افراد معمولاً نمی دانند که شستشوی مرطوب و شامپو کشیدن فرش لزوما بهترین روش تمیز کردن فرش نیست و این که گزینه های بیشتری برای این کار وجود دارد. بعضی از روش های شستشوی فرش در مرحله اول، یک روش سبک و مقرون به صرفه است، در حالی که روش های دیگر انتخاب بهتری برای از بین بردن لکه های سخت و گرد و غبار عمیق محسوب می شود.

بهترین روش تمیز کردن فرش ها معمولاً بخارشویی است که بیش از 90٪ خاک و باکتری ها را از فرش جدا می کند. همچنین شستشوی خشک فرش برای اطمینان از آماده شدن فرش برای استفاده در مدت زمان خیلی کوتاه مؤثر است.

برای اطمینان از حفظ فرش های خود و همچنین سایر کفپوش ها در وضعیت مناسب، به چند نکته مهم بین روش های مختلف تمیز کردن فرش و همچنین برخی نکات برای تمیز نگه داشتن آنها توجه کنید. سپس وقت آن می رسد که فرش و کفپوش های شما توسط یک مرکز حرفه ای تمیز شود، می توانید در مورد انتخاب های خود از قالیشویی آنلاین مشهد مشاوره بگیرید.

تجهیزات مختلف تمیز کردن فرش

به محبوب ترین تجهیزات نظافت فرش که ممکن است برای خانه خود انتخاب کنید توجه داشته باشید تا بتوانید جوانب مثبت و منفی هر انتخاب را بهتر بشناسید:

  • در روش بخارشویی از آب داغ بر روی الیاف فرش استفاده می کند. آب گرم و فشار هر دو برای از بین بردن کثیفی گرد و غبار، گرده گل ها، خاک و سایر بقایای فرش بکار برده می شود و اجازه می دهد تا به راحتی بخارشویی شود. همچنین بخار، الیاف فرش را از لهیدگی در می آورد به گونه ای که فرش شما شاداب تر به نظر می رسد و احساس نرم تری به شما القاء می کند.

روش بخارشویی یک انتخاب عالی برای افرادی است که آلرژی یا حساسیت به مواد شوینده و شامپو دارند. بخار آب همچنین باکتری ها، میکروب ها، کپک ها و سایر مواد تحریک کننده را از بین می برد، یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش برای افرادی با سینوس های حساس است. با این حال، حذف تمامی آثار آب پس از بخارشویی فرش، چالش برانگیز است، بنابراین فرش ممکن است برای چند ساعت پس از شستشو قابل استفاده نباشد.

  • شامپو کردن فرش از مواد شوینده مخصوص و با آب زیاد استفاده می کند، درست مانند شامپو کردن موهای شما! برس های چرخان شامپو را درون موکت اعمال می کنند. سپس از آب برای تمیز کردن شامپو استفاده می کنند، تا زمانی که فرش ها تمیز و بدون لکه یا کثیفی باشد.
  • شستشوی خشک فرش از مواد شوینده مخصوص پودری یا مواد شیمیایی مشابه استفاده می کند که با مقدار کمی آب ترکیب می شود. یک برس چرخان، پودر را به داخل الیاف فشار می دهد و یک ابزار مخصوص شستشو، مواد شوینده را به همراه گرد و غبار و مواد اضافی از بین خواهد برد.

شستشوی خشک فرش برای دفاتر و خانه های شلوغ با خانواده هایی که نمی توانند منتظر خشک شدن فرش باشند، بسیار محبوب و مناسب است. با این حال، بوی مواد شوینده و مواد شیمیایی مورد استفاده برای این روش می توانند تا حدی زننده باشند، بنابراین وجود تهویه مناسب بسیار حیاتی است و این روش مم کن است انتخاب مناسبی برای افرادی که دارای آلرژی یا مشکل تنفسی هستند نباشد.

  • کپسوله سازی فرش یا تمیز کردن توسط کف اغلب برای فرش های دارای کثیفی سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش یک کف مخصوص برای تمیز کردن و شستشوی فرش بکار گرفته می شود. این فوم در حال گسترش باعث می شود که گرد و غبار و مواد زائد به دام بیفتد و آن را به سطح فرش برساند. سپس به شکل پدر درامده و می توان آن را به راحتی و به وسیله جارو برقی از سطح فرش جمع آوری کرد. این روش شستشو فقط خاک سطحی را از فرش یا کفپوش جدا می کند، برای مواردی که نیاز به شستشوی عمیق دارند مناسب نیست. مزیت شستشو به وسیله کپسوله سازی این است که این روش سریع و مقرون به صرفه است.
  • شستشوی بونت از یک دستگاه مخصوص تمیز کردن فرش، به همراه یک نوع حوله ضخیم استفاده می کند. این دستگاه، شامپوی فرش را در امتداد سطح الیاف فرش مالش می دهد و سپس شامپو را به همراه گرد و غبار و مواد زائد به دام می اندازد.
  • برای مشاهده محله ها و مناطق تحت پوشش قالیشویی قدس مشهد کلیک کنید.

بهترین روش شستشوی فرش

هیچ روشی با عنوان بهترین روش شستشوی فرش وجود ندارد که متناسب با انواع فرش باشد و به همه گرد و غبارها و لکه ها توجه کند و باید بدانید که تمام روش های تمیز کردن فرش دارای جوانب مثبت و منفی است. شما باید چند مزیت و مضرات از محبوب ترین روش های شستشوی فرش را در نظر بگیرید و با مشاوران ما در قالیشویی مشهد مشورت کنید تا بهتر بتوانید در مورد انتخاب صحیح روش شستن فرش و یا کفپوش خود تصمیم بگیرید.

افزودن نظر

captcha