدم برداریم.

منبع: روابط عمومی مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت آلاء

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست