رویش نیوز: نماز جمعه میعادگاهی است که در کشور چند وقتی است حال و هوای تازه ای تجربه می کند. اقدامات امامان جمعه چند شهر در کشور چون تبریز که مورد اقبال مردم قرار گرفته، جمع کردن جایگاه مسئولین در بسیاری از مصلاهای نماز جمعه، حضور امامان جمعه جوان در جایگاه خطابه و مردمی تر شدن امام جمعه ها از این موارد است.

اما اصفهان که پیش از این در بسیاری از چنین نواوری هایی حرف اول را در کشور می زد در این مورد از قافله عقب افتاده و هنوز اقدام قابل توجهی در نماز جمعه اصفهان دیده نشده است.

هوز در بین صفوف نمازجمعه در اصفهان داریست و نرده های جایگاه مسئولین وجود دارد. این در حالی است که در نماز جمعه تهران که از لحاظ امنیتی شرایط مهم تری نسبت به اصفهان دارد این داربست ها در حال جمع شدن است و با حضور حجت الاسلام علی اکبری فاصله مردم و مسئولین کم و کمتر شده و در بسیاری دیگر از شهرها هم سفره این کار کاملا جمع شده است

با توجه به تکرار چند ساله امامان جمعه اصفهان به نظر می رسد در نمازجمعه های اصفهان هم میتوان چهره های جدید و جوان را در جایگاه خطیب و امام جمعه دید. در همین اصفهان چه بسیار روحانیون جوانی که میتوانند هم رنگ تازه ای به نماز جمعه بدهند و هم شاهد حضور بیشتر جوانان در نماز جمعه باشیم. امامان جمعه در اصفهان هم بهتر است سبک و سیاق جدیدی به خطبه های نمازجمعه بدهند.

مردمی تر شدن امامان جمعه هم مطالبه ای است که در اصفهان هم از امامن جمعه توقع می رود و امید است که با الگو گیری از شهرهای دیگر نمونه های موفق در اصفهان هم پیاده شود. رابطه مردم با امام جمعه بهتر از سبک و سیاق اداری خارج و مردمی و دوستانه تر شود

نظرات (3)

  1. کمنام 1397/10/25 16:16

    اقای معمارراامام جمعه اصفهان کنید تاکمی جوانان بیایند

  2. جقدر وقته نماز جمعه نرفتم خيلي دلم ميخاد دست دختر 7 سالمو بگيرم برم نماز جمعه ولي بااين اوضاع حتي وقتي از تلويزين هم پخش ميکنن ميزارم يه کانال ديگه روزگاري با چرخ پا ميزديم خودمونو به رکعت آخر برسونيم پاتوقي بود برا خودش نماز جمعه اصلا حالا کسي ميره نماز جمعه هنوز ؟؟؟؟ چرا اينقدر نرده کشي داره نماز جمعه اصفهان مگه کسي هم اين اقاي طباطبايي را ترور ميکنه؟؟؟

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست