10 سال از تجاوز اسرائیل به لبنان و شکست مفتضحانه این رژیم توسط نیروهای حزب الله می‌گذرد. اما این جنگ به شکلی دیگر علیه محور مقاومت در سوریه، عراق و یمن ادامه دارد.

به گزارش رویش نیوز، «درست است که مردم از سخن گفتن درباره توطئه دشمنانی که در اطراف ما و در همه دنیا پراکنده‌اند خسته هستند، ولی آنچه در سالهای گذشته بر ملا شد، از اسناد ویکیلیکس گرفته تا پیامهای الکترونیکی دیپلماتیک لو رفته، همه و همه گویای یک مسئله است: دشمن متشکل از غرب استعمارگر و مزدوران صهیونیستی، عرب و لبنانی آن، حتی یک روز دست از تلاش برای رسیدن به یک هدف بر نمی‌‎دارند و آن هدف چیزی نیست جز در هم شکستن اندیشه و اراده مقاومت».

 «ابراهیم الامین» سردبیر روزنامه «الاخبار» لبنان با انتشار یادداشتی تحت عنوان «جنگ مداوم» ضمن ذکر مطلب فوق، به بررسی ابعاد جنگ 33 روزه حزب الله لبنان و رژیم غاصب صهیونیستی پرداخت و نوشت، دشمنان حق دارند این اقدامات را انجام دهند؛ زیرا هر روز نتایج شگرفی را که مقاومت در برابر دشمن به دست می‌آورد و افقهایی که برای ایجاد تغییرات بنیادین در منطقه می‌گشاید لمس می‌کنند.

زمانی که جنگ ژوئیه (33 روزه) آغاز شد، دشمن صهیونیستی آن را یک نبرد قلمداد کرد و نام «عملیات تغییرات مسیر» را بر آن نهاد. ولی پس از اینکه دیوانگی در سر رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی آن ایجاد شود و این جنگ به «جنگ دوم لبنان» بدل شد. ولی نتیجه آن جنگ این بود که نه اسرائیل، بلکه مقاومت موفق شد مسیر را تغییر دهد.

آغاز جنگ سیاسی برای خلع سلاح بلافاصله پس جنگ ناکام

بدین معنا و بر اساس این راهبرد، مزدوران آمریکا و اسرائیل در لبنان پس از جنگ ژوئیه منتظر دفن شهدا نماند و جنگ خلع سلاح مقاومت را آغاز کردند؛ از بیانیه نشست «بریستول» گرفته تا قطعنامه‌‎های شورای امنیت و تحریک مستمری که با حجم زیادی از دروغ و نیرنگ همراه است، همه یک هدف را دنبال می‌کردند و آن قرار دادن مقاومت در موقعت محاصره شده بود و اینکه مقاومت باید هزینه توانمندی خود برای پیروزی در برابر اسرائیل را بپردازد و مسیر خود را تغییر دهد.

آغاز تخریب دیوار سوریه که تکیه‌گاه حزب‌الله است

امروز با وجود گذشت چند سال از بحران سوریه و با توجه به همه انتقاداتی که متوجه نظام حاکم و سیاستهای اقتصادی و اجتماعی آن است ولی باید گفت که آنچه امروز در سوریه رخ می‌دهد تنها یک هدف دارد: نابودی این کشور که به منزله دیوار محکمی است که مقاومت در لبنان، فلسطین و عراق می‌تواند به آن تکیه کند.

این مسئله رخ داده و ادامه دارد. لذا باید همه واقعیتها و عناصر سیاسی و غیر سیاسی را بازبینی کرد تا گفت که امروز غرب استعمارگر و مزدوران صهیونیستی، عرب، سوری و لبنانی کثیف‌ترین جنگ را علیه مردم و کشور سوریه فرماندهی می‌کنند تا به مقاومت در لبنان برسند؛ مقاومتی که نماد مقاومت مجدانه و جدی در برابر دشمن صهیونیستی و کسانی است که در پس آن قرار دارند.

امروز صراحتا باید گفت، انگیزه‌ای که دهها هزار جوان عرب و مسلمان برای پیوستن به جنگ دیوانه‌واری دارند که مردم را نابود می کند بدون اینکه حتی یک شعار علیه اسرائیل سر دهند یا گلوله ای به سوی آن شلیک کنند، تنها یک معنا دارد: این جنگ کار خودِ دشمن صهیونیستی است، هر چند با عناوین مختلف و در میادین گوناگون. از این روی باید گفت که مشارکت افراد مقاوم و آزادمرد عرب برای مقابله با این دشمن در واقع عقبه رویارویی با رژیم اشغالگر و مزدوران آن است.

دهمین سالروز دفاعی مقدس

امروز دهمین سالگرد جنگ مقدسی است که شهروندان لبنانی توانستند با استفاده از توانمندیهای بومی و خارجی بزرگترین تجاوز اسرائیلی به لبنان را شکست دهند.

اینها افرادی هستند که تانکهای دشمن و افسران و سربازان آن را در روستاها و شهرکهای جنوب تعقیب کردند. اینها همان کسانی هستند که امروز مزدوران صهیونیستی را که در لبنان، سوریه، عراق و یمن گسترش یافته اند تعقیب می کنند. اینها افرادی نیستند که جنگ را برای جنگ فرا گرفته باشند، بلکه فداکاری و مقاومت در برابر زورگویی و تجاوز و را آموخته‌اند.

این مسئله تنها بدین دلیل است که آنها بر این باورند که جنگ تحمیلی به آنها فقط ادامه جنگهای اسرائیل علیه آنان است و سبب می شود که ادامه مقاومت در برابر اشغالگری و مزدوران آن باشد.

منبع: فارس

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست