اختلاف در شورای شهر بالا گرفت/ عدم انتخاب هیئت رئیسه

 

درحالی یکی از دستورات جلسه علنی شورای شهر اصفهان انتخابات هیأت رئیسه بود که میان جلسه چند نفر از اعضا به بیرون رفتند و تا مدت‌ها در جلسه حاضر نشدند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان با حضور 12 نفر از اعضا برگزار شد، در این جلسه به مناسبت در پیش داشتن روز خبرنگار از خبرنگاران حاضر در جلسه علنی شورا تقدیر شد.

بعد از تقدیر از خبرنگاران تنفس 20 دقیقه‌ای به اعضای شورای شهر داده شد که بعد از آن به آخرین دستورکار این هفته شورا یعنی انتخاب هیأت رئیسه رسیدگی شود.

اما نکته تأمل برانگیز این جلسه این بود که بعد از گذشت حدود یک ساعت از ترک صحن علنی شورا تنها 7 نفر از اعضا حاضر شدند که این مسأله موجب شد که رئیس شورا به این مسأله اشاره و اعلام کند اگر تعداد به نصاب نرسد نمی‌توان به دستورکار آخر پرداخت.

علیرضا نصراصفهانی، اصغر برشان، شیرین طغیانی و کوروش خسروی اعضای غایب شورا بعد از تنفس بودند که این مسأله موجب اعتراض پورمحمد شریعتی‌نیا عضو دیگر شورا شد؛ همچنین سؤال از چرایی عدم حضور این افراد نیز مطرح شد که رئیس شورا اعلام کرد شاید جلسه‌ای دارند، این پاسخ رئیس شورا موجب اعتراض شریعتی‌نیا شد.

شربعتی‌نیا در ادامه گفت: اعضای شورای شهر خادم مردم هستند، وقتی همه اعضای شورای شهر اطلاع دارند که یکشنبه‌ها جلسه علنی شورای شهر برگزار می‌شود، نباید قرار جلسه‌ای بگذارند.

وی خطاب به یکی از اعضای تیم رسانه‌ای گفت که این لحظات باید در تاریخ ثبت شود و اگر این امکان را ندارید خبرنگار از بیرون بیاورید.

بعد از گذشت یک ساعت علیرضا نصراصفهانی در جلسه حاضر و بعد از گذشت دقایقی اعلام کرد که نیم ساعت جلسه غیرعلنی برگزار خواهند کرد و از خبرنگاران خواستند که از جلسه خارج شوند و فیلم هم از جلسه گرفته نشود.

سؤال این است که در جلسه چه مسائلی مطرح شد که اعضای غایب بعد از گذشت حدود 20 دقیقه از جلسه غیرعلنی و البته بعد از یک ساعت و نیم تنفس به محل برگزاری نشست شورا برگشتند.

شنیده‌های خبرنگار فارس حاکی از این است که طبق گفته یکی از اعضای اجرایی شورای شهر این جلسه غیرعلنی نیاز بود تا اعضای شورا به بیان نظرات خود بپردازند و نامه‌ای آمده است که اگر انتخابات هیأت رئیسه انجام نشود مصوبات بعدی شورا به عبارتی غیرقانونی است.

گفتی است حدود یکماه پیش علیرضا نصر اصفهانی نایب رئیس پیشین شورا به دلیل نقص در مدیریت شهری اصفهان از سمت خود استعفا داد و گمان این می‌رود که وی به عنوان رئیس جدید شورای شهر اصفهان انتخاب شود؛ موضوعی که گفته می‌شود با ناراحتی معین همراه شده است، به نظر می‌رسد از حد نصاب انداختن جلسه امروز شورا بی‌ارتباط به این موضوع نباشد.

بعد از مذاکرات بیش از یک ساعته اعضای شورای شهر پشت درهای بسته، از خبرنگاران برای حضور در صحن شورا دعوت شد.

فتح اله معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بعد در توضیحاتی گفت: نحوه رأی گیری که در قانون مشخص است، اما برای ایجاد هماهنگی بیشتر در انتخاب هیأت رئیسه که وظیفه اداره جلسات شورا را در طول یک سال آینده دارند، نظر همه اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان بر این بود که اعضا به نتیجه‌گیری قاطعی برسند که از پشتوانه مناسب برخوردار باشد و بقیه اعضای شورا هم حمایت و همراهی داشته باشند که به نحو مطلوبی کار انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به همین منظور اعضای شورای اسلامی شهر رایزنی‌هایی نسبت به کاندیداهای احتمالی داشتند و بررسی‌هایی انجام شد و در جمع‌بندی نهایی اعضای شورای شهر به نتیجه رسیدند که برای رأی‌گیری نهایی جلسه دیگری به صورت علنی ظرف 48 ساعت آینده داشته باشیم؛ 48 ساعت آینده به این دلیل است که فاصله بین دو جلسه با اعلام قبلی طبق آیین‌نامه اجرایی شورا باید این مقدار باشد.

وی اضافه کرد: جلسه بعدی جلسه تلفیق است که از همه اعضای شورا دعوت شد که بعد یا قبل از جلسه تلفیق جلسه علنی برگزار شود و در این جلسه رأی گیری برای انتخاب هیأت رئیسه طبق بخشنامه‌های وزارت کشور انجام شود.

معین تأکید کرد: صحبت‌های بنده به عنوان دعوت رسمی برای جلسه آینده در 48 ساعت آینده طبق آیین‌نامه اجرایی شورا باشد، سه شنبه این هفته جلسه علنی شورا برای انتخاب هیأت رئیسه برگزار خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: آنچه در شورا مطرح بوده در طی 2 سال گذشته و آرا به لوایح متفاوت بوده است، اما تصمیم تک تک اعضا است که به صورت قانونی ثبت و جاری می‌شود.

برای این موضوع رأی گیری شد که در ابتدا با 7 و سپس 8 رأی به تصویب رسید و پیشنهادی بود که به صورت مکتوب توسط 5 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به هیأت رئیسه واصل شده بود؛ جلسه انتخاب هیأت رئیسه ساعت 10 روز سه شنبه 15 مرداد به صورت علنی برگزار خواهد شد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست