مدیر کارخانه چوب و کاغذ مازندران از قرارداد با آموزش و پرورش برای تولید ۴ هزار تن کاغذ در سال تحصیلی جدید خبرداد.

به گزارش رویش نیوز، ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفتگو با نسیم، درباره تولیدات جدید این کارخانه گفت: امسال حدود 15 میلیون دفتر مشق در کارخانه مازندران تولید کردیم تا با توجه به شعار سال و تاکیدات رهبر انقلاب بتوانیم در تولید ملی کاری انجام دهیم.

وی افزود: این دفاتر مشق را در فروشگاه های شهروند توزیع کرده ایم و با استقبال مواجه شده است اما خب توقعمان این است که جاهایی مثل کمیته امداد، از این دفاتر خریداری کنند تا سبد لوازم التحریر بچه ها قرار بگیرد.

روغنی درباره قرارداد با آموزش و پرورش گفت: امسال با این وزارت خانه حدودا 4 هزار تن قرارداد بستیم؛ تا بتوانیم کاغذ مورد نیازشان را تامین کنیم، البته توقع ما بیشتر از این مقدار بود ولی طبق قرارداد به همین مقدار رسیدیم.

مدیر کارخانه چوب و کاغذ مازندران در ادامه درباره بحث واردات کاغذ به کشور گفت:  بازار کاغذ بعد از برداشته شدن تحریم ها و حتی تاکیداتی که رهبری بر تولید داخلی داشتند، وضعیت خوبی ندارد، برخی از افراد می گویند کاغذ تولید داخل کیفیت ندارد، من در جواب شان می گویم ماشین آلاتی که ما با آن کار می کنیم همان ماشین آلات خارجی است که آنها در کشورشان کار می کنند.

روغنی تاکید کرد: یک مشکل بزرگ که در کشور داریم این است، که مجوزهای بی قاعده برای واحدهای تازه تاسیس داده می شود؛ و همه این واحدها به سمت تولید کاغذ بسته بندی می روند، در حالی که نیاز ما برای این نوع از کاغذ 700 هزار تن است اما با تولید این واحدها در حال حاضر دو و نیم میلیون تن ظرفیت در کشور ایجاد شده است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست