رویش نیوز، بررسی میکند؛
مستندات غیر قانونی بودن سفر مقدری به لهستان
چهارشنبه 28 آذر 1397, 12:20

 

به گزارش رویش نیوز سفرهای خارجی قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان از ابتدای شروع مدیریت همیشه حاشیه هایی به همراه داشته است، اما حضور یکی از اعضای شورای شهر در سفر لهستان به همراه شهردار اصفهان که به صورت غیر قانونی و با بودجه بیت المال انجام شده در این گزارش مورد بررسی قرار میگیرد.

طبق آئین نامه ای که در تاریخ 1395/1/18 در راستای پیشگیری از سفر بی رویه اعضای شوراهای محلی شهر و روستا به خارج از کشور که به تصویب هیات وزیران رسیده و توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است سفرهای خارجی اعضای شورای شهر و روستا باید در کارگروه استانی کمیسونی که به منظور بررسی سفرهای خارجی اعضای شورای شهر و روستا تشکیل شده بررسی و مصوب شود. کارگروه استانی متشکل از استاندار یا نماینده تام الاختیار وی به عنوان رییس، رییس شورای اسلامی استان و نمایندگان تام الاختیار رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، اداره کل اطلاعات استان و نمایندگی وزارت امور خارجه در استان است.

تصویر آیین نامه سفر کاری اعضای شوراهای اسلامی محلی به خارج از کشور

 

مهدی مقدری امسال به همراه شهردار اصفهان سفری به کشور لهستان داشته اند که طبق این آیین نامه می بایست این سفر در کارگروه استانی مورد بررسی قرار می گرفت.

استانداری اصفهان طی نامه ای که به وزارت کشور و رییس کمیسیون سفر کاری اعضای شوراهای اسلامی محلی به خارج از کشور ارسال کرده است ضمن استعلام سفر یکی از اعضای شورای شهر اصفهان (مهدی مقدری) به لهستان، مخالفت اداره اطلاعات استان با انجام سفر را به اطلاع مهندس خندان دل رییس کمیسیون سفر کاری اعضای شوراهای اسلامی محلی به خارج از کشور رسانده و درخواست بررسی این سفر را از کمیسیون مربوطه داشته است

 

 

پس از بررسی سفر مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان در کمیسیون سفر کاری اعضای شوراهای اسلامی محلی به خارج از کشور این کمیسیون با این سفر مخالفت کرده و دلایل مخالفت خود را عنوان کرده است.

 

اما پس از مخالفت قطعی با انجام این سفر مهدی مقدری به همراه شهردار اصفهان عازم لهستان و شهر کراکوف برای حضور در همایش شهرهای خلاق در لهستان می شوند.

نظر به اینکه این اقدام مهدی مقدری تخلف آشکار محسوب می شود و تخطی یکی از مجریان قانون از قانون است توقع می رود کمیته رسیدگی به تخلفات شوراها و اعضای شورای شهر هر چه سریعتر نسبت به این موضوع ورود کرده و برخورد قاطعی با این عضو شورای شهر انجام پذیرد.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.