معاون وزیر صنعت گفت: آماده حمایت از سرمایه‌گذارانی هستیم که در بخش تولید چادر مشکی قصد سرمایه‌گذاری داشته باشند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، سید محمود نوابی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح دستگاه جدید کارخانه نساجی تهران با ابراز خوشحالی از حضور در جمع تولیدکنندگان شهرستان نطنز، اظهار کرد: نخستین وظیفه مسؤولان این است که کاری بکنند که سرمایه‌گذار سرخورده نشود؛ در این راستا پیشنهاد می‌شود اتاق پذیرش سرمایه‌گذاری از سوی فرمانداری نطنز راه‌اندازی شود.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذاران بخواهند در نطنز سرمایه‌گذاری کنند، باید امکاناتی در اختیار گذاشته شده و فرصت سرمایه‌گذاری چه در منطقه نطنز و چه بادرود برای آنان فراهم باشد.

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در مورد تعطیلی واحدهای صنعتی در کارخانه نساجی، اذعان کرد: اگر تولیدکنندگان نباشند وجود ما هم ضرورتی ندارد، پس تمام هم و غم سازمان، توسعه تولید است و سعی کردیم امروز هم به صورت سرزده از چند واحد تولیدی در اصفهان دیدار داشته باشیم و به عنوان متصدی اداره صنعت و معدن و تجارت در خدمت تولیدکنندگان هستیم.

نوابی همچنین بیان داشت: امروزه بانک‌ها در حال رقابت برای بالا بردن رتبه خود در زمینه مشارکت در تولید هستند و انتظار داریم در این راستا با اعطای تسهیلات به بخش تولید کمک شایانی داشته باشند.

وی  در مورد کارخانه نساجی تهران گفت: این واحد صنعتی از واحدهای خوشنام نساجی کشور محسوب می‌شود و توانسته با تکنولوژی روز پیش برود و تا امروز نیز با سختی‌های موجود به کار خود ادامه دهد.

معاون وزیر صنعت پیشنهاد تولید و ورود چادر مشکی را ارائه داد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر سالانه ظرفیت مصرف چادر مشکی در حدود 60 میلیون متر مربع است که کل منطقه خاورمیانه و منطقه عربی را شامل می‌شود که متأسفانه ژاپن و غربی‌ها این میزان را تأمین می‌کنند.

نوابی اضافه کرد: وزارتخانه از سرمایه‌گذارانی که وارد عرصه تولید چادر مشکی شوند حمایت خواهد کرد؛ همان طور که امروز در عرصه تولید سیمان و کاغذ نیاز کشور از طریق تولیدکنندگان داخلی تأمین می‌شود، نیاز است در عرصه تولید چادر نیز به خودکفایی برسیم که در این زمینه بنیاد مستضعفان وارد کار شده است ولی هنوز ظرفیت‌های زیادی وجود دارد.

 

افتتاح 155 طرح تولیدی و معدنی در هفته دولت در سراسر کشور

معاون وزیر صنعت گفت: در هفته دولت 155 طرح با سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر 50 هزار میلیارد ریال در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، سید محمود نوابی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح کارخانه پدیده بافت پارس اظهار داشت: نظارت بر بازار از زمان حضرت رسول(ص) وجود داشته و این تئوری که نیاز به نظارت نباشد تئوری درستی نیست و امیدواریم روزی بیاید که همه واحدها بدون هیچ تخلفی ادامه فعالیت بدهند.

وی افزود: هیچ‌گونه رهاسازی قیمت در مورد کالاها نداریم و کالاهایی که دولت آن را قیمت‌گذاری کرده تخلف پذیر نیست اما قیمت‌های که خود بازار به تعادل رسانده است اگر تخلف کند با آن‌ها برخورد می‌شود و رهاسازی قیمت‌ها وجود ندارد.

معاون وزیر صنعت در خصوص بازدید از واحدهای تولیدی، تصریح کرد: حضور در واحدهای صنعتی هم نگاه ما را به تولید بازتر می‌کند و هم ما را با مشکلات واحدها آشنا می‌کند.

وی عنوان کرد: در هفته دولت 155 طرح و واحدهایی با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 50 هزار میلیارد ریال در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

نوابی خواستار آن شد که نگاه به بحث تولید و سرمایه‌گذاری تغییر کند و سرمایه‌گذاری در کشور امروز از ثواب اخروی و دنیوی خاصی برخوردار است و واحد تولیدی می‌تواند در همه مباحث اعم از فرهنگی و ... وارد شود.

وی همچنین بحث سودآوری سرمایه‌گذاری را به‌صورت قانونی و مشروع حق سرمایه‌گذاران دانست و از اینکه کارخانه پدیده بافت با مشارکت بانک تجارت شروع به فعالیت کرده ابراز خوشحالی کرد.

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تأکید کرد: تعداد شعب بانک‌ها در شهرها نشانه توسعه نیست، بلکه وارد شدن بانک‌ها باید به سمت‌وسوی اعطای تسهیلات باشد.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار در طرح رونق اقتصادی از بین 7 هزار و 500 واحد تولیدی 3 هزار واحد در حوزه اعطای تسهیلات قرارگرفته‌اند و امید است در نیمه دوم سال شاهد ورود آن‌ها به حیطه تولید باشیم.

نوابی در خصوص برخی عادات رایج در عرصه خریدوفروش ازجمله این‌که گفته می‌شود جنس فروخته‌شده پس گرفته نمی‌شود، گفت: این مورد پسند اداره صنعت معدن و تجارت و حتی مورد پذیرش شرع نیز نیست و قصد داریم فرهنگ‌های این‌چنینی را در بخش بازار تغییر دهیم.

وی همچنین در خصوص تبلیغات سو و اشتباه و رواج بی‌توجهی به‌حق الناس در بازار هشدار داد و خواستار واقع‌نگری و صداقت تولیدکنندگان و فروشندگان با مشتریان شد.

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تاکید کرد: این موضوع را از شعارهای محوری وزارتخانه صنعت و معدن عنوان کرد.

نوابی برخورد با قاچاق کالا و موارد دیگری که به بازار خسارت وارد می‌کند را جزو وظایف این وزارتخانه در خصوص حمایت توأمان از مصرف‌کننده و تولیدکننده عنوان کرد و گفت: ما تا جایی که بتوانیم حامی تولید نیز خواهیم بود و اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان ازجمله این موارد است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست