بیانیه تشکل رویش نیروهای انقلاب خطاب به نمایندگان درخصوص استعفا
جمعه 16 آذر 1397, 13:13

 

تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در حمایت از استعفای نمایندگان مردم در مجلس بیانیه ای منتشر کرده است که متن آن به شرح زیر است:

بسمه تعالی
نمایندگان محترم مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی
با سلام


خبر اعلام استعفای دسته جمعی شما از سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی، بارقه‌هایی از امید به واسطه اتحاد و همدلی مجمع نمایندگان استان با سلایق گوناگون سیاسی در حل یکی از مشکلات اصلی استان را در دلها ایجاد نمود که جای تقدیر و تشکر دارد. متاسفانه مسأله آب در سال های گذشته همواره مورد بی مهری مسولان کشوری و استانی مرتبط با این موضوع بوده و آنچه امروز استان با آن درگیر می‌باشد نتیجه تصمیمات غلط و یا کم‌کاری‌هایی است که بنا به ملاحظات سیاسی تاکنون درمقابله با آن اقدامی در خور انجام نشده است لیکن اکنون و در این زمان حساس نیاز به اقدامی عالمانه و غیرسیاسی دارد.
اجرا نشدن مصوبات 9 ماده‌ای شورای عالی آب، ارائه طرح های غیر کارشناسی در زمان تصدی استاندار قبلی اصفهان در زمینه آب، طولانی شدن زمان اجرا و به بهره برداری رسیدن پروژه‌هایی چون تونل سوم کوهرنگ، تعطیلی کارگاه سد سوم کوهرنگ به مدت طولانی توسط دستگاه قضایی در سال گذشته، معطل ماندن و بلاتکلیفی پروژه سد و تونل بهشت آباد، برداشت‌های بی‌رویه در بالادست و عدم  وجود عزم جدی در برخورد با آنها، اجرای طرح‌هایی چون بن-بروجن با توجه به نیاز‌های شدید استان  به آب، عدم توجه کافی به مدیریت مصرف و انجام کشت‌های آب بر و عدم ارائه الگوی کشت مناسب، انتقال آب به استان‌های مجاور جهت مصارف غیر شرب، توزیع غیر عادلانه آب و بارگزاری های بیش از حد و...، مجموعه اتفاقاتی است که در این سالها و در زمان نمایندگی شما در این استان اتفاق افتاد. چه ناله‌ها و فغان‌ها که از مردم شرق استان به عنوان حق‌آبه و سهم آبه‌داران آب شنیده نشد و تظلم خواهی آنها با پلیس ضد شورش و ضربه های باتوم و گاز اشک آور پاسخ داده شد. در همه این موارد مجمع نمایندگان استان هیج گاه در اقدامی جدی و هماهنگ حتی در استیضاح  وزیر نیز هم‌صدا و متفق نگردید. اکنون که به دلیل حذف ردیف طرح‌های انتقال آب در قانون بودجه و بی توجهی دولت در این زمینه چنین تصمیمی اتخاذ گردیده است، بیم آن می‌رود با وعده وعیدهای تکراری و اجابتی حداقلی، با وساطت بزرگان یا با رایزنی های ریاست مجلس بار دیگر بحث آب اصفهان مورد غفلت قرار گیرد.
 نمایندگان محترم باید توجه داشته باشند که قانع شدن به چنین اتفاقی و عقب‌نشینی از این استعفا، در اذهان چنین متبادر می شود که این امر صرفا یک ادعای سیاسی بوده و هدفی جز جذب رای نداشته است. کوتاه آمدن تا قبل از هرگونه اقدام موثر و عملیاتی و با ضمانت اجرایی، یعنی دفن کردن رویای احیای زاینده رود و این گناهی است نابخشودنی‌تر ار کم‌کاری های قبلی مجمع نمایندگان استان. لذا ضمن تشکر از نمایندگانی که در این سالها در این زمینه تلاش نموده‌اند‌، درخواست می‌شود در این مورد، ضمن رفتار صادقانه با مردم، از مسولان ارشد استان و متصدیان ملی آب کشور نیز بخواهند صادقانه با مردم شریف اصفهان سخن بگویند و ضمن عذرخواهی بابت جفاهایی که در این زمینه بر مردم اصفهان روا داشته‌اند با حرکتی جهادی اقدامی درخور مردم استان شهیدپرور اصفهان داشته باشند.

تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.