عضو شورای ناظر بر نشریات دانشگاه‌های فرهنگیان استان اصفهان گفت: ارزش و احترام قائل شدن نسبت به ارکان خانواده که امروزه کمرنگ شده است در سریال «نون خ ۲» بازنگری می‌شود.

امیرعباس آقابابایی در گفتگو با آنا، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم در خانه ماندن اظهار کرد: در این روزهای قرنطینه که در خانه به سر می‌بریم یکی از عوامل سرگرم‌کننده و همراه ما رسانه ملی است که با پخش سریال، فیلم، برنامه‌های آموزشی و مسابقات مختلف به آسان کردن سختی قرنطینه می‌پردازد و تا حدود بسیاری توانسته است اقبال عمومی مردم را به خود جلب کند.

وی افزود: یکی از سریال‌های خوب این روزها که از شبکه یک سیما پخش می‌شود، سریال «نون خ ۲» به نویسندگی امیر وفایی است که کارگردانی این سریال طنز را سعید آقاخانی برعهده دارد و توانسته است طنز سالم و مورد قبولی را ارائه کند.

عضو شورای ناظر بر نشریات دانشگاه‌های فرهنگیان استان اصفهان با بیان اینکه حس نوع‌دوستی و تعاون، خانواده‌مداری و بیان مشکلات مردم از ویژگی‌های مثبت سریال «نون خ ۲» است، گفت: این سریال مشکلاتی که در سر پل ذهاب برای مردم اتفاق افتاده است را به زبان طنز بازگو می‌کند و به زیبایی ناکارآمدی برخی مسئولان را در مقابله با زلزله و مشکلات اجتماعی نشان می‌دهد و می‌گوید که این خود مردم بودند که توانستند بخش عمده‌ای از مشکلات خود را حل کنند .

آقابایی تاکید کرد: ارزش و احترام قائل شدن نسبت به ارکان خانواده که امروزه کمرنگ شده است در این سریال بازنگری می‌شود و می‌توان این موضوع یکی از نقاط مهم و قوت این مجموعه دانست؛ در این مجموعه ازدواج، فرزندآوری و وفاداری زوجین به خوبی به تصویر کشیده شده است و مخاطب علاوه بر لذت بردن از طنز به او مفاهیم قابل ارزشی منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: این سریال همانند سریال پایتخت در یکی از استان‌های دیگر و خارج از تهران فیلم‌برداری شده است و این امر نشان می‌دهد که استفاده از زبان و گویش‌های مختلف برای مردم جذاب است و این مسله می‌تواند یکی از راه‌های جذب مخاطب باشد.

این فعال دانشجویی و فرهنگی خاطرنشان کرد: سریال «نون خ ۲» در اجتماعی کوچک توانسته است زبان گویای مردم آسیب‌دیده کشور باشد که با وجود مشکلات و سختی‌های زندگی، امید خود را از دست نداده‌اند و به زندگی خود ادامه می‌دهند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست