افزایش 22 درصدی دستگیری افراد مسلح در اصفهان
سه شنبه 27 فروردین 1398, 12:44

 

رمانده انتطامی سابق شهرستان اصفهان وی با بیان اینکه امسال 22 درصد افزایش کشف و دستگیری افراد مسلح به سلاح گرم را شاهد بودیم، تاکید کرد: اصلا ارائه آمار را درست نمی‌دانم و مردم خودشان می‌بینند و امیدوارم که بتوانیم در کنار آن‌ها باشیم.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حسن یاردوستی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار کرد: 7 سال خادم مردم اصفهان بودم و تا زمانی که نفس دارم برای این مردم و ولایت خدمت که هیچ، جان می‌دهیم.

فرمانده سابق انتظامی شهرستان اصفهان افزود: شهر اصفهان شهر بزرگی است و من فقط هدایت‌کننده خدمت دوستان و همکارانم بودم؛ عشق به خدمت دارم و برای من فرقی نمی‌کند که در کدام شهر باشم و هر گوشه این کشور که به من به عنوان یک خادم نیاز داشته باشم، حضور خواهم داشت.

وی بیان کرد: خدمت مثل تیر رها شده از چله کمان می‌گذرد و باید طوری خدمت کرد که در پایان مردم راضی باشند؛ شاید در این مدت نتوانسته باشم توقعات مردم را برآورده کنم ولی تا همان اندازه که توانسته باشم گره‌ای از کار کسی باز کنم، از خودم راضی هستم.

یاردوستی مطرح کرد: همیشه سعی کردیم به مردم توجه داشته باشیم و همیشه به دنبال برخورد با جرائم در سطح شهر بودیم؛ خادم جانبازان و خانواده شهدا بودیم و شاید کامل این وظایف را نتوانسته باشیم انجام دهیم، ولی کوتاهی هم نکردیم و در کنار بسیج خدمت به مردم حضور داشتیم.

فرمانده سابق انتظامی شهرستان اصفهان عنوان کرد: خیلی از تجعمات در اصفهان بدون این که غائله‌ای ایجاد شود، جمع می‌شد؛ در ایام نوروز و برای اینکه مردم آرامش بیشتری داشته باشند، پیش از نوروز اقداماتی را انجام می‌دادیم تا کمترین میزان جرم را شاهد باشیم به خصوص در جرائم خشن.

وی بیان کرد: تعامل خوبی با هیأت‌های مذهبی داشتیم و کارهای فرهنگی بسیار زیادی کلانتری‌های ما انجام دادند؛ بیش از 80 هزار نفر را در امر پیشگیری در یکسال در مساجد توسط پلیس آموزش داده شدند.

یاردوستی اذعان کرد: بیش از 80 درصد پرونده‌هایی که باید به دادگستری برود، در کلانتری سازش شد و این نشان دهنده این است که پلیس مردمی است درحالی که بیش از 120 هزار پرونده درسال حجم بالایی است.

فرمانده سابق انتظامی شهرستان اصفهان افزود: در شهر اصفهان در سال 97 نسبت به سال 96 حدود 112 درصد افزایش در کشف و دستگیری در حوزه مواد مخدر داشتیم؛ در سال 96 تحرک ارازل اوباش در سطح شهر زیاد بود که با تعامل با پلیس‌های تخصصی در سال 97 حدود 35 درصد کاهش تحرک آن‌ها را داشتیم.

وی با بیان اینکه امسال 22 درصد افزایش کشف و دستگیری افراد مسلح به سلاح گرم را شاهد بودیم، تاکید کرد: اصلا ارائه آمار را درست نمی‌دانم و مردم خودشان می‌بینند و امیدوارم که بتوانیم در کنار آن‌ها باشیم.

نیروی انتظامی وظیفه تامین یکی از مهم‌ترین نعمت‌های الهی دارد

حجت‌الاسلام سیدمجتبی میردامادی اظهار کرد: نعمت‌هایی که خداودن به ما ارزانی داشته است، آن قدر زیاد است که قابل شمارش نیست اما روی برخی از نعمت‌ها اشاره خاص شده است و در روایتی آمده است که دو نعمت صحت و سلامتی و نعمت امنیت قابل اندازه‌گیری نیست.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: 7 سال در اصفهان شاهد خلوص، دقت و شجاعت فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان بودم و حتی زمانیکه با هم در خمینی‌شهر بودیم، همین روحیات را دیده بودم؛ مهم‌ترین مسؤولیت نیروی انتظامی وظیفه تامین یکی از مهم‌ترین نعمت‌های الهی به اسم امنیت است.

وی بیان کرد: امروز دشمن ما را محاصره کرده است و هرلحظه ممکن است مرزهای مورد تهاجم قرار گیرد و در داخل هم به طور مستمر درحال هزینه است تا فتنه‌های مختلف را داشته باشد تا مقابله کند با حرکتی که به زودی سرتاسر دنیا را خواهد گرفت، مقابله کند و آنکه حافظ این امنیت و اعتقاد مردم است، نیروهای مسلح ماست.

میردامادی با بیان اینکه جدا باید از نیروهای انتظامی تشکر کرد، گفت: دنیا و ریاست تمام می‌شود و باید کاری کرد تا زنده هستیم مفید باشیم و پس از مرگ، مردم طلب مغفرت برایمان کنند؛ خودم از رفتن یاردوستی به تهران ناراحت شدم با اینکه می‌دانم در تهران می‌تواند خدمت و ارتقا بیشتری داشته باشد.

امام جمعه موقت اصفهان اذعان کرد: فرمانده انتظامی استان اصفهان در قلب مردم است چون که هدف خدمت به مردم را برگزیده است؛ هرکسی در هر پست و مسؤولیتی که هست باید بداند که فلسفه زندگی امتحان است.

وی مطرح کرد: بهترین مردم کسی است که بیشتری خدمت را به مردم کند مخصوصا کسانی که حافظ امنیت مردم است و امنیت نعمت بسیار بزرگی است که خداوند این ماموریت را به شما داده است.

میردامادی در ادامه گفت: متاسف هستیم که یک نیرو مومن را از دست می‌دهیم ولی امیدواریم خدادوست که اسم زیبایی دارند، وارد عمل شوند و طوری عمل کنند که جای خالی یاردوستی احساس نشوند؛ اصفهان شهر حساسی است و در همه زمینه‌ها پیشتاز بوده است.

نیروی انتظامی فارغ از کمبودها فعالیت می‌کند

حیدر قاسمی اظهار کرد: اگر امروز همه ما در کمال آرامش در کنار هم قرار گرفته‌ایم، به پاس زحمات نیروی انتظامی است و به پاس ارج گذاشتن به زحمات برادر عزیزمان یاردوستی حضور پیدا کردیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: درجه او در دل مردم است و پاسداشت یک خدمت‌گزار می‌تواند برای دیگران که خدمت می‌کنند، زمینه‌ساز خدمت بهتر باشد.

وی افزود: با همکاری و همیاری همه دستگاه‌ها فرد جدید در تدوام خدمات یاردوستی ادامه پیدا خواهد کرد؛ از همه عزیزان شورای تامین در استان و شهرستان اصفهان تشکر می‌کنم و علی‌رغم مشکلات و محدودی‌ها، شرایط خوبی را فراهم آورده بودند.

قاسمی با گرامی‌داشت یاد شهدای امنیت دفاع از جمهوری اسلامی، تصریح کرد: اگر پایداری نظام جمهوری اسلامی را شاهد هستیم، به واسطه آب‌یاری نظام با خون پاک شهدا هستیم؛ سه دهه از قانون نیروی انتظامی می‌گذرد و این سازمان مهم وابسته به وزارت کشور، خدمات ارزنده‌ای را ارائه کرده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اذعان کرد: نیروی انتظامی کارنامه بسیار خوبی از خود به جای گذاشته است و بیش از گذشته مصمم، قاطع و با اقتدار حضور دارد و فعالیت خود را انجام می‌دهد و شوراهای تامین نیز از یک همدلی خوبی برخوردار است که امید است تداوم داشته باشد و بتوانیم خادمان خوبی برای مردم باشیم.

وی عنوان کرد: زمانیکه از امنیت صحبت می‌کنیم باید به سراغ توانمندی‌هایمان رجوع کنیم؛ امنیت در بستر مشارکت مردم محقق می‌شود و اگر این آمارها محقق شده است، به واسطه اعتماد عمومی و مردم است و البته ممکن است ظرفیت‌های ناشناخته‌ای هم وجود داشته باشد که بتوان از آن استفاده کرد.

قاسمی ادامه داد: ممکن است نیروی انتظامی در کنار همه توانمندی و توانایی‌ها، نواقصی هم داشته باشد ولی در کل پلیس ما بسیار خوب عمل کرده است؛ امکانات لازمی که برای این سازمان بزرگ وجود داشته باشد، فراهم نبوده ولی هیچ‌گاه این نیروهای خدوم به پای این مسائل نبوده‌اند و کار خودشان را به خوبی انجام داده‌اند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تاکید کرد: امید است با تلاش مضاعف و اصلاح ساختار شاهد خدمات بیشتر این خدمت‌گذار باشیم که در شرایطی سختی کار می‌کنند و روسای کلانتری‌ها در خط اول جبهه خدمت هستند.

وی در پایان گفت: یاردوستی درهرکجا که بود خالصانه کار کرد و امیدواریم در آینده هرکجا که حضور دارد، بتواند همین روش را ادامه دهد و برای خدادوست هم آرزوی موفقیت می‌کنم در کلان‌شهر اصفهان که شرایط خاص خود را دارد.

به گزارش فارس، در ادامه جلسه طی حکمی محمدرضا خدادوست به عنوان فرمانده انتظامی جدید شهرستان اصفهان معرفی شد و از زحمات حسن یاردوستی تقدیر شد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.