هم اکنون گروه صنعتي رادوکس (پژواک رادین صنعت دانش) به عنوان یکی از قطب های اصلي توليد دستگاه هاي CNC در ايران و خاورميانه می باشد و علاوه بر محصولات موجو در بازار دستگاه جدیدی در حوزه خدمات برش لیزر طراحی کرده است به گونه اي که بيش از 14نوع محصول جدید CNC اختراع و روانه بازار کرده است. از دستگاه هاي سی ان سی توليدي و اختراعي گروه صنعتي رادوکس (پژواک رادین صنعت دانش)که براي اولين بار در دنيا طراحي و توليد شده و هيچ گونه مشابه داخلي و خارجي ندارد مي توان به دستگاه اسپايدر اشاره کرد که به نام گروه صنعتي رادوکس (پژواک رادین صنعت دانش)ثبت اختراع گرديده است. این محصولات موجب شده است که گروه رادوکس به عنوان یک شرکت دانش بنیان در سطح جهانی شناخته شود. یکی از مزایای اصلی این مجموعه نسبت به شرکت های رقیب اش امکان خرید محصولاتش به صورت اقساطی با وام 9% را برای مشتریان خود فراهم آورده.

این مجموعه علاوه بر تولید دستگاه در زمینه ارائه خدمات بر پایه سی ان سی مانند خدمات برش پلاسما، برش لیزر، برش پلاسما زیر آب، برش هواگاز و ... فعال است و بخش عمده از نیاز داخلی کشور را تامین می کند. لازم به ذکر است که کیفیت این محصولات به گونه ای است که بسیاری از کشور های خارجی مانند عراق، ونزوئلا، عربستان، قطر، ترکیه و ... نیاز های خود را از این مجموعه تامین می کنند. یکی از بخش هایی که رادوکس در آن فعالیت گسترده ای دارد و موجب شناخت بیشتر آن در این حوزه شده است خدمات برش پلاسما و خدمات برش لوله است. که برای آشنایی بیشتر با روش های آن بهتر است یکسری اطلاعات کلی در خصوص دستگاه هایی که می توان با آن ها این برش ها را انجام داد، داشته باشید.

آشنایی با انواع دستگاه های برش پلاسما

به طور کلی9 مدل دستگاه مختلف برای برش به روش پلاسما توسط مهندسین رادوکس طراحی و تولید شده است که هریک با توجه به ابعاد و قابلیت های مورد نیاز مشتری کاربرد های متفاوتی دارند این دستگاه ها در ابعاد 2 در6  متر عبارت اند از RADO SMART 2*6، RADO MAX 2*6 و RADO FIRE 2*6 و در ابعاد 3 در 6 متر شامل RADO SMART 3*6، RADO MAX 3*6، RADO FIRE 3*6 و در آخر در ابعاد 3 در 12 متر RADO SMART 3*12، RADO MAX 3*12 و RADO FIRE 3*12 تولید می شوند.

نحوی ایجاد برش پلاسما توسط دستگاه های رادوکس

برای ایجاد برش پلاسما توسط این دستگاه در ابتدا باید یک قوس الکتریکی بر روی ماده مورد نظر خود با تورچ دستگاه ایجاد کنید و این کار را تا جایی ادامه دهید که ماده مورد نظرتان به دمای خوب خود برسد، در این مرحله باید یک هوای فشرده برای انجام عملیات برش استفاده کنید. بهتر است بدانید که بیشتر کارگاه های تولیدی از گازهای نجیب به عنوان هوای فشره استفاده می کنند چون هم به لحاظ اقتصادی به صرفه است و هم کیفیت لبه برش را حفظ می کند.

استفاده از تکنولوژی پلاسما باعث افزایش بازدهی و کاهش زمان تحویل قطعه نسبت به روش های منسوخ شده سنتی می شود اما بهتر است بدانید که در هنگام کار با این دستگاه به دلیل تولید جرقه و ارتعاشات قوس پلاسما باید خیلی احتیاط کنید و حتما از وسایل ایمنی استفاده کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

ساز و کار دستگاه برش لوله

یکی دیگر از خدمات اصلی رادوکس گروپ خدمات برش لوله است که با بهره گیری از جدید ترین متد های دنیای امروز و با تکیه بر تجربه چندین و چند ساله خود در این حوزه دست به تولید دستگاه های cnc  برش لوله پلاسما زده است مزیت اصلی این دستگاه وزن سبک و قابل حمل بودن آن است به طوری که شما به راحتی می توانید لوله بر را به CNC های FLX / LYNX اضافه کنید.

به طور کلی برای برش لوله به روش پلاسما دستگاه شما باید دارای فیدر، مشعل ابرای رساندن لوله به نقطه جوش، پلاسما به عنوان منبع تغذیه و یک کنترلر برای کنترل میزان cnc باشد. علاوه بر موارد ذکر شده این دستگاه ها دارای یک سیستم به عنوان سرور اصلی هستند که وظیفه آن کنترل و راهنمایی فاکتور های تاثیر گذار بر حرکت دستگاه است. به عبارت دیگر از این سرور برای کنترل حرکت، کنترل ارتفاع مشعل پلاسما و حفاظت از برخورد مشعل با نقطعه ای جوشکاری در حال انجام است استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این دستگاه هیچ محدودیتی در انتخاب طرح و مدل برای کاربر ایجاد نمی کند و امکان پیاده سازی طرح های پیچیده را نیز دارد.

مزیت های استفاده خدمات برش لوله

امکان ساخت لوله های قرقره ای

کیفیت بالا

اندازه گیری قطعه به صورت خودکار و کاملا دقیق

قابلیت تنظیم قدرت پلاسما با توجه به برش مورد نظر

امکان طراحی برش های پیچیده توسط نرم افزار های مخصوص و فراخوانی در سیستم دستگاه

و ....

 

 

 

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست