رویش نیوز- سرویس سیاسی: چند ماهی است که در کشور موضوع نخست رسانه‌ها و گپ و گفت‌های مردم، معطوف شده است به فیش‌های حقوقی نجومی مدیران و مسئولان. فیش های حقوقی منتشر شده حکایت از وجود حقوق های میلیونی در بخش های اقتصادی دولت دارد. در قضیه فیش های نجومی بعضی از این مدیران متخلف  اینقدر آش را شور کرده بودند که مجبور شدند استعفا بدهند و برخی دیگر نیز با فشار دولت استعفا دادند. اما هنوز یک مطالبه جدی باقی مانده است و آن برخورد شدید و قاطع با مدیران متخلف و عاملان این واقعه است.

در  اصفهان نیز تاکنون شهردار و رئیس شورای شهر، پیش دستی کرده و فیش های حقوقی خود را منتشر کردند که در جای خود قابل تقدیر است. به هر حال انتظاری که الان در حال تبدیل شدن به مطالبه در میان اکثر مردم است انتشار فیش های حقوقی سایر مدیران دستگاه های اجرایی در استان، نمایندگان مجلس و نیز مدیران و مشاوران دستگاه و سازمان های مختلف مانند روسای سازمان‌های شهرداری، قطارشهری، رئیس شرکت شهرک ها، رئیس نمایشگاه بین المللی و ... است تا همگان از اتفاقاتی که در شهر در حال وقوع است آگاه شوند.

این مطالبه شاید در ابتدا برای آقایان مدیران سنگین باشد ولی توقع زیادی نیست که مردمی که در چنین وضعیت اقتصادی بار پرداخت مالیات و عوارض را در شهر به دوش می کشند بدانند که مدیران آن ها در دولت و شهرداری در ازای چه چیزی حاضر به قبول مسئولیت شده اند، با این اتفاق ممکن است بخشی از مردم انتظاراتشان آرام بگیرد و با نگاه شان از آن چیزی که در برخی دستگاه های دولتی اتفاق افتاده است تغییر کند و سبب بازگشت اعتماد میان مردم و مسئولین شود.

ذکر یک نکته هم ضروری به نظر می رسد که مدیرانی که می‌گویند در بخش خصوصی فلان مبلغ را دریافت می کنند به راحتی می توانند بخش دولتی را رها کرده و به سمت بخش خصوصی بروند، بسیارند جوانان با استعدادی که می توانند مسئولیت های موجود را بر عهده بگیرند.

نظرات (1)

  1. 1111 1395/04/28 08:22

    ما هم منتظر هستیم تا مسئولین اصفهانی از فی حقوقی چندماه قبلشون رونمایی کنند نه فیش های اصلاح شده فعلی!!!

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست