احمد نجفی بازیگر سینمای ایران که تجربیات تهیه کنندگی خاص خود را دارد اخیرا کار تولید یک درام ورزشی با عنوان "من یک ایرانی ام" را به انجام رسانید...

احمد نجفی بازیگر سینمای ایران که تجربیات تهیه کنندگی خاص خود را دارد اخیرا کار تولید یک درام ورزشی با عنوان "من یک ایرانی ام" را به انجام رسانید. این درام که توسط محمدرضا آهنج ساخته شده از حضور علیرضا حیدری قهرمان سابق سنگین وزن کشتی آزاد ایران به عنوان بازیگر اصلی سود می برد.

به گزارش رویش نیوز، نجفی درباره تازه ترین وضعیت این فیلم به نسیم گفت: نسخه نهایی فیلم آماده شده است و منتظر هستیم تا در شورای پروانه نمایش فیلم دیده شود و پروانه بگیرد تا بعد از آن برای اکرانش تصمیم گیری کنیم.

نجفی با اشاره به اینکه علاقه ای ندارد فیلمش را نگه دارد برای جشنواره امسال ادامه داد: همان یک بار که سال قبل فیلم را به جشنواره دادیم و رد شد کافیست. سعی می کنم در بهترین زمان بعد از دریافت پروانه نمایش فیلم را اکران کنم.

 

گرانترین پروژه بخش خصوصی

این تهیه کننده با اشاره به هزینه ای که برای تولید «من یک ایرانی ام» گذاشته است گفت: به جرأت می توانم بگویم «من یک ایرانی ام» گرانترین پروژه بخش خصوصی سینمای ایران است و من برای آن که بتوانم اسلوب حرفه ای را رعایت کنم بالای دو میلیارد تومان برای فیلم خرج کردم.

وی ادامه داد: محال است کسی در بخش خصوصی واقعی بوده باشد و چنین رقمی را برای فیلمی خرج کرده باشد. بالاتر از این ارقام برای ارگانها و سازمانهایی است که ردیف بودجه خاص برای کارهای فرهنگی دارند.

 

به ما گفتند نداریم ولی به دیگران بودجه دادند

نجفی که پیشتر یک فیلم کودک به نام «فیتیله و ماه پیشونی» را هم تهیه کرده بود افزود: من به سختی فیلم جدیدم را تهیه کردم بخصوص که بخشی از فیلمبرداری خارج از کشور می گذشت و مجبور شدم با دلار 4 هزار تومانی کار را به سرانجام برسانم آن هم در سرمای هوای زیر 30 درجه با این حال از کل حمایتهای فارابی فقط یک وام نصیب ما شد که آن هم زیر 5 درصد رقم بودجه را تأمین می کرد!

احمد نجفی درباره چرایی این وضعیت بیان داشت: به ما که گفتند دستشان خالی است و نداریم اما از آن سو دیدیم دیگرانی را که بودجه هم بهشان تعلق گرفت.

وی افزود: البته که قبول دارم مشکلات اقتصادی در ارگانهای دولتی سینمایی وجود دارد اما مسأله این است که اگر پولی در کار نیست به هیچ کس نباید داده شود نه آن که بودجه حداقلی صرف افرادی خاص شود.

 

بازیگران مستقل کم کار شده اند

نجفی با اشاره به دوری اش از فعالیتهای بازیگری به «نسیم آنلاین» گفت: فیلمنامه هایی که پیشنهاد می شود به درد من نمی خورد. چیزی ندارد که بشود عاقبتی خوش برای محصول نهایی را پیش بینی کرد و در نتیجه بازی نکردن را ترجیح می دهم به ایفای نقش در چنین محصولاتی.

این بازیگر باتجربه درباره اینکه علیرغم کمبود بازیگر حرفه‌ای در محدوده سنی بالای 50 سال از امثال او استفاده نمی‌شود اظهار داشت: مشکل این است که گروه بازی و بندبازی در انتخاب بازیگری رسوخ کرده و این روزها هر گروهی پیشکسوت خودش را هم دارد! به این ترتیب بازیگرانی که مستقل هستند کم کار و بیکار می مانند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست