روحانی در گلستان :
در روزهای آینده ۲ ماهواره به فضا پرتاب خواهیم کرد
دوشنبه 24 دی 1397, 11:50

 

رئیس جمهور در جمع مردم گلستان گفت: در روزهای پیش رو انشاالله ۲ ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

به گزارش رویش نیوز روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جمع مردم گلستان و در ورزشگاه گنبد کاووس بیان داشت: بسیار سپاسگزارم از مردم عزیز و بزرگوار استان گلستان که در واقع گلستان ایران عزیز ما هستند.

وی ادامه داد: از صفا، صمیمیت، استقبال و حضور با شکوه مردم در این ورزشگاه و اظهار محبت مردم در مسیر راه تا اینجا متشکرم. همواره این مردم خوب، مخلص و ایثارگر در همه صحنه‌ها به عنوان مردمی مرزدار و عاشق انقلاب و اسلام حضور داشتند. این استان را باید استان وحدت اقوام مختلف نام گذاشت.

رئیس جمهور با اشاره به تقدیم ۳ هزار و ۸۰۰ شهید در استان گلستان اظهارداشت: ۵۱۲ شهید مربوط به شهرستان گنبد است که نشان می‌دهد شیعه و سنی و اقوام مختلف برای نظام و وطنشان ایثار و فداکاری داشته و دارند.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: اینجا سرزمین تاریخ است، تاریخ هزاران سال قبل، تاریخ هزار سال پیش از حکومت آل زیاد و سرزمین بزرگان و میزان بوعلی سینا و ابوریحان بوده است.

روحانی بیان داشت: ما احترام می‌کنیم به این سرزمین و مردان بزرگ و زنان دلاور این دیار که همواره مرزبان خوبی برای کشور عزیزمان بوده‌اند. اهمیت این استان علاوه بر تنوع اقلیمی، استان کوه و دریا و جنگل و تالاب و خلیج و مناطق بسیار مهم و دیدنی و پارک ملی است. از همه مهمتر مردمان خوب، همزیستی مسالمت‌آمیز و اخوت و برادری است؛ بسیار خوشحالم از این منطقه هیچ‌گاه بوی اختلاف استشمام نکرده‌ایم، شیعه و سنی در کنار هم بوده‌اند. دست همه بزرگان این دیار را به خاطر وحدتی که بوجود آورده‌اند می‌بوسیم. همواره در این سرزمین ایستادگی و مقاومت به عنوان یکی از صفات برجسته مردم این دیار و سرزمین بوده است.

روحانی اضافه کرد: این اجتماع بزرگ شما در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، ما همه ۴۰ سال پیش در این روزها و ایام منتظر بودیم که دیکتاتور، این سرزمین را ترک کند و ملت ما برای فرار او جشن بزرگ را به پا کند؛ ۲۶ دی‌ماه روز فرار این دیکتاتور از این سرزمین بود و مردم بزرگ ما در انتظار راهبری به حق بزرگ خودشان امام راحل (ره) بودند و انقلاب ما را به پیروزی رساندند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهم است این است که امروز همه کاره این کشور ملت ایران است. ملت ایران است که در تمام انتخابات تصمیم می‌گیرد چه کسی بر کُرسی مسئولیت بنشیند. این شما مردم بزرگ دیار گلستان بودید که در سال ۹۲ و ۹۶ با رأی بلندتان بار مسئولیت را به دوش ما گذاشتید. از اینکه من تاریخ این استان را ورق می‌زنم می‌بینم در بعضی از شهرستان‌ها بیش از ۹۵ درصد مردم به این بنده کوچک رأی دادند در برابر عظمت این مردم و احساس مسئولیت مردم سر تواضع فرود می‌آورم. هر کار برای این مردم کنیم ذره کوچکی از وظایفی است که بر دوش داریم.

روحانی تأکید کرد: ما با همه توان باید کشورمان را آباد کنیم. امنیت امروز در این سرزمین افتخار ماست. هوشیاری و بیداری مردم افتخار ماست. تحصیل‌کرده‌های این دیار و اوج مسئله آموزش و تحقیقات علمی افتخار ماست. ما به عنوان کشوری هستیم که در روزهای پیش رو انشاالله ۲ ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.