نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه فرهنگی کشور نسبت به بودجه کل، 1.2 درصد و نسبت به بودجه عمومی 3.5 درصد است که این کاستی فرهنگی به نگاه مسؤولان بر می‌گردد.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به در پیش بودن عید غدیر خم اظهار کرد: خطبه پیامبر اکرم(ص) در عید غدیر خم خط مسیر حرکت تشیع در جهان را روشن کرد و با این خطبه صراط حاکمیت برای تشیع گُم نشده است.

وی تأکید کرد: همه ما باید برای تقویت نظام اسلامی و خیمه انقلاب تلاش گسترده‌ای را داشته باشیم که حمایت از ولایت‌فقیه نیز وظیفه همه ما است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع هنر و هنرمندان از بزرگترین ظرفیت‌های کشور است و در کمیسیون فرهنگی این موضوع در دستور کار قرار گرفته و در مسائل سینمایی، فیلم‌ها، تئاتر و موسیقی کارهای خوبی در مجلس انجام شده است و بودجه‌های خوبی نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده ولی تخصیص آن که به عهده دولت بوده، ناقص مانده است.

سالک تصریح کرد: ما باید در مسأله فرهنگ به ماده 19 و 20 اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب توجه داشته باشیم که در آن به بحث اقتصاد هنر توجه جدی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: ظرفیت بزرگ هنر استان اصفهان از لحاظ میراث فرهنگی و همچنین هنرمندان این شهر بسیار ارزشمند است و باید با هدف ارتقای اصفهان از این ظرفیت بزرگ استفاده کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حرکت نفوذی از طریق جنگ نرم توسط دشمن در اصول نظام ایجاد شده و همه ما وظیفه داریم راه‌های مقابله با این حرکت را بررسی و برای آن اقدامات محکمی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: بودجه فرهنگی کشور نسبت به بودجه کل 1.2 درصد و نسبت به بودجه عمومی 3.5 درصد است که این کاهش در بودجه فرهنگی به نگاه مسؤولان اجرایی بر می‌گردد.

سالک افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای برای تضعیف بنیان خانواده فعال شدند و درصدد هستند، این بنیان ارزشمند را مورد هجوم قرار بدهند و انتظار ما از حوزه هنری این است که به 16 سیاست ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب که برای تقویت بنیان خانواده بود را در دستور کار قرار داده و برای تحکیم عوامل خانواده تلاش کنند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست