نیم‌فصل نسخت لیگ برتر فوتبال به پایان رسید و تیم ذوب‌آهن عملکردی ضعیف نسبت به فصل گذشته را به نمایش گذاشت.
به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان لیگ برتر فصل 97 - 98 را با سرمربی‌گری امید نمازی و کسب یک پیروزی خارج از خانه آغاز کرد و در اولین ایستگاه از قطار لیگ شادی را به هواداران خود تقدیم کرد.

در ادامه کار اما نتایج ضعیف و عجیب ذوبی‌ها سبب شد تا نمازی از سمت سرمربی‌گری این تیم برکنار و علیرضا منصوریان جایگزین وی روی نیمکت سبز‌پوشان شود.

با آمدن منصوریان و البته فرصت کمی که وی در 4 بازی آخر نیم‌فصل آن هم مقابل تیم‌های پرسپولیس، پارس جنوبی جم، فولاد خوزستان و نفت مسجد سلیمان داشت، تغییر خاصی در روند نتیجه‌گیری این تیم ایجاد نشد تا ذوب‌آهن نیم‌فصل نسخت را با جایگاه چهاردهمی به پایان برساند.

با نگاهی آماری به عملکرد سبز‌پوشان در فصل جاری همچنین مقایسه آن با فصل گذشته می‌توان بیشتر به عمق دلایل نتیجه‌گیری ضعیف این تیم پی برد؛ ذوبی‌ها در این فصل و در 15 بازی نیم‌فصل تنها 13 امتیاز کسب کردند یعنی میانگین هر بازی کمتر از یک امتیاز، در حالی که شاگردان امیر قلعه‌نویی در فصل گذشته 6 امتیاز بیشتر و 19 امتیاز کسب کرده بودند.

همچنین خط دفاعی این تیم در فصل جاری 18 گل خورده است که از این حیث در بین تیم‌های لیگ برتری چهارم است، رشید مظاهری گلر ذوبی‌ها نیز تنها در 4 دیدار موفق به ثبت کلین‌شیت شده است؛ سبز‌پوشان در فصل قبل عملکرد بدتری داشتند 29 گل خوردند اما با این وجود جایگاه بهتری کسب کردند.

در خط حمله این تیم نیز بعد از کوچ مرتضی تبریزی به استقلال، شاهد یک افت محسوس در گلزنی بودیم و این تیم تنها 12 گل زده است در حالی در فصل گذشته و با امیر قلعه‌نویی این تیم حدود دو برابر یعنی 21 گل زده بود.

شاگردان منصوریان در پایان هفته پانزدهم لیگ برتر در جایگاهی بهتر از چهاردهمی قرار نگرفتند و فاصله این تیم با صدر‌نشین لیگ یعنی سپاهان 18 امتیاز است، ذوب‌آهن فصل قبل در پایان نیم‌فصل در رده دهم جای گرفته بود و با پرسپولیس صدر‌نشین 14 امتیاز فاصله داشت.

باید دید با این عملکرد ذوب‌آهن در نیم‌فصل نخست و فاصله امتیازی که این تیم با تیم‌های مدعی پیدا کرده است، با وجود ترمیم برخی خطوط، سبز‌پوشان در پایان فصل چه جایگاهی را از آن خود می‌کنند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست