خانم روشن لطفاً شفاف سازی کنید
دوشنبه 24 دی 1397, 13:09

 

رویش نیوز از زمان حضور نوروزی بر مسند شهرداری یکی‌ از بارزترین خصیصه‌های مدیریت شهری اصلاح طلبانه، یعنی استخدام اتوبوسی، رانتی و قوم و قبیله ای خود را به خوبی نشان داد. از کادر مرکزی و اعضای سازمان عدالت و آزادی که بر اثر فشارهای بی امان مقدری یکی یکی پست و منصب گرفته، و البته حالا و بعد از اختلافات به قول خودشان خانوادگی یکی یکی دارند میروند یا بیرون رانده می شوند، تا دوستان و نزدیکان آقای زندآور و تا فامیل های سببی و نسبی مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر.
اما در میان همه این موارد، آنطور که از ظاهر قانون برمی آید یکی از این فامیل بازی ها دچار اشکال قانونی جدی است.
شرکت سامان گستر یکی از شرکت‌هایی است که علاوه بر اینکه شهرداری و سازمان های تابعه سهم عمده  ای از سهام آن را دارا می باشند، در پروژه‌های متعدد و  مختلفی طرف قرارداد شهرداری می‌باشد.
با حضور خانم روشن در مسند عضویت در شورای شهر و آقای نوروزی در مسند شهرداری، علیرغم تذکرهای داده شده در خصوص اشکال داشتن چنین انتصابی، آقای محمدرضا امامی همسر سرکار خانم روشن به سمت مدیرعاملی شرکت مذکور درآمده اند.
طبق قانون شوراها انجام معامله توسط  شهرداری با اعضای شورا و بستگان درجه یک آن ها تخلف محسوب می‌شود و حتی سخنگوی وزارت کشور انجام چنین امری را موجب سلب عضویت دائمی عضو شورا میداند.
اینکه قرارداد با یک شرکت به مدیرعاملی آقای امامی مانند قرارداد با خود ایشان که طبق قانون غیر قانونی است محسوب می‌شود یا خیر را باید نهادهای نظارتی ورود کرده و توضیح دهند
اما از مدیریت شهری و سرکار خانم روشن انتظار می رود که در این مورد شفاف سازی کرده و علت چنین انتصابی که شائبه جدی درخصوص غیرقانونی بودن آن وجود دارد را بیان کنند. آیا واقعا نمی شد از چنین انتصابی حذر کرد و فامیل بازی را تا این حد گسترش نداد؟!
با چنین انتصاب‌هایی مشخص می شود که چرا خانم روشن در هفته های گذشته از سفر غیر قانونی مقدری دفاع کرده بودند، گویی انجام چنین اموری در شورای اصلاح طلب بسیار عادی و معمولی است.

البته در مورد عملکرد آقای امامی در سامان گستر باید در مطلب جدایی بحث و عملکرد ایشان در بوته نقد قرار گیرد.

 

نظرات

- مهسا
خانم روشن لطفا مسایل را روشن کنید
1397-10-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.