بیانیه جمعی از فعالین تعلیم و تربیت استان در خصوص کودک آزاری در یکی از مدارس اصفهان
چهارشنبه 14 آذر 1397, 16:19

 

جمعی از فعالین فتعلیم تربیت اصفهان درخصوص اتفاق ناگواری که در یکی از مدارس اصفهان رخ داده است بیانیه را صادر کرده اند که نسخه ای از آن در اختیار رویش نیوز قرار گرفته است. در ادامه متن کامل این بیانیه را از نظر میگذرانید:  

 

یا حکیم

بیدار شویم ! حال و هوای مدارس مان تب دار است ... !!

1. یکبار تهران، اینبار اصفهان، و بار دیگر در شهر دیگر. اتفاقات آشکار و شاید هم پنهان. سطحی نگاه کنیم، چشمانمان را ببندیم، سریع رسیدگی نکنیم باز هم قابل تکرار است.
عمل منافی اخلاق در مدرسه، توسط تیم و حتی اولیای مدرسه – به عنوان سنگر مقدسی برای تزکیه و تعلیم- ، یکبار هم اتفاق بیفتد قابل پذیرش نیست. خودمان را گول نزنیم!
اتفاق سال گذشته در تهران، ختم به الزامی شدن گذراندن چند کد دوره ضمن خدمت برای توانمندسازی معلمان شد! مشکل حل شد!

2. البته این نمود ظاهری برای "بیماری" به اسم مدرسه است که در قالب "تب" خود را نشان می دهد.
ریشه مریضی ، چیزهای دیگری هست. این خانه خیلی وقت است که از پای بست ویران شده و کارکرد صحیح خود را ندارد و مقصرش هم همگان هستند.

3. شورایعالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش ، سند تحول بنیادین در حوزه تعلیم و تربیت می نویسند. اما در ابتدائیات علائم حیاتی - مثل مسائل مالی- در مانده اند. چه برسد به اینکه توان اجرایش را داشته باشند.

4. ساختار اداری پوسیده، گزارش زده و سطحی استانی که فرسنگ ها از وزارت خانه هم عقب تر عمل می کند. وزارت خانه ای که خودش متولی مدل هایی است که "به تعبیر رهبر حکیم انقلاب، 80 سال هست عمرش به سر آمده" . در عین حال خواسته و ناخواسته و بدون فهم درست از مسائل، چوب لای چرخ تحول خواهان می گذارند و دلشان به صدور هزاران بخشنامه در سال خوش هست. می گوییم مرا به خیر تو امید نیست، شر نرسان.

5. ساختار تعلیمی متعفن که در محیطی پر تنش و اضطراب، کرامت انسانی دانش آموز، معلم و خانواده را زیر پا می گذارد و با مدل ناقص و وارداتی شان به پرورش رذایل اخلاقی در متربیان می پردازند. در این ساختار تا زمانی که درس دانش آموز مشکلی ندارد، همه چیز امن و امان است. برای مدیر، معلم و خانواده. هتک کرامت انسانی و شخصیت دانش آموز که در مقایسه ها، تحقیرها و رقابت ها اتفاق می افتد ، مهم نیست!

6. مافیای آموزش که در طبل توخالی کنکور می دمد و جیب خود را با فریفتن خانواده ها پر می کند. حتی وزیر را هم دور می زند.

7. والدین مقصری که با تنزل شان مدرسه، این مکان را صرفا محملی برای آتیه مالی فرزندشان - تضمین قبولی در کنکور- می دانند و با فشارها و درخواست های نامعقول خود- ضمن اعتماد کاذب- مدارس را هم بیمار تر می کنند.
و با چشمان بسته، تعلیم و تربیت فرزندان خود را برون سپاری می کنند.

اینجانبان ضمن پاسداشت حرمت قشر شریف و زحمتکش مربیان ، از فاجعه وقایع منافی عفت در مدارس اعلام انزجار نموده و از مقامات ذیربط ، خواهان پیگیری فوری مسئله تا رسیدن به نتیجه خواهیم بود. انشالله طبق روال مرسوم، ختم به صدور چند بیانیه در محکومیت نخواهد شد.

جمعی از #آتش_به_اختیاران_آموزشی
(فعالان تعلیم و تربیت استان اصفهان)


طبق تحلیل آزمون های جهانی در سال 2016 در ایران ، گذراندن دوره های ضمن خدمت رابطه موثری در توانمندسازی معلمان نداشته است و بلکه نتیجه معکوس بوده است.

 

نظرات

- حامد
کاش اسامی این بزرگواران هم مطرح می شد .
1397-09-15 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.