با برد سپاهان پرنده اقبال طلایی پوشان برای قهرمانی به این باشگاه نزدیک‌تر شد و این تیم شرایط بهتری برای کورس قهرمانی پیدا کرد اما پرنده آرامش سبزپوشان خیز پرواز گرفت و روزهای سختی در انتظار منصوریان و شاگردانش خواهد بود.

صدرنشینی سپاهان به قیمت شکستی دیگر برای ذوب‌آهن

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، لیگ برتر به ایستگاه ششم رسید؛ ایستگاهی که در آن دومین دربی مهم ایران و ازلحاظ زیبایی شاید، زیباترین دربی ایران در نقش‌جهان در تقابل ذوب‌آهن و سپاهان انجام می‌شد.

برای فوتبال دوستان اصفهانی تقابل این دو تیم در هفته ششم و در شرایطی که هر دو تیم سه امتیاز مانند نان شب برایشان واجب بود، خوشایند نبود و فوتبال دوستان اصفهانی ترجیح می‌دادند این بازی در هفته‌های بعدی و در شرایط دیگری انجام شود چرا که اگر سپاهان این بازی را ببازد در کورس قهرمانی یک قدم عقب خواهد افتاد و اگر ذوب‌آهن بازنده بازی باشد، آرامش این تیم رنگ پریده و به تب خواهد نشست.

 

هر دو تیم بعد از یک برد در جام حذفی پا به این میدان نهادند؛ شاگردان امیر قلعه‌نویی در این بازی قلعه‌ای ناگسستنی در دفاع ایجاد کردند و توپ راهی به دروازه آن‌ها پیدا نمی‌کند با تکیه به این عملکرد دفاعی فوق‌العاده پا به این بازی نهادند که در این بازی هم شاگردان ژنرال توانستند دروازه خود را بسته نگه‌دارند و حتی وقتی توپ از سد این دفاع مستحکم گذشت سرش به میله خورد تا خط و نشانی باشد که این دروازه به این راحتی‌ها باز شدنی نیست.

در مقابل شاگردان منصوریان در دفاع متزلزل نشان داده‌اند و اشتباهات فردی در  بازی‌های اخیرشان یکی از عوامل اصلی در عدم نتیجه‌گیری این تیم به حساب می آید؛ در این بازی هرچند بسیاری از موقعیت‌های طلایی پوشان را دفع کردند اما در گل‌ها در یارگیری‌های منطقه‌ای و نفربه‌نفر موفق نبودند و در حالی که انتظار می‌رفت ارسال‌ها یکی از راه‌های مورد توجه سپاهان برای گل زنی باشد، برنامه‌ای برای مقابله موفق با آن به نمایش نگذاشته و از همین ارسال‌ها دو گل دریافت کردند.

تقابل این دو تیم همان‌طور که انتظار می‌رفت زیبا دنبال شد چرا که هر دو تیم در نیمه حریف بازیکنانی دارد که به خوبی خود را در موقعیت گل قرار می‌دهند اما در بیشتر بازی‌های لیگ مهاجمان این دو تیم فرصت سوزی زیادی در گلزنی دارند که البته روند سپاهان از بازی پرسپولیس بهتر شده است؛ در این بازی شاگردان ژنرال از فرصت‌ها بهتر استفاده کردند و با دو گل سه امتیاز یک بازی سخت را ذخیره کردند.

تقابل قلعه‌نویی و منصوریان که به نوعی تقابل استاد و شاگردی است را ژنرال از منصوریان برد و توانست با تعویض‌های نیمه دوم روند بازی را به نفع خود تغییر دهد.

طلایی پوشان با حرکت از جناحین و ارسال از این منطقه خطرناک ظاهر شدند و روی همین ارسال‌ها دو گل خود را به ثمر رساندند، از نقاط قابل‌توجه شاگردان امیر قلعه‌نویی استفاده از توپ‌های دفع شده از همین ارسال‌ها بود که به راحتی به موج بعدی حمله تبدیل می‌شد.

سبزپوشان که قصد داشتند عمق دفاع سپاهان و یا فضاهای ایجاد شده در نزدیک به محوطه جریمه را کانالی برای حرکت کنند در این حرکت موفق و در بسیاری از موارد توپ‌ها از این کانال به سانت های کوتاه و بلند تبدیل شد اما کم تعدادی مهاجمان از یک طرف و بی‌دقتی از طرف دیگر توپی را به دروازه طلایی پوشان نرساند.

با برد سپاهان  پرنده  اقبال طلایی پوشان برای قهرمانی به این باشگاه نزدیک تر شد و این تیم شرایط بهتری برای کورس قهرمانی پیدا کرد  اما پرنده آرامش سبزپوشان  خیز پرواز گرفت و روزهای سختی در انتظار منصوریان و شاگردانش خواهد بود؛ شاگردان علیرضا منصوریان بازهم نبردند تا شرایط برای آن‌ها در ادامه سخت شود، البته سبزپوشان در دو فصل پیش هم خیلی شروع خوبی نداشتند و باید دید این قصه تکراری پایان تکراری هم دارد و روزهای خوب ذوب‌آهن در این فصل بازهم می‌رسد البته یقیناً باید دید صبر محمدی مدیرعامل جدید این باشگاه به اندازه سعید آذری مدیرعامل پیشین خواهد بود.

 

طلایی پوشان با این برد 14 امتیازی شدند و صدر جدول را از آن خود کردند، البته تراکتور دنیزلی هم پا عقب نگذاشت و 14 امتیازی شد و شهر خودرو هم با برد در مقابل پرسپولیس خود را به نزدیکی این دو تیم رساند تا در هفته ششم این سه تیم از دیگر تیم ها فاصله گرفته و رقابت داغ‌تر شود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست