برجام حسنه مداوم دولت است/ بارور کردن ابرها تفکر شاهانه است
دوشنبه 10 دی 1397, 13:45

 

رئیس جمهور با تشریح اقدامات دولت گفت: هر عددی هر چقدر بزرگ باشد وقتی ضربدر صفر کنید صفر می شود. برخی اوقات مردم اقدامات دولت را ضربدر صفر می کنند.

برجام حسنه مداوم دولت است/ بارور کردن ابرها تفکر شاهانه است

به گزارش رویش نیوز به نقل از جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جمع مدیران ارشد وزارت نیرو اظهار داشت: علاوه بر اینکه ادامه حیات حداقل به آب وابسته است؛ آب و برق بخشی از امنیت هستند چراکه آرامش خاطر را در مردم به وجود می‌آورد.

وی افزود: از مرکز مدیریت برق کشور که بازدید کردیم، دیدیم چه تلاشی انجام می‌شود تا تراز تولید و مصرف رعایت شود و ایجاد این تراز کار مهمی است. فروپاشی شبکه در کشور‌های بسیار پیشرفته رخ می‌دهد، ۱۰ یا ۱۵ سال پیش برای کاری به لندن رفته بودم و در آنجا شهر لندن ۲۴ ساعت دچار فروپاشی شبکه و خاموشی شده بود.

روحانی ادامه داد: ۱۵ سال است که فروپاشی شبکه برق در ایران نداشتیم که کار بسیار بزرگ و پیچیده‌ای است. در کنار برق، آب اهمیت بیشتری دارد؛ در سال جاری به مشکلات بزرگی در برق و آب نزدیک بودیم، در دوران وزارت آقای چیت چیان به من گفتند که اگر مجموعه‌ای از اقدامات انجام نشود، مجبور به جیره بندی آب در تهران هستیم. دولت اقدامات سریعی انجام داد و اتصال سد ماملو به شرق تهران انجام شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه تراز ما در آب و برق تراز مثبتی نیست، تاکید کرد: مبنا در کشور ما باید بر اساس ادامه خشکسالی باشد، حال ممکن است یک سالی وضعیت مناسب و ترسالی باشد چراکه در یک منطقه خشک هستیم. اینکه بگوییم با باروری ابر‌ها مشکل را حل می‌کنیم، خیلی به ذهن ما نمی‌چسبد.

روحانی گفت: شاه در سال ۴۲-۴۳ می‌گفت: ما در ایران مشکل باران داریم و آن را به زودی با بارور کردن ابر‌ها حل می‌کنیم. این تفکر شاهانه بود که فکر می‌کرد با بارور کردن مشکل آب حل می‌شود؛ ممکن است در جایی جواب بدهد، اما راه حل اساسی نیست.

وی خاطرنشان کرد: باید از آبی که موجود است به خوبی حراست کنیم و از هدر رفت آب جلوگیری شود. مصرف بی رویه یا بدمصرفی موضوعی است که خلاف دین است؛ کسی که آب را بد مصرف می‌کند در حال انجام منکر است و باید او را نهی از منکر کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.