مراحل اخذ ویزای کانادا
شنبه 15 دی 1397, 19:00

 

برای ایرانیان، کانادا یکی از کشورهای محبوب جهت مهاجرت و یا سفر تفریحی است. در سال‎های گذشته مهاجرت به کانادا جزو مهاجرت‎های نسبتا آسان بود اما امروزه به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی کشورمان و همچنین ورود شمار زیادی مهاجر به کانادا سخت‎گیری‎های این کشور نیز برای اخذ ویزا بیشتر از قبل شده است. در این یاداشت سعی داریم مراحل اخذ ویزای کانادا را شرح دهیم. 

برای اخذ ویزای کانادا در مرحله اول باید نوع ویزا را مشخص کنید و بر اساس آن به انجام مراحل و تهیه مدارک مورد نیاز بپردازید. شما می‎توانید برای گرفتن ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای موقت و یا ویزای دائم اقدام کنید.

اگر نیاز به ورود موقت به کانادا دارید ولی قصد خارج شدن از فرودگاه را ندارید باید ویزای ترانزیت دریافت کنید. اخذ این ویزا رایگان است و 48 ساعت اعتبار دارد.

نوع دیگر ویزا ویزای تک ورودی می‎باشد. در  این نوع ویزا می‎توانید تنها یک بار به خاک کانادا ورود و خروج داشته باشید.

ویزای 5ساله اجازه ورود و خروج مکرر را به شما میدهد. اگرچه اعتبار این ویزا 10 ساله است ولی به دلیل اعتبار 5ساله پاسپورت ایرانی  شما 5سال می‎ توانید از این ویزا استفاده کنید.

پس از اینکه ویزای مورد نظر خود را انتخاب کردید نوبت به تهیه مدارک می‎رسد. مدارک عمومی برای اخذ ویزای کانادا از قرار زیر است:

  • تمام قطعات شناسنامه
  • دو قطعه عکس 5*5  با پس زمینه سفید
  • پرونده مدارک تحصیلی (در صورت درخواست ویزای تحصیلی )
  • گواهی اشتغال به تحصیل
  • کارت پایان خدمت یا معافیت
  • مدارک شغلی
  • نامه تمکین مالی

این مدارک باید به انگلیسی ترجمه شود و در صورت نیاز به تایید دادگستری و امور خارجه نیز برسد.

حالا که مدارک لازم را نیز تهیه کردیم به سراغ تعیین وقت سفارت می‎رویم. پس از اینکه فرم مورد نظر را پر کردید و روی سایت سفارت آپلود کردید باید هزینه وقت سفارت را پرداخت کرده و پس از آن وقت سفارت خود را انتخاب کنید. دو نکته در این خصوص که لازم است دقت کافی را درباره آن داشته باشید یکی این است که وقت‎ها چند بار در هفته به‎صورت اتفاقی باز می‎شوند پس باید به‎صورت پیگیر وبسایت سفارت را چک کنید و نکته دوم اینکه پس از فرستادن فرم دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد بنابراین باید دقت لازم را در پر کردن آن به‎کار گیرید. و آن را  برای مصاحبه حضوری باید یه یکی از شهرهای آنکارا، امارات، استانبول و ایروان مراجعه کنید. وقت سفارت کانادا در آنکارا شاید انتخاب بهتری نسبت به گزینه‎های دیگر باشد زیرا مسئولان سفارت در این کنسولگری با زبان فارسی آشنایی  دارند و همچنین به دلیل مراجعه زیاد ایرانی‎ها با مدارک آنها نیز آشنایی کافی را دارند. بنابراین امکان موفقیت در سفارت آنکارا بیشتر است.

تمام مراحل ذکر شده را میتوانید خودتان انجام دهید اما ممکن است در پر کردن فرم، گرفتن وقت سفارت و یا مراحل دیگر دچار مشکل شوید بنابراین برای اطمینان خاطر بهتر است به مشاوران اخذ ویزای کانادا مراجعه و با آنها مشورت کنید. آژانس مسافرتی سالیان سفر نیز در صورت درخواست شما تمامی مراحل را برایتان انجام می‎دهد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.