زیر پوست روزنامه‌های اصلاح طلب و دولتی چه خبر است؟+ تصاویر
دوشنبه 05 آذر 1397, 13:36

 

زیر پوست روزنامه‌های اصلاح‌طلب و اینک روزنامه دولتی ایران جریانی در حال کار است که صدای رادیکالیسم سیاسی اصلاح‌طلب زیر سایه سکولاریسم از آن به گوش می‌رسد.

زیر پوست روزنامه‌های اصلاح طلب و دولتی چه خبر است؟+ تصاویر
گروه سیاسی جهان نيوز: رسانه‌های اصلاح طلب و نزدیک دولت دوباره ساز رادیکالیسم زیر سایه سکولاریسم را به صدا درآوردهاند. روزنامه اصلاح‌طلب شرق خبری دروغ درباره عراقی‌ها در آستانه محرم الحرام می زند؛ جالب اینجاست که الشرق الاوسط که «علیرضا نوری زاده» از ضدانقلابیون فراری از ستون نویسان ثابت این روزنامه عربی است نیز همین مسئله را پیشتر مطرح کرده است.

به گزارش جهان نيوز، روزنامه اصلاح طلب ابتکار به جای درج واژه «شهادت» برای سید و سالار شهیدان از واژه انحرافی «درگذشت» استفاده می‌کند و در آستانه اربعین حسینی(ع) و راهپیمایی پرشور شیعیان اهل بیت (ع) به طور معناداری از بیماری‌ها و مشکلات این سفر می گوید. حالا هم روزنامه دولتی ایران در مطلبی به قلم «عباس عبدی» کارشناس سیاسی اصلاح‌طلب شرابخواری را یک امر خیر می‌نامد. سئوال اینجاست که زیر پوست مطبوعات اصلاح طلب و نزدیک دولت که از نیروهای این جریان سیاسی استفاده می‌کنند، چه خبر است؟

عباس عبدی در روزنامه ایران با بیان اینکه بایستی برای جلوگیری از مرگ و میر ناشی از مصرف مشروبات الکی غیر استاندارد رویه گذشته را دوباره احیا کنیم نوشت: « «پند و توصیه‌های اخلاقی- بهداشتی انجام شده و مجازات‌های گوناگون از شلاق تا جریمه نقدی تجربه شده است، اما در واقعیت خارجی، ناچاریم به‌شکل دوفاکتور، وجود این مصرف‌کنندگان را به‌رسمیت بشناسیم و برای حفاظت از بیماری‌های خطرناک و مرگ‌و‌میرهای ناشی از مصرف مشروبات الکلی غیراستاندارد، بایستی مراکزی را به آزمایش این نوع مشروبات اختصاص دهیم. تولید‌کننده و یا مصرف‌کننده، بایستی بتوانند با ‌اشانتیونی از مشروب مورد نظر خود مراجعه کنند و به‌شکل ناشناس و بدون نگرانی از تعقیب‌ها و مجازات‌ها، مشروب خویش را آزمایش کنند یا در صورت امکان، دستگاه‌های تست‌کننده فوری در اختیار آنان قرار‌داده شود تا از استاندارد بودن یا نبودن مشروبات الکلی مورد نظر خویش مطمئن شوند.»

همین موضوع به شدت مورد انتقاد امام جمعه موقت تهران قرار گرفت. حجت الاسلام  سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه بیان کرد: «در روزنامه‌ای که از بودجه بیت‌المال تغذیه می‌کند می‌نویسند، چون این مشروبات الکلی قلابی بلای جان مردم شده، پس شما بیایید مانند زمان طاغوت مشروبات الکلی را آزاد کنید؛ این یعنی عبور از اسلام؛ من به هیأت نظارت بر مطبوعات می‌گویم شما باید رصد کنید؛ صبح پرسیدم که آیا هیأت نظارت با این روزنامه برخورد کرده؟ گفتند هنوز نه!»

ابعاد کارهای این روزنامه دولتی تنها به این موضوع ختم نمی‌شود. زمانی که «کاوه مدنی» معاون رئیس سازمان محیط زیست از کشور گریخت، روزنامه دولتی ایران در مصاحبه ای با این متهم فراری، بدون اشاره به مکان فعلی مدنی، عملاً وی را از اتهام جاسوسی مبرا ساخت و هیچ پاسخی به این سؤال نداده است که چرا مدنی از ایران گریخته است.
 

در همین مصاحبه، معاون رقاص محیط زیست در پاسخ به این سؤال که چرا درباره عکس هایی که به نام مالزی و در زمان تصدی معاونت منتشر شد شفاف سازی نمی کنید، هم گفت: «گاهی اوقات سکوت بهترین جواب است. وقتی کسانی پول می گیرند که نفهمند و نشنوند و نبینند صحبت کردن با آن ها بیهوده است.»

این روزنامه دولتی در شهریور ماه سال جاری نیز با «مصطفی تاج زاده» فعال فتنه های 78 و 88 مصاحبه کرد. گفتگویی که تاج زاده در آن دولت سایه را مسبب مشکلات امروز کشور دانست. وی در بدو ورود به روزنامه ایران و بازدید از تحریریه یادآور شد که 12 سال پیش به روزنامه آمده و حالا در این مدت وضعیت رسانه‌ها بسیار تغییر کرده است.
 
 
همچنین، این روزنامه در یک آذرماه سال جاری در مطلبی با عنوان « تابوی آموزش جنسی به کودکان شکسته می‌شود» نوشت: « آمار‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد آمار کودک آزاری طی سال‌های اخیر با رشد جدی روبه‌رو بوده است. تا جایی که بیشترین تماس‌های اورژانس همچنان مربوط به کودک آزاری است. این موضوع در حالی مطرح می‌شود که کارشناسان آموزشی مسائل جنسی می‌گویند تنها مدیران مدارس و خانواده‌هایی که یک بار کودکان‌شان مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتند برای آموزش‌های جنسی پیشقدم می‌شوند.»


موضوعی که مورد واکنش جدی «محمد صادق کوشکی» استاد دانشگاه قرار گرفت. این فعال سیاسی در توئیتی نوشت: « روزنامه ایران یکم آذر، از شکسته شدن تابوی آموزش جنسی در کشور ابراز شادی نموده! آقای روحانی ! اقتصادمان را که به فنا دادی، لطفا دست از سر نوامیس ملت بردار!»

با این شرایط روزنامه ایران ظاهرا خط قرمزی نیست که با تخت گاز رد نکرده باشد . به هر جهت در دنیای امروز آزادی تا زمانی تعریف درست دارد که با مسئولیت و حقوق اجتماعی همراه باشد. یعنی آزادی مطبوعات تا جایی است که به آزادی، امنیت، اعتقاد جامعه ضربه‌ای وارد نسازد وگرنه رد شدن از این خط قرمزها بیشتر از اینکه آزادی باشد ولنگاری سیاسی است.

روزنامه ایران در زمان گذشته یکبار توقیف شد و آنهم به دلیل توهینی بود که به برخی از اقوام کشورمان روا داشته بود. به اعتقاد فعالین رسانه دولتی بودن یک روزنامه مبنی بر مصونیت قانونی آن نیست و مسئولان نیز باید سرمایه اجتماعی را خط قرمز خود قرار دهند.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.