رییس اتاق بازرگانی اصفهان در دیدار با رییس اتاق بازرگانی خرسون اوکراین از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری بین دو اتاق خبر داد و گفت:قرار داد کشت برون مرزی کشاورزی استان در خرسون در زمینی به وسعت 100 هزار هکتار به زودی به امضا دو طرف می رسد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،سید عبدالوهاب سهل آبادی تصریح کرد:اتاق بازرگانی اصفهان در طول یکسال گذشته همواره تلاش کرده که روابط اقتصادی با اوکراین بویژه خرسون را تقویت  کند و با اعزام  هیات کارشناسی به این کشور زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه را فراهم ساخته است.

سهل آبادی با اشاره به سفر اخیر هیات  اتاق بازرگانی اصفهان به ایالت خرسون اوکراین با هدف بررسی فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت:تبادل هیات های کارشناسی و تجاری دو طرف فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی مشخص ساخته و به زودی هیات اتاق بازرگانی اصفهان برای امضای قرارداد کشت برون مرزی به خرسون اوکراین سفر می کند.

وی تصریح کرد:در فاز نخست 100 هزار هکتار زمین در اختیار بخش کشاورزی استان اصفهان همراه با ارایه پیشنهاد نوع و نحوه کشت قرار می گیرد .

سهل آبادی خواستار توسعه همکاری استان اصفهان با خرسون اوکراین در بخش خدمات فنی و مهندسی شد و گفت:شرکت های پیمانکاری توانمندی در استان اصفهان بویژه در بخش راه سازی وجود دارد که می توانند در پروژه های راه سازی خرسون مشارکت کنند .

وی همکاری دو اتاق بازرگانی اصفهان و خرسون را در ابعاد مختلف را زمینه ساز توسعه روابط اقتصادی ایران و اوکراین برشمرد وگفت:استان اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان ایران می تواند همکاری نزدیکی با خرسون در بخش های صنعتی و کشاورزی  داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین صنعت قطعه سازی  استان اصفهان را پیشرو و توانمند توصیف کرد و گفت:بسیاری از تولید کنندگان قطعات خودرو در اصفهان محصولات خود را به اروپا و شرکت های معتبر خودروسازی صادر می کنند.

تشکیل  اتاق بازرگانی  اوکراین و ایران امی موثر در توسعه روابط اقتصادی دو کشور

«ویکتوریا »رییس اتاق بازرگانی خرسون که با هیات پنج نفره به اصفهان سفر کرده بود در این دیدار گفت:روابط اقتصادی خرسون و اصفهان وارد مرحله جدیدی شده است و امیدواریم که به زودی شاهد راه اندازی اتاق بازرگانی مشترک اوکراین و اصفهان باشیم.

وی تصریح کرد:100 هزار هکتار زمین واگذاری از زمین های دولتی است و بخش خصوصی آماده واگذاری زمین به کشاورزان اصفهانی است .

وی در بخش از سخنان خود خواستار تغییر ساختار شورای بازرگانی  ایران و اوکراین به اتاق بازرگانی مشترک شد و گفت:راه اندازی اتاق مشترک روابط اقتصادی دو کشور را تسهیل تر خواهد ساخت .

وی دسترسی آسان به منابع آب و زمین حاصلخیز را دو موولفه مهم در کشاورزی ایالت خرسون دانست و گفت:کشاورزی و صنایع تبدیلی می تواند دو زمینه همکاری با استان اصفهان باشد.

«الکساندر پاولوف»عضو اتاق بازرگانی شهر زاپاروژه اوکراین در این دیدار خواستار همکاری نزدیک با استان اصفهان در بخش کشاورزی و صنایع مرتبط شد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست