رحمانی فضلی تاکید کرد: عدالت یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است لذا در این زمینه باید به روستاهای محروم توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از نسیم، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه با حضور در یکی از خانه های کپری اهالی رودبارجنوب در جمع خبرنگاران گفت: عدالت یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است لذا در این زمینه باید به روستاهای محروم توجه ویژه ای شود.

وزیر کشور افزود: اعتقاد دولت بر این است که عدالت را به عنوان یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی اجرا کند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به روستاها بخصوص روستاهای این مناطق به دلیل عقب ماندگی های تاریخی در اولویت کاری دولت است.

رحمانی فضلی بیان کرد: وظیفه داریم که با رویکرد توجه به مناطق محروم عقب ماندگی موجود را به سرعت جبران کنیم.

وزیر کشور گفت: امروز شاهد آب و گازرسانی به روستاها و شهر رودبار جنوب بودیم و اکنون نیز یک پروژه آبیاری تحت فشار افتتاح شد که با انجام آن، راندمان کار تا 80 درصد افزایش پیدا می کند.

وی افزود: طی 2 سال گذشته پنج هزار هکتار از اراضی جنوب کرمان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد و طی برنامه ریزی انجام شده شش هزار هکتار دیگر به این سیستم تجهیز می شود.

همچنین امروز پروژه بازسازی شبکه آب شهر اسلام آباد شهرستان رودبارجنوب با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان در آیین افتتاح طرح بازسازی شبکه آب شهر اسلام آباد شهرستان رودبار جنوب گفت: 270 میلیارد ریال در این طرح از محل اعتبارات داخلی این شرکت هزینه شده است.

محمد طاهری ادامه داد: قطر لوله کار شده در این طرح از 63 تا 200 میلیمتر است که 362فقره انشعابات جدید و 11 عدد حوضچه شیرآلات نیز ایجاد شده است.
وی بیان کرد: معاونت مهندسی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان بر روند کار این پروژه نظارت دارد.

وزیر کشور در مسیر رودبار به جیرفت از مزرعه کاشت پیاز توسط بانوان منطقه رودبار جنوب نیز بازدید کرد.

همچنین امروز عملیات اجرایی 10 طرح تامین آب روستایی رودبار جنوب به صورت همزمان با حضور وزیر کشور در این شهرستان آغاز شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کرمان در آیین آغاز عملیات اجرایی 10 طرح تامین آب روستایی رودبارجنوب گفت: طرح تامین آب روستایی رودبارجنوب از پروژه های اقتصاد مقاومتی شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمان است.

علی رشیدی افزود: طرح تامین آب روستایی شهرستان رودبارجنوب با اعتبار 66 میلیارد و 100 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین می شود که شامل 116 کیلومتر لوله گذاری است.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح تامین آب آشامیدنی 21 روستا با جمعیت 9 هزار 885 نفر است.

وی گفت: 140 روستا در جنوب استان کرمان در دولت تدبیر و امید تامین آب شده و تا پایان امسال بیش از 105 روستای بالای 20 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کرمان افزود: تا پایان سال جاری بیش از 985 هزار متر لوله گذاری آب آشامیدنی در استان کرمان انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: 308 روستا فاقد آب آشامیدنی در منطقه جنوب کرمان وجود دارد که 75روستای آن در منطقه رودبار جنوب است.

وزیر کشور در ادامه سفر به رودبار جنوب از عملیات اجرایی طرح گازرسانی به این شهر و 9 روستای اطراف آن بازدید کرد.

فرماندار رودبارجنوب نیز در آیین افتتاح طرح آبیاری تحت فشار در این شهرستان گفت: این طرح ها در سطح 2 هزار و 186 هکتار در زمینه اقتصاد مقاومتی اجرا شده است.

عطا ناوکی ادامه داد: اعتبار اجرای این طرح 142 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وزیر کشور عصر دیروز (چهارشنبه) در آغاز سفری 2 روزه به شهرستان های جنوب استان کرمان وارد جیرفت شد؛ وی به همراه استاندار کرمان و جمعی از مسئولان به شهرستان قلعه گنج رفت و امروز از طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان رودبارجنوب بازدید می کند.

کرمان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است و طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از 2 سال قبل با محوریت بنیاد مستضعفان و مشارکت مردم منطقه در شهرستان قلعه گنج در دست اجراست.

مرکز شهرستان قلعه گنج در 430 کیلومتری جنوب کرمان است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست