فرماندار اصفهان گفت: مناقصه 55 میلیارد تومانی ریل گذاری مترو بهارستان مهر ماه امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایمنا، فضل الله کفیل در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی خدماتی و فرهنگی شهرداری بهارستان، با اشاره به اینکه شهر جدید بهارستان به منظور سرریز جمعیت کلانشهر اصفهان پیش بینی شد، گفت: به دلیل فاصله نزدیک بهارستان تا اصفهان، بیشتر شهروندان در رفت و آمد میان این دو شهرند، که یکی از چالش های بهارستان بود که امروز این مشکل مرتفع شده است.

وی چالش دیگر این شهرستان را ساخت و سازهای غیر مجاز دانست و گفت: با تدابیر صورت گرفته و افتتاح شهرداری ناحیه 1 بهارستان امیدواریم ساخت و ساز در محور جنوب تحت یک مدیریت قرار گرفته و کنترل شود تا دیگر شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

فرماندار اصفهان به موضوع دو مدیریتی بهارستان اشاره کرد و افزود: قبلا شهرداری و شرکت عمران شهر جدید بهارستان دو مدیریت جداگانه بودند اما این موضوع امروز به معنای واقعی در حال تبدیل شدن به فرصت است که نتیجه آن هم افتتاح پروژه های مختلف در شهر جدید بهارستان است.

وی در ادامه یکی از سرمایه گذاری های اساسی در شهر جدید بهارستان را پروژه تصفیه پساب فاضلاب دانست و گفت: سرمایه گذاری صورت گرفته در این پروژه به هیچ عنوان هزینه نیست، چراکه آینده فضای سبز شر را رقم می زند.

وی ابراز امیدواری کرد: روز به روز شاهد توسعه فضای سبز شهر جدید بهارستان و رضایت شهروندان باشیم.

کفیل همچنین به پروژه های بزرگ شرکت عمران شهر جدید بهارستان اشاره کرد و افزود: یکی از این پروژه های مهم، مسکن مهر بهارستان است که با بهره برداری از این پروژه جمعیت کنونی بهارستان از 85 هزار به 100 هزار نفر افزایش یافته و پس از آن به افق جمعیتی 500 هزار نفر خواهد رسید.

وی با اشاره به پیش بینی 11 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید بهارستان و گفت: تاکنون 6 هزار واحد مسکن مهر واگذار شده  و با واگذاری 4 هزار واحد دیگر، حدود 95 درصد کار انجام شده و بقیه با پرداخت های نهایی سرمایه گذاران تکمیل می شود.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه 6 مدرسه توسط شرکت عمران در واحدهای مسکن مهر ساخته می‌شود که 3 واحد برای اول مهر امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: همچنین ساختمان شماره 2 کلانتری بهارستان توسط شرکت عمران ساخته و در دهه فجر افتتاح می‌شود.
وی، مترو بهارستان را یکی از پروژه های مهم شرکت عمران شهر جدید بهارستان عنوان کرد و گفت: این پروژه با سرعت خوبی در حال اجراست و از 70 میلیارد تومان هزینه زیرسازی تاکنون 50 میلیارد هزینه شده و امسال نیز 20 میلیارد تومان دیگر هزینه می شود.

به گفته کفیل، در بخش ریل گذاری هم مصوبات اخذ و زمینه ریل گذاری انجام شده و امیدواریم با مناقصه 55 میلیارد تومانی آن در مهر ماه برای ریل گذاری برگزار می شود و در این راستا در آینده نزدیک شاهد تحول بزرگی در حمل و نقل مردم اصفهان به بهارستان خواهیم بود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست