ابهام اساتید صنعتی اصفهان درباره سوابق علمی معاون جدید دانشگاه
چهارشنبه 03 مهر 1398, 20:31

 

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان طی حکمی دکتر بهروز ارباب شیرانی را به سمت معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه منصوب کرد.
در حکم انتصاب دکتر ارباب شیرانی، برخورداری از «سوابق درخشان علمی»، از جمله ویژگی‌های بارز نامبرده مطرح گردیده است. ارباب شیرانی که از سال 1372 عضو هیئت علمی این دانشگاه بوده است مطابق پایگاه های استنادی «اسکوپوس» و «گوگل اسکالر»، در حال حاضر دارای مجموعاً 6 مقاله علمی با شاخص ارجاع (h-index) برابر با 3 و مجموع حدود 56 ارجاع است. این در حالی است که حتی بسیاری از اعضای هیأت علمی جوان همین دانشگاه، دارای رزومه پژوهشی بسیار قوی‌تری هستند!
از آنجا که دانشگاه صنعتی اصفهان همواره به عنوان یکی از دانشگاههای برتر کشور و پیشگام در حوزه پژوهش و فناوری مطرح بوده‌است، انتصاب فردی با جایگاه ضعیف علمی و پژوهشی در کسوت معاونت پژوهشی این دانشگاه، ابهامات و سوالات متعددی را مطرح نموده‌است. آیا این قبیل انتصابات علی رغم حضور اساتید مبرز و بسیار توانمند در حوزه پژوهش در راستای شایسته سالاری است؟! این سوال وقتی جدی‌تر می‌شود که معاون جدید دارای رزومه مدیریتی درخوری نیز نمی‌باشد و در اسفندماه 1397 پس از حدود یک سال حضور ضعیف در سمت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری اصفهان از سمت خود استعفا نموده است!
انتظار می رود مسئولین محترم وزارت علوم تحقیقات و فناوری نسبت به اینگونه انتصابات واکنش مناسب نشان دهند تا حیثیت و مصالح حال و آینده دانشگاههای برتر کشور، قربانی فشارها و سهم خواهی های جریان های سیاسی نگردد.

پایگاه استنادی اسکوپوس:
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=55643329800

پایگاه استنادی گوگل اسکالر:
https://scholar.google.com/citations?hl=fa&user=j48Ys1AAAAAJ

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.