یادداشت علی قاسم‌زاده- چرا نمره 12؟
شنبه 29 خرداد 1395, 15:40

 

به گزارش رویش نیوز، وقتی در برنامه فاخر صد در صد روی صندلی داغ قرار گرفتم ، در جواب یکی از سوالات کارشناس مجری محترم که پرسید ، در سمت مدیر فرهنگی شهرداری از 20 به خودتان چه نمره ای می دهید ؟   گفتم : ده ، دوازده ...

از همان شب ،بلافاصله مورد انتقاد و سوال بسیاری از دوستان قرار گرفتم که ، ویژگی  بارز آنها مثبت اندیشی و حسن خلق بود . گلایه آنها این بود که چرا علی رغم حضور فعال و موثر حوزه فرهنگی شهرداری در عرصه های گوناگون شهر،  به خودتان نمره 10-12 دادید ؟ اینگونه سوالات و واکنش ها و همچنین این شائبه که نکند خدای ناکرده در سایه این موضع و قضاوت ،زحمت همکاران مخلص و سخت کوشم ، در بخش های مختلف حوزه فرهنگی شهرداری، نادیده یا ناچیز انگاشته شود ،تصمیم گرفتم به صورت مختصر  به این سوال جواب دهم که چرا به خودم نمره 12 می دهم .

چرا نمره 12 ؟

  • چون همیشه سعی کرده ام خودم و پیرامونم را همانگونه که هست ببینم . نه عینک محدب بزنم ،نه عینک مقعر و نه عینک رنگی .
  • چون معتقدم کلا نمره میانگین مدیریت در جامعه ما در همه حوزه ها بویژه حوزه فرهنگ پایین است . ما در تربیت مدیر یا قصور کرده ایم یا مدیران قوی را ندیده ایم یا خدای نکرده نخواسته ایم ببینیم .
  • وقتی می گویم 12 ،یعنی متاسفانه بر خلاف ادبیات رایج مدیران ما ،همه چیز خوب نیست ،همه چیز عالی نیست و همیشه ما الزاما بهترین و شایسته ترین نیستیم .
  • وقتی می گویم 12 ،اعتقادم این است که اگر کسی معتقد است می تواند موثرتر باشد از معرفی خودش ، و ارائه کارنامه مدیریت  های قبلی خود و برنامه هایش به شهردار محترم دریغ نکند .اگر شهردار محترم به کسی با توان ومعدل بالاتر از 12 رسید ، عقلا و شرعا ، درنگ در تغییر برای ایشان جایز نیست ، کما اینکه  برای من هم، ماندن جایز نیست .
  • وقتی می گویم 12 ، باورم این است که نه مکتب ما مشکل دارد ،نه انقلاب ما ،ما بهترین مکتب ،بهترین نظام حکومتی ،بهترین رهبر و بهترین مردم را داریم . هر چه در این کشور اشکال و کاستی می بینیم نتیجه کار ما مدیران است . خدا عاقبت همه ی ما را ختم به خیر گرداند . اللهم وفقنا لما تحب و ترضی.
 

نظرات

- علی
به اصطلاح ماله کشیدند
1395-03-30 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.