روایتی از یک منکر علنی در شهر؛
نبود نظارت بر بی غیرتی ها، اینبار در برخی آتلیه ها
پنجشنبه 16 مرداد 1393, 11:43

 

رویش نیوز- سرویس فرهنگی: شور و هیجانی وصف ناشدنی سراسر وجودش را فرا گرفته بود؛ احساس شادی که یک لحظه تنهایش نمی گذاشت؛ لیست کارهایش را دوباره چک کرد: گرفتن مبلغ وام از قرض الحسنه، هماهنگ کردن رستوران برای دادن ولیمه، گرفتن ماشین عروسی از محمد، گرفتن کارت عروسی از چاپخانه، انتخاب آتلیه و ...؛ با وجود اینکه تمام تلاشش را برای کاهش هزینه ها و مختصر کردن مراسم انجام داده بود باز هم خرج و بَرجش با هم یکی نمی شد.

نگاهی به ساعت انداخت، بلند شد و برای رفتن به چند آتلیه خود را آماده کرد؛ بعد از سه ساعت گشت زنی در چند آتلیه به نام شهر، خسته و ناامید بر روی صندلی پارک نشست. انعکاس صدای بگو مگو با عکاسان آتلیه ای هنوز در گوشش بود، بی تفاوتی نسبت به مسئله ای بدیهی در شهری اسلامی با تعصبات خاص مذهبی برایش غیرقابل باور بود؛ فکر کردن به این موضوع که عکس های شخصی افراد آن هم عکس های شب عروسی که افراد معمولاً برای حفظ آن از دست نامحرمان تلاش می کنند، اکنون به دست آویز و بهانه دلالی برای گرفتن کار بیشتر توسط آتلیه ها تبدیل شده بود؛ ناراحتش می کرد.

نشان دادن نمونه کارهای قبلی به مشتریان برای گرفتن کار توسط عکاسان آقا آنقدر عادی شده بود که به هر کدام از آنها اعتراضی هم می کرد با عکس العمل شدیدی از سوی صاحبان کار مواجه می شد؛ لحظه های غروب آفتاب رسید و او همچنان سؤالات زیادی ذهنش را مشغول کرده بود، آیا به راستی چه فرد یا ارگانی مسئول رسیدگی به چنین مواردی می باشد؟ چرا صنف مربوطه با بی تفاوتی و عدم بازرسی دقیق از گسترش این منکر جلوگیری نمی کنند؟ و آیا به راستی چه چیز باعث این همه بی تفاوتی و بی غیرتی نسبت به نوامیسمان شده است؟ یادش بخیر آن روزها که غیرت ها نمناک نشده بود و رگ غیرتمان برای ناموس دیگران نیز بالا می زد چه رسد به اینکه ناموس خودمان باشد. البته هستند در این میان صاحبان شریف آتلیه هایی که حاضر به انجام این منکر برای درامد بیشتر نیستند.........

 

نظرات

- مطهره بانو
مدت هاست که فرهنگ خزنده بی غیرتی از آتلیه ها سر برآورده است. مفهوم حیا از ذهن مان رخت بر بسته است....
1393-05-18 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- متعجب!
من که اعتراض کردم گفتند ما فقط نمونه عکس کسانی را نشان میدهیم که اجازه این کار را به ما داده اند و شما هم که آنها را نمیشناسید!
گرچه با این عکس های ناجوری که برخی افراد از عروسی و سفر خارج خود در فیسبوک و ... میگذارند بعید هم نیست که اجازه این کار را به آتلیه داده باشند!
1393-05-20 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.