نوبرانه‌ها با قیمت نجومی به بازار اصفهان رسیدند+قیمت‌ها
دوشنبه 02 اردیبهشت 1398, 13:13

 

بازار میوه این روزها پذیرای نوبرانه‌های بهاری با قیمت‌های نجومی از آناناس 200 هزار تومانی تا چاقاله و آلوچه 40 هزار تومانی است.

نوبرانه‌ها با قیمت نجومی به بازار اصفهان رسیدند+قیمت‌هابه گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، قیمت میوه در طی چند ماه اخیر و خصوصاً در روزهای پس از عید نوروز، روندی ساعتی و روزانه به خود گرفته و تغییرات قیمتی این محصول خوراکی به حدی زیاد شده که برخی میوه‌فروشان از زدن اتیکت قیمتی روی محصولات خود دریغ می‌کنند.

از دید فعالان بازار میوه، چند عامل در نوسانات اخیر بازار میوه دخیل بوده و مهم‌ترین آن بحث سیل جنوب و جنوب غرب کشور و مختل شدن نظام توزیع میوه از استان‌های جنوبی به مرکز کشور است. از دیگر سو، در برخی محصولات نظیر پیاز، سیب‌زمینی و هندوانه که ماندگاری بیشتری نسبت به سایر محصولات دارند، بحث صادرات یکی از عوامل رشد قیمتی در طی هفته‌های اخیر بوده و موجب رکوردشکنی قیمتی این محصولات شده است.

بازار میوه اصفهان نیز این روزها رونقی در دل خود نداشته و میزان بار عرضه شده از سوی میوه‌فروشی‌های سطح شهر به حداقل رسیده است؛ یکی از کسبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، کم شدن قدرت خرید مردم، افزایش قیمت میوه، نیاز به سرمایه در گردش بالاتر و افزایش ضایعات را به عنوان دلایل این امر دانست و گفت: بسیاری از میوه‌هایی که قبلاً سهم بالایی در سبد مصرفی خانوار داشتند از سبد آن‌ها حذف شده‌اند و میوه‌فروشان نیز با نظر به همین کاهش تقاضا، از عرضه بسیاری از محصولات صرفه نظر کرده‌اند.

در میدان میوه و تره‌بار اصفهان، قیمت میوه به شرح ذیل بود: آناناس ممتاز کارتنی 200 هزار تومان، آلوچه ممتاز 40 هزار تومان، به 10 هزار تومان، تامسون شمال 7 هزار تومان، پرتقال کوهی 3 هزار و 500، پرتقال تو سرخ 8 هزار تومان، توت فرنگی گلخانه 20 هزار تومان، توت فرنگی جیرفت 7 هزار تومان، رطب مضافتی 30 هزار تومان، خرما خارک 16 هزار و 500 تومان، خیار گلخانه‌ای 4 هزار و 500، چاقاله زردآلو 40 هزار، طالبی 6 هزار، گرمک 5 هزار، کیوی 8 هزار و 500، موز خارجی 11 هزار، ملون 5 هزار و هندوانه 2 هزار و 500 تومان.

قیمت سبزی نیز به این شرح اعلام شد: بادمجان دلمه 3 هزار و 500، بادمجان لامپی 6 هزار و 500، باقالا 2 هزار، بلال مکزیکی 7 هزار، پیاز سفید 9 هزار، ریحان 2 هزار و 800، ریواس 7 هزار، زنجبیل 17 هزار، سیر تازه 8 هزار و 500، سیب‌زمینی نو 4 هزار، سبزی خوردن با ریحون 2 هزار و 700، سبزی خورشتی 2 هزار و 200، فلفل دلمه گلخانه 7 هزار، کاهو پیچ هزار و 700، کلم قرمز 4 هزار، کنگر 5 هزار و گوجه چری 17 هزار تومان.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین
این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.