در واکنش به اظهارات وزیر نیرو پیرامون توقف پروژه بهشت آباد؛
سؤال از وزیر نیرو با امضای 13 تن از نمایندگان استان اصفهان تقدیم مجلس شد
سه شنبه 06 بهمن 1394, 11:59

 

به گزارش رویش نیوز چند سالی است که مسئله آب برای اصفهان به یکی از معضلات این شهر تبدیل شده است و به خصوص در تابستان این مشکل به جد دیده می‌شود. از طرفی تعطیلی کشاورزی شرق اصفهان و خشکی زاینده رود، و از طرف دیگر مشکلات تأمین آب آشامیدنی در اصفهان به یکی از معضلات این کلان‌شهر تبدیل شده است.

به خاطر حل این مشکل عدیده، از چند سال قبل پروژه انتقال آب به وسیله تونل بهشت آباد آغاز به فعالیت کرده است. تونل بهشت آباد بارها در طول این چند سال با حاشیه روبرو شده است. اما پنج‌شنبه هفته گذشته حمید چیت چیان وزیر نیرو در گفتگو با خبرگزاری ایلنا اظهار داشته است: "تونل بهشت آباد مطلقاً اجرا نمی‌شود، کار متوقف‌شده و هیچ وقت هم اجرا نخواهد شد." البته وزیر نیرو پیش از این نیز با طرح انتقال آب به وسیله تونل انتقاد کرده بود و خواستار توقف این طرح‌شده بود.

این در حالی است که استاندار اصفهان سال گذشته گفته بود: تونل بهشت‌آباد یک طرح مصوب ملی است که اعتبار آن در بودجه کشور لحاظ شده است؛ این طرح کاملاً قانونی، دارای اعتبار مصوب و مهندسی شده و بخشی از عملیات عمرانی آن آغاز شده است.

در همین رابطه رویش نیوز  روز شنبه پیگیری‌هایی از یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با اظهارات وزیر نیرو داشت که این پیگیری ها منجر به طرح سوال از وزیر نیرو شد و این نماینده مجلس امروز سؤالی در رابطه با توقف پروژه بهشت آباد از وزیر نیرو در مجلس داشته است. در همین رابطه گفتگوی کوتاهی با حسینعلی حاجی نماینده برخوار و میمه و شاهین‌شهر داشته است که متن آن را مشاهده می‌کنید.

عدم شناخت وزیر نیرو نسبت به ضرورت انتقال آب باعث این‌گونه اظهارات غیر کارشناسانه است

دکتر حاجی در رابطه با طرح تونل بهشت آباد عنوان داشت: همان‌طور که می‌دانید پروژه تونل بهشت آباد از سال 1380 کار مطالعاتش شروع شد و از آن زمان تا سال 90 هم کار مطالعاتی صورت گرفت و در سال 90 هم کلنگ این پروژه به زمین زده شد. مردم اصفهان منتظر بودند که شاهد پیشرفت این پروژه باشند.

نماینده مردم برخوار، میمه و شاهین‌شهر در رابطه با طرح سؤال از وزیر نیرو در مجلس گفت: اما این اتفاق با اظهارات غیر کارشناسانه وزیر نیرو و رییس سازمان محیط زیست مواجه شد مبنی بر این که تونل بهشت آباد اجرا نمی‌شود. بنده در همین رابطه امروز در مجلس سؤالی از وزیر نیرو با عنوان "علل عدم پیشرفت مناسب تونل طرح مصوب انتقال آب به فلات مرکزی موسوم به بهشت آباد چیست؟" پرسیدم.

وی در رابطه با امضاکنندگان ذیل سؤال از وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این سؤال با 13 امضا از نمایندگان استان اصفهان همراه شد. امضاکنندگان ذیل سؤال عبارت‌اند از: سید حمیدرضا طباطبایی نماینده نائین، محسن صرامی نماینده خمینی‌شهر، سید محمدحسین مسر محمدی نماینده گلپایگان، حسن کامران، نیره اخوان، عباس مقتدایی، احمد سالک نمایندگان اصفهان، عوض حیدر پور نماینده شهرضا، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، مجید منصوری نماینده لنجان، ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد، احمد بخشایش نماینده اردستان و علی ایران پور نماینده مبارکه.

حاجی در رابطه پاسخ به سؤال پیرامون همراهی نمایندگان استان‌های یزد و کرمان با سؤال از وزیر نیرو پاسخ داد: البته با توجه به این که این طرح مبنی بر انتقال آب به فلات مرکزی است احتمالاً این سؤال با همراهی نمایندگان یزد و کرمان نیز توأم خواهد شد.

نماینده مردم برخوار، میمه و شاهین‌شهر در رابطه با چرایی اظهارنظر وزیر نیرو در رابطه با این طرح تصریح کرد: به نظر من ایشان شناخت کافی نسبت به ضرورت و نیاز انتقال آب به فلات مرکزی پیدا نکرده‌اند و بر اثر فشارهای غیر کارشناسانه این‌گونه اظهارنظر کرده‌اند.

 

نظرات

- من
چه عجب ! در آستانه انتخابات نمايندگان محترم اصفهان يه تكوني به خودشون دادند؟؟
1394-11-06 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ض
کاش از دوسال قبل انتخابات بود حالا هم ببینیم نماینده ها چکار می کنند
1394-11-10 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- حامی رویش
آقای فولادگر کجاست؟؟؟؟
1394-11-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.