شاهرگ حیاتی نصف جهان پایان هفته دوباره زنده می‌شود
سه شنبه 28 بهمن 1393, 11:45

 

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: روز گذشته آب رودخانه زاینده‌رود از سد رودخانه باز شده و تا پایان هفته به شهر اصفهان می‌رسد.

به گزارش رویش نیوز مصطفی حجه‌فروش در گفت‌وگو با تسنیم پیرامون بازگشایی مجدد آب رودخانه زاینده‌رود و جزئیات آن در اصفهان اظهار داشت: آب از روز گذشته به حجم 20 الی 30 میلیون متر مکعب باز شده و تا پایان هفته به شهر اصفهان می‌رسد.

وی درباره اینکه چرا بر خلاف قول مسئولان در زمینه بازگشائی آب زاینده‌رود در ابتدای اسفند، جریان آب زودتر به نصف جهان می‌رسد، افزود: با توجه به اینکه بارندگی در اصفهان نبود، این بازگشایی زودتر انجام شد زیرا تغییرات جوی و گرم شدن هوا سبب شد محصولات کشاورزی زودتر از زمان موعد به ثمر برسند و نیاز به آب دارند.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق اصفهان درباره میزان آب جریان یافته و استفاده از این آب بیان کرد: این حجم آب برای ادامه کشت کشاورزان شرق و غرب اصفهان است.

وی درباره مدت زمان جاری بودن رودخانه زاینده‌رود تصریح کرد: متاسفانه این آب تا 20 روز بیشتر مهمان اصفهان نیست و پس از این مدت بسته می‌شود اما پس از این بازگشایی آب مجدد در فروردین و اردیبهشت جاری می‌شود.

 

نظرات

- مراد صفوی
یا زنگی زنگ یا رومی روم
یا اجازه ندین یک قطره اب از اصفهان و سمیرم به کارون بریزه و اجازه ندین یه قره اب به یزد و کرمان و .... بره یا اگر هم بکش بکشه باید حقابه تاریخی زاینده رود از مبدا تا گاوخونی تامین بشه
تمام
1394-01-07 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.