لایحه CFT به احتمال قوی به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود
سه شنبه 15 آبان 1397, 13:25

 

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: به احتمال قوی در نهایت لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می‌شود که این مجمع در صورت مصلحت آن را تصویب می‌کند.

به گزارش رویش نیوز اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص رد کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) از سوی شورای نگهبان، اظهار کرد: بنده مخالف تصویب این کنوانسیون بودم و ایراداتی که هم‌اکنون شورای نگهبان از این لایحه گرفته است در آن زمان این ایرادات را ما هم گرفتیم. هم‌اکنون با رد CFT از سوی شورای نگهبان این لایحه به مجلس بازگردانده می‌شود و در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار می‌گیرد و ایرادات شورای نگهبان را در صورت امکان رفع می‌کنند.

وی افزود: بعد از رفع ایرادات باز هم به شورای نگهبان فرستاده می‌شود که اگر این شورا لایحه را تأیید کرد همه چیز تمام می‌شود، اما اگر تأیید نکرد و مجلس روی مواضع خود پافشاری کند لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می‌شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایرادات شورای نگهبان بیش از 20 مورد بود. فکر می‌کنم این ایرادات در مجلس به شکلی اصلاح نخواهند شد که رضایت شورای نگهبان را جلب کند. به‌احتمال قوی در نهایت لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می‌شود که این مجمع در صورت مصلحت آن را تصویب می‌کند.

سلیمی گفت: اگر مجلس ایرادات را برطرف کند هیچ یک از نمایندگان مخالفتی با تصویب لایحه ندارند. این ایرادات مخالف شرع و قانون اساسی است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.