گوشه چشمی به خریدها و فروش‌های ذوب‌آهن و سپاهان
دوشنبه 15 بهمن 1397, 13:31

 

فصل دوم لیگ برتر فوتبال از امروز کلید می‌خورد و تمامی تیم‌های حاضر در لیگ برتر یک ماه فرصت داشتند تا در خصوص نقل و انتقالات بازیکنان مدنظر خود فعالیت داشته باشند.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از ایسنا، زمان نقل و انتقالات نیم‌فصل روز گذشته پایان یافت تا علیرضا منصوریان و امیر قلعه‌نویی برای نیم‌فصل دوم لیست خود را اعلام کنند. هر دو تیم اصفهانی ورودی و خروجی‌هایی داشتند که در ادامه هر تیم را به‌صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.
فولاد مبارکه سپاهان
 
امیر قلعه‌نویی ابتدای فصل برای پیاده کردن تاکتیک‌های مدنظر خود بازیکنان زیادی را جذب کرد و تا حدودی در این امر موفق بود و در این زمان نیم‌فصل فرصت داشت بازیکنان مدنظری که می‌توانند در نیم‌فصل دوم کمک کنند را به خدمت گیرند. علی قربانی مهاجمی سر زن و تا حدود زیادی شبیه به کی روش استنلی که می‌تواند در بازی‌هایی که استنلی نیست جایگزین خوبی برای وی باشد. محسن مسلمان که اخیرا بین باشگاه‌ها پاسکاری می‌شود برای نیم فصل دوم به سپاهان پیوسته است و باید منتظر بمانیم که ببینیم آیا قلعه‌نویی می‌تواند مسلمان را به‌روزهای سابق خود بازگرداند یا خیر؟ اگر مسلمان به دوران اوج خود بازگردد قطعا می‌تواند یاری زیادی به زرد پوشان برساند. در این چند سال اخیر تعاملات زیادی در زمینه‌های مختلف میان دو باشگاه سپاهان و تراکتور صورت گرفته است و در این پنجره نقل و انتقالاتی نیز محمدابراهیمی، محمد مسلمی پور و محمدرضا مهدی زاده بازیکنانی بودند که با نظر قلعه‌نویی به جمع سپاهانی‌ها اضافه شدند. 
 
اولین خروجی سپاهانم ساسان انصاری بود. بازیکنی که با تعامل دو باشگاه سپاهان و تراکتور به تیم تراکتورسازی تبریز پیوست. داوود رجبی و ایمان زکی زاده که از بازیکنان جوان زرد پوشان هستند نیز به تیم اکسین البرز پیوستند.
 
تراژدی پاپی
 
مهم‌ترین اتفاق در ساعات پایانی پنجره نقل و انتقالاتی و اعلام اسامی تیم‌ها، خداحافظی حسین پاپی کاپیتان محبوب و با سابقه سپاهان از این تیم بود. از آنجایی که پر شدن لیست قلعه‌نویی کار را برای این مربی سخت کرده بود، حسین پاپی پس از سال‌ها از این تیم خداحافظی کرد. این‌که آیا این بازیکن خوش‌اخلاق به جمع زرد پوشان برمی‌گردد در هاله‌ای از ابهام است اما قلعه‌نویی در پست اینستاگرامی اش نسبت بازگشت این بازیکن اظهار امیدواری کرده است.
 
 
ذوب‌آهن
 
محمدرضا خلعتبری که نیم‌فصل خوبی را با یحیی گل محمدی در پدیده سپری کرده بود اولین خرید سبزپوشان برای نیم‌فصل دوم بود. ذوب‌آهن اصفهان که هم در زمان امید نمازی و هم در زمان علیرضا منصوریان در نیم‌فصل مشکلات گلزنی زیادی را پیش رو داشت کریستین اوساگوانا را با قراردادی 6 ماهه به خدمت گرفت. این مهاجم نیجریه ای فصل گذشته در تیم ام صلال توپ می‌زد و با نظر منصوریان به جمع ذوبی‌ها اضافه شد.
 
محسن مسلمان که شرایط خوبی در ذوب‌آهن نداشت اولین بازیکنی بود که از جمع سبزپوشان اصفهانی جدا شد و به دیگر تیم اصفهانی یعنی سپاهان پیوست. عارف غلامی مدافع تاثیر گذار ذوب‌آهن و ادی هرناندز نیز دیگر بازیکنانی بودند که از تیم علیرضا منصوریان جدا شدند.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.