نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: آب تونل اول کوهرنگ مختص حق‌آبه‌داران استان اصفهان است، از نظر شرعی نمی‌توان این آب را به شهرهای دیگر اختصاص داد مگر آنکه رضایت حق‌آبه‌داران تأمین شود.

به گزارش رویش نیوز سید جواد ابطحی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به دیدار سه‌شنبه شب مجمع نمایندگان استان اصفهان با وزیر نیرو و معاونین وزیر در حوزه‌های مختلف در مورد موضوع آب، اظهار کرد: در این جلسه به‌ صورت جدی موضوع مشکلات حوزه آب استان مطرح شد.

وی بیان کرد: در این دیدار نمایندگان استان اصفهان دغدغه‌های خود را به وزیر نیرو و معاونین وی اعلام کرده و تصریح داشتند که مسئولان وزارت نیرو بدونِ آنکه تونل سوم کوهرنگ را افتتاح کنند آب را منتقل کرده‌اند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه در بخش‌های صنعت، کشاورزی و شرب با کاهش آب روبه‌رو هستیم، گفت: یکی از موضوعاتی که در این دیدار مطرح شد موضوع احداث چاه‌های بدون مجوز بود.

وی با اشاره به اینکه محور اصلی این دیدار موضوع سؤال نمایندگان استان در بخش تونل بهشت‌آباد، تونل گلاب از وزیر نیرو بود، توضیح داد: امیدواریم وزیر نیرو به وعده‌های امشب خود عمل کند، نمایندگان چیزی فراتر از قانون نمی‌خواهند و تکلیف وزارت نیرو در قانون مشخص است.

ابطحی با بیان اینکه وزیر نیرو از نمایندگان استان سؤال کرد چه راه‌حلی پیشنهاد می‌کنید، گفت: اعتقاد دارم تنها راه‌حل مشکل آب استان اجرای قانون است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با اشاره به اینکه اسناد حق آبه کشاورزان و باغداران استان از سال 41 برای حفر تونل اول کوهرنگ موجود هست، اضافه کرد: مردم استان با پرداخت هزینه‌های حفر این تونل برای آب کوهرنگ دارای حق‌وحقوق قانونی هستند.

وی با مطلوب خواندن جلسه با وزیر نیرو گفت: وزیر نیرو نسبت به ارائه این مدارک واکنش خوبی نشان داد، امیدواریم با همدلی و اتحاد نمایندگان استان مشکل آب استان حل شود.

ابطحی خاطر نشان کرد: امیدواریم با وجود تنگناهای موجود استان وزیر نیرو به وعده‌های خود عمل کند و شاهد کاهش بحران آب استان باشیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر وزیر نیرو به وعده‌های خود عمل نکند نمایندگان مجبورند از ابزار قانونی خود استفاده کنند، گفت: نمایندگان مجلس ابزار متنوع قانونی دارند، حل مشکل آب استان نیاز به همت وزاری نیرو، جهاد کشاورزی و حمایت هیأت دولت دارد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با تأکید بر اینکه مشکل بحران آب محدود به استان اصفهان نمی‌شود، اظهار کرد: اعتقاد دارم شورای عالی امنیت ملی و دولت باید به‌ صورت قاطع به این موضوع ورود پیدا کنند، باید مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص موضوع آب اجرایی شود.

وی با اشاره به استعفای بعضی از نمایندگان مجلس نهم و تأثیرات روانی و تبلیغی این موضوع بر جامعه، مجلس و دولت گفت: اگر وزیر نیرو به‌ صورت جدی موضوع آب استان اصفهان را پیگیری نکند، استعفای دست جمعی نمایندگان استان یکی از راهکارهای موجود است.

ابطحی ادامه داد: جایگاه نمایندگان مجلس جایگاه اجرای قانون است اگر از طریق راهکارهای قانونی این موضوع حل نشود نمایندگان مجلس خلع سلاح می‌شوند و در برابر مردم نمی‌توانیم پاسخ‌گو باشیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه تنها راهکار قانونی که در صورت عدم نتیجه وجود دارد، استعفای نمایندگان است، تأکید کرد: امیدوارم با همت و عزم دولت و وزارت نیرو به این مرحله نرسیم، ولی به وعده‌های امشب وزیر خوش‌بین هستم.

نظرات (1)

  1. مردم اصفهان 1395/06/01 13:06

    باید استعفا را نمایندگان انجام دهندکه دولت کمی به خود بیاید در باره اب .نمی دانم چرا دوست ندارند اب اصفهان را در دستور کار قرار دهند یا اصفهان ستیزی است یا چیز دیگر .

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست