استاندار اصفهان:
اصفهان رتبه اول کمک‌های نقدی به سیل‌زدگان
یکشنبه 25 فروردین 1398, 11:10

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از صاحب نیوز، عباس رضایی در ستاد جمع آوری و ارسال کمک‌های جامعه پزشکی استان اصفهان برای مناطق سیل‌زده اظهار کرد: متأسفانه شاهد وقوع سیل ویرانگر در سه استان بودیم که مشکلات بسیاری را برای هموطنانمان در استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان و تا حدودی در بخش‌های دیگر ایجاد کرد.

استاندار اصفهان گفت: در جنوب و غرب استان نیز در روزهای ابتدایی مشکلاتی را به خاطر سیل داشتیم که به فضل الهی مدیریت و هماهنگی گردید و فاجعه انسانی در استان صورت نگرفت.

وی بابیان اینکه اصفهان به‌صورت رسمی معین استان خوزستان و به‌صورت غیررسمی معین استان لرستان است، افزود: بر مبنای تفکر انسان دوستی و جایگاه ویژه مردم اصفهان در تمامی ابعاد، این بار هم بسیاری از اقشار متعهد و متدین مردم به‌صورت خودجوش به یاری سیل‌زدگان رفتند.

رضایی افزود: بر اساس آمار ارائه شده، استان اصفهان از نظر کمک‌های نقدی در سطح اولین استان‌های کشور و در کمک‌های غیر نقدی به نیز رتبه دوم در کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی همواره در کمک به مردم در ابعاد مختلف از جمله در جنگ تحمیلی، کمک به زلزله‌زدگان شهر بم و استان کرمانشاه و هم‌اکنون در کمک به سیل‌زدگان پیشگام بوده است.

وی ادامه داد: امروز هم جامعه پزشکی استان ضمن دیدار با یکدیگر، برنامه کمک به سیل‌زدگان را راه‌اندازی نمودند که تاکنون نیز رقم‌های قابل‌توجهی جمع‌آوری‌شده تا به مردم آسیب‌دیده از سیل اهدا شود.

رضایی به برخی اقدامات استان اصفهان در این ارتباط اشاره کرد و ادامه داد: در مناطق سه و پنج شهرستان اهواز؛ احداث آب‌بند و سیل بند در حال انجام است و بیش از 200 دستگاه ماشین‌آلات سنگین نیز در پل دختر و خوزستان در حال فعالیت هستند، همچنین در روستای آق‌قلا از توابع استان گلستان؛ مدرن‌ترین و مجهزترین دستگاه‌های ام آر آی پرتابل ما که تنها ام آر آی پرتابل کشور است مستقر شده و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی های لازم برای مقابله با سیل احتمالی در استان اصفهان انجام شده است، افزود: سد زاینده‌رود یک میلیارد مترمکعب فضای خالی جهت ذخیره آب دارد و تنها ۴۲۲ میلیون مترمکعب از حجم سد پر است، بنابراین اگر بارندگی شدیدی صورت گیرد؛ جای هیچ‌گونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.