مردم حتما از شهرداری و شورای شهر تهران در دوره اصلاح طلبان ناراضی هستند. متأسفانه هم به خاطر مسئله آقای نجفی و هم به خاطر این که پس از آن هم تصمیم درستی راجع به مدیریت شهرداری گرفته نشد، ناراضی هستند. الان هم می توان گفت در شهرداری تقریبا هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است و هیچ تحول جدی ای در نظام اداری، مبارزه با فساد و رشوه و... که مردم روزیه روز آن را می بینند اتفاقی نیفتاده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فردا: غلامحسین کرباسچی در گفتگویی به بیان دلیل عدم مشارکت برخی احزاب اصلاح طلب در انتخابات مجلس و نیز نقد عملکرد شهرداری تهران در دوران اصلاح طلبان پرداخت. 

وی در این مناظره که با حضور مصطفی تاجزاده در ویژه نامه سازندگی انجام شده می گوید: ما جلساتی را خدمت آقای تاجزاده راجع به انتخابات بوده ایم و مباحث بسیاری در گرفته است، اتفاقا در یکی از همین جلسات برخی آقایان از جناح چپ دانم می گفتند که نیرو نداریم. آقای عبدالله نوری در همان جلسه گفتند مگر نمی گویید انتخابات مهندسی شده است و نامزد نداریم می توان ۱۶۰ حوزه ای که معتقدید از الان نماینده های آن مشخص است را روی کاغذ آورد و ببینیم آیا پس از انتخابات واقعا چیزی که شما نام آن را مهندسی شدن انتخابات می گذارید، اتفاق می افتد یا خیر؟

زیرا می گفتند که ۱۶۰ حوزه قطعی است و ۷۰ حوزه هم طوری طراحی شده که در نهایت جناح راست پیروز آن خواهد بود . وقتی موضوع مقداری احصاء شد و فضای بازتری به وجود آمد، به نوعی اقرار ضمنی گرفتند اصل مسأله اینست که مردم رای نمی دهند و شرکت فعال ندارند به علت عملکرد ضعیف اصلاح طلبان است، طرفداران ما کسانی هستند که نارضایتی در سطح آنها زیاد است و براساس نظرسنجی ها میزان مشارکت پایین خواهد بود، بنابراین حرفی که می گفتند به دلیل ردصلاحیت ها ما کسی را نداریم، تبدیل شد به این که چون مردم به ما رأی نمی دهند، یعنی در واقع کسانی که شرکت می کنند رأی نمی دهند.

شهردار اسبق تهران در بخشی دیگر از سخنان خود گریزی نیز به عملکرد اصلاح طلبان در شهرداری تهران و نیز دولت می زند. او در این باره می گوید: مردم حتما از شهرداری و شورای شهر تهران در دوره اصلاح طلبان ناراضی هستند. متأسفانه هم به خاطر مسئله آقای نجفی و هم به خاطر این که پس از آن هم تصمیم درستی راجع به مدیریت شهرداری گرفته نشد، ناراضی هستند. الان هم می توان گفت در شهرداری تقریبا هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است و هیچ تحول جدی ای در نظام اداری، مبارزه با فساد و رشوه و... که مردم روزیه روز آن را می بینند اتفاقی نیفتاده است.

مسلم است که دوچرخه سواری و اقداماتی از این دست که دردی از مردم دوا نمی کند که مدیر به این کارها بپردازد. ما حتی به شورا هم گفتیم وقتی این بودجه شهرداری را تصویب می کنید یعنی همین روند ادامه پیدا کند، مردم این را با هر مدیریت مورد اشکال ما مقایسه می کنند. ما هم قصد نداریم از آن مدیریت آقای قالیباف کاملا دفاع کنیم، اما بالاخره مدیریتی بوده است که یکسری فعالیت و کار داشته است و مردم آنها را با چشم شان دیده اند و لذا شما الان می بینید غیر از گروه سیاسی خاصی از اصولگرایان که همیشه ۷۰۰، ۸۰۰ هزار رأی در تهران داشتند، به تک رای آقای قالیباف ۴۰۰ - ۵۰۰ هزار نفر رأی اضافه داده اند. در مورد مجلس هم واقعا باید فکر کنیم.

طی ۴ سال اخیر چه کارنامه ای از ۱۰۰ نفر اصلاح طلبی که به مجلس فرستادیم بیرون آمد؟ اشکال شخص آقای عارف نیست، بلکه مجموعه این افراد. حال این که یک دعوا در مجلس راه بیندازید، نطقی آتشین بکنید و فحش بدهید که دردی از مردم دوا نمی کند. این که شما در مجلس بنشینید و با بقیه نماینده ها رایزنی و راهبری کنید و طرح های مثبتی ارائه بدهید مهم است، من معتقدم که مجلس هم عملکرد چندان قابل دفاعی نداشته است. دولت هم متأسفانه خصوص در دوره دوم آقای روحانی به نظر فشل شده است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست