15 استان کشور درگیر سیل و کولاک
دوشنبه 05 آذر 1397, 13:10

 

به گزارش رویش نیوز معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و برف و کولاک در 15 استان کشور گفت: بیش از 5 هزار نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده‌اند.

15  استان کشور درگیر سیل و کولاک شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات در ارتباط با وقوع برف و کولاک در کشور اظهار داشت:‌ طی دو روز گذشته 9 استان  اردبیل‌، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مازندران، مرکزی و همدان درگیر برف و کولاک شده و 25 محور مواصلاتی و منطقه عشایرنشین امدادرسانی در آن صورت گرفته است.

وی افزود: 612 نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده و 54 دستگاه خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است که عملیات امدادرسانی همچنان در جاده‌های کشور ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات در ارتباط با وقوع سیل و آب‌گرفتگی گفت: طی 4 روز گذشته 15 استان اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری،‌ خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، گلستان و همدان متأثر از سیل و آب‌گرفتگی شده است.

فتحی گفت: بیش از 5 هزار نفر در 131 شهر و روستا امدادرسانی شده و تعداد زیادی اسکان اضطراری یافته و یا به مناطق امن منتقل شده‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به مفقودی 4 نفر در رودبار چیره، فومن گیلان گفت: 236 واحد مسکونی تا کنون از آب تخلیه شده و 9 خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از 1700 پتو، تعدادی زیادی نایلون، موکت و چادر میان حادثه‌دیدگان توزیع و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.