پروژه میدان استقلال, پنجشنبه افتتاح می‌شود
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 18:01

 

طرح افتتاح پروژه تقاطع غیر هم‌سطح میدان استقلال در منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان با برآورد اولیه هزینه ۵۷ میلیارد تومان روز پنجشنبه انجام می‌شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، حمیدرضا برکت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر هم‌سطح استقلال و رینگ چهارم حفاظتی اظهار داشت: طرح افتتاح پروژه تقاطع غیر هم‌سطح میدان استقلال در منطقه 12 شهرداری اصفهان با برآورد اولیه هزینه 57 میلیارد تومان روز پنج‌شنبه انجام می‌شود و ظرف 2 سال آینده کار آن به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه طراحی فاز نخست میدان استقلال انجام شده و پیمانکار آن ظرف چند روز آینده انتخاب می‌شود، تصریح کرد: عرض روگذر این تقاطع 12 متر، طول آن 800 متر و در ارتفاع 7 متری احداث می‌شود و زیرگذر آن در منهای 8 متر و به طول 800 متر و عرض 45 است.

شهردار منطقه 12 اصفهان با اشاره به اینکه پروژه میدان استقلال به رینگ چهارم حفاظتی وصل می‌شود، خاطرنشان کرد: 7.6 کیلومتر از رینگ چهارم حفاظتی در منطقه 12 واقع شده است و 50 میلیارد تومان هزینه تملک رینگ چهارم شده است.

وی بیان کرد: طرح نمای شهری پل‌های این پروژه برای اینکه با فرهنگ شهر هم‌خوانی داشته باشد نیز به مناقصه گذاشته می‌شود.

برکت با بیان اینکه منطقه 12 شهرداری اصفهان بیش از 8 هزار هکتار وسعت داشته و بیشترین وسعت را در بین سایر مناطق دارد، گفت: منطقه 12 نزدیک به 150 هزار نفر جمعیت داشته و 84 کیلومتر طول معابر این منطقه است و 2 بزرگراه آزادگان و اسلام در مدخل ورودی شهر اصفهان در منطقه 12 قرار دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام شهرداری منطقه 12 اصفهان در سال 94 اظهار داشت: سالن مطالعه محله امین آباد، احداث خیابان‌های بهاران و 12 بهمن، امتداد خیابان ناصر خسرو، تملک کندرو خیابان امام خمینی(ره)، احداث خیابان استقلال، باند غربی خیابان محمودآبادی، پیاده‌روسازی امین‌آباد، شهرک نگین و عاشق آباد، احداث پارک عاشق آباد، احداث فاز 2 پارک امین آباد ، سامان‌دهی پارک ملک‌شهر و احداث پارک محمودآباد از جمله پروژه‌های شهرداری منطقه 12 است.

شهردار منطقه 12 اصفهان با اشاره به آسفالت معابر منطقه 12 بیان کرد: هیچ درخواستی از قبل برای آسفالت معابر نداریم و 7 میلیارد تومان برای آسفالت معابر در سال 94 کنار گذاشته شده کنار گذاشته شده تا هیچ مشکلی برای آسفالت منطقه 12 نداشته باشیم.

وی افزود: تملک پارک سوار عاشق آباد، اتصال خیابان کوثر به بهارستان، بازگشایی خیابان مفتح و آزادگان، احداث ورزشگاه سرپوشیده در محله ناصرخسرو و تملک بخشی از پروژه رینگ چهارم حفاظتی از جمله پروژه‌های سال 94 شهرداری منطقه 12 اصفهان است.

برکت بیان کرد: بودجه منطقه 12 در سال 94، 33 درصد نسبت به سال 93 افزایش داشته و به 140 میلیارد تومان نقدی و غیرنقدی رسیده است و بودجه 93 نیز 115 درصد محقق شده که افزایش درآمد سال گذشته را برای آسفالت معابر اختصاص دادیم و آسفالت پیاده‌رو جز نخستین دغدغه‌های ما بوده که باید نظارت خوبی روی این قضیه داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون تملک باغ ایران چای خاطرنشان کرد: 95 درصد محوطه باغ ایران چای آزاد شده که باقی مانده آن در بودجه 94 محقق می‌شود.

شهردار منطقه 12 اصفهان با بیان اینکه 9.7 کیلومتر مرز مشترک با منطقه 2 شهرداری اصفهان داریم، تصریح کرد: تلاش شده تعامل خوبی با این منطقه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا و مباحث زیست محیطی از چالش‌های منطقه 12 است، گفت: سرانه فضای سبز منطقه 12 حدود 2 متر مربع است که با طرح‌های پیش رو در سال جدید بالاتر می‌رود و حرکت به سوی محرومیت زدایی در این منطقه وجود دارد اما بدون شک محرومیت از یک منطقه به این زودی تمام نمی‌شود و انتقال پساب شاهین شهر به اصفهان نیز در حال پیگیری است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.