ترنم بارش رحمت الهی بر پهنای استان اصفهان پیچید+عکس
پنجشنبه 13 دی 1397, 18:35

 

بارش باران و برف در سیزدهمین روز فصل زمستان شهرهای استان اصفهان را فراگرفت.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، بارش رحمت الهی در سیزدهمین روز از فصل زمستان در شهرهای مختلف استان اصفهان باعث خوشحالی مردم و به‌ ویژه کشاورزان شد.

همان‌طور که پیش از این سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده بود، با ورود یک سامانه بارشی ناپایدار از سمت جنوب غرب و غرب کشور بارش‌ها در استان اصفهان نیز همانند سایر نقاط کشور از شب گذشته و در مناطق غربی این استان آغاز شد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان فریدون‌شهر با میزان 13.1 میلی‌متر رکورددار بارش‌ها تا ساعت 9 صبح امروز در استان اصفهان بوده است که این بارش‌ها در این شهرستان به صورت بارش برف گزارش شده است.

راهداران این شهرستان در تلاش برای بازگشایی محورهای مواصلاتی این شهرستان که مسدود شده‌اند، هستند.

در چادگان نیز بارش برف در بخش چناررود این شهرستان به 10 سانتی‌متر رسیده و در بخش مرکزی این شهرستان نیز حدود 10 میلی‌متر باران باریده است.

میزان بارش‌ها در حالی در چادگان که در جوار سد زاینده‌رود قرار گرفته از اول سال زراعی جاری به 119.6 میلی‌متر رسیده است که این میزان در سال گذشته تا این موقع از سال تنها 7.3 میلی‌متر و میانگین بلندمدت این شهرستان نیز 117.1 میلی‌متر بوده است.

میزان بارش‌ها در گلپایگان نیز به 7.4 میلی‌متر رسیده است و موجب خوشحال اهالی این شهرستان شده است.

شهرستان فریدن نیز از بارش‌های رحمت الهی بی‌نصیب نبوده و 4.4 میلی‌متر بارش در این شهرستان به ثبت رسیده است؛ در بویین میاندشت نیز بارش سنگین برف باعث لغزندگی محورهای مواصلاتی این شهرستان شده است.

بارش‌ها در خوانسار به میزان 3.7 میلی‌متر رسیده و در ارتفاعات این شهرستان نیز بارش به صورت برف گزارش شده است.

نجف‌آباد، کاشان، مبارکه و زرین‌شهر نیز دیگر شهرستان‌هایی بودند که بارش را تجربه کردند.

بنا برگزارش اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان محورهای چادگان- داران، داران-نجف‌آباد، بویین میاندشت-الیگودرز، خوانسار-دامنه، چادگان-فراموشجان و  فریدونشهر به پشت کوه بر اثر بارش برف و باران لغزنده است.

افرادی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی غرب استان اصفهان را دارند، وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

به گزارش فارس، بارش‌ها تا اواخر وقت روز پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت و به تدریج این سامانه بارشی از استان خارج خواهد شد و از اوایل روز جمعه کاهش محسوس دما پدیده غالب اکثر نقاط استان خواهد بود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.